Reklama

úspory topení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 09.12.09 15:09
úspory topení

1 v zimě větrejte krátce a intenzivně. nepřetápějte místnosti-každý stupeň nad 20 stupnů zvýší spotřebu energie o 6 %. Nevypínejte topení,když nejste doma-stěny chladnou a potřebují následně více tepla na zahřátí -navíce se mohou rosit a může vznikat plíseň

2. topení odzdušňujte vzduch v soustavě může zvýšit spotřebu až o čtvrtinu

3. dbejte na kvalitní izolaci kotle na tuhá paliva snížíte tím poměrně velké ztráty unikajícího tepla.

4.u starších a netěsnících oken dbejte na kvalitní izolaci meziokenní těsnění.

5. kvalitní tepelná izolace objektu a střechy může uspořit až 50% nákladů na vytápění

6.pokojové klimatizace používejte jednorázově a jen v případě potřeby mají velkou spotřebu energie

7. snížením pokojové teploty o pouhý stupeŇ ušetříte až 6 % energie

8. chodíte večer z práce domů vyplatí se termostat

9. existují speciální reflexní folie které se dají z radiátory.dokážou odrážet teplo zpátky do místnosti.

10. dbejte na správnou vlhkost v bytě ideální je 40 až 50% . Při nižší vlhkosti musíte vyhřívat tak o 2 až 3 stupně více

11. jednou zarok nechte zkontrolovat celou soustavi vytápění .
12. nezakrývejte radiátory dlouhými závěsy, nestavte před něj nábytek nesučte na nich prádlo
13. přez noc zatahujte závěsy ,žaluzie nebo rolety -omezíte uník tepla a zamezíte zároveň příchodu studeného vzduchu zvenčí.

Reklama

Reakce:

nety
Závislačka 4999 příspěvků 21.01.10 18:21

Děkuju za rady, nám letos zateplovali panelák a dávali nám plastový okna, řekla bych že je to znát, jak se to projeví ve vyúčtování dám vědět :)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 21.01.10 19:24

Mám ještě jeden tip - když zavřete plastová okna okna na kličku, přejeďte rukou kolem okna, jestli někde není škvíra a nefouká dovnitř studený vzduch. Taky jsem se divil, když se jednou ráno probudím a mám v pokoji 14 stupňů. Venku bylo mínus jedenáct a okno si při zavření špatně sedlo… :mrgreen:

nety
Závislačka 4999 příspěvků 21.01.10 23:15

Děkuju, a jak to napravit, když si okno špatně sedne?

Leo81 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.11 16:27
Těsnost oken

Firma, která okna montovala by měla zajišťovat i potřebný servis oken. Každé okno si časem trochu sedne a je potřeba je seřídit. Na internetu se dá najít spousta návodů na seřízení, ale pokud jsou okna v záruce, tak bych si je nechal seřídit.

Ivan PPZ
Kelišová 5656 příspěvků 19.12.17 15:19

300,– až 2000,–. Okolo 500 za 1 hlavici naprosto v pohodě. Prakticky to dokáže regulovat teplotu v každé místnosti zvlášť. Existují i programovatelné hlavice, takže to třeba na noc sníží teplotu z 22°C na 19°C.

Premek_Orac
Závislačka 4302 příspěvků 19.12.17 15:22

@Mandlička U bodu jedna záleží na materiálu stavby. Zároveň je bod jedna v rozporu s bodem 8.

Ty rady jsou dobré, ale v některých věcech příliš zobecněné.

Určitě se vyplatí programovatelné termostaty do každé místnosti. Neboli aby bylo teplo tam, kde ho člověk potřebuje.
Co se týká větrání, pak je dobré mít termostat, který jej rozpozná a pr větranou místnost topení do uzavření okna či dveří vypne. Jinak je dobré krátké intenzivní větrání, než dlouho otevřená ventilačka.

Zásadní věcí pak je, že teplo uniká především skrz okna. A to i u staveb s plastovými nebo jinými moderními okny.

A zároveň platí, že pro stavbu i po živé tvory v ní je nejhorší, když nedochází k cirkulaci vzduchu (správná je tuším 20% objemu za hodinu). Což ale v zimě není v souladu s úsporou nákladů…

Prostě jako vždy - i zde platí něco za něco. Buď člověk šetří a v obydlí se mu drží vlhkost a nezdravý vzduch, nebo si za vyšší vzduchový komfort zaplatí (náklady na uniklé teplo).

Premek_Orac
Závislačka 4302 příspěvků 19.12.17 15:23
@nety píše:
Děkuju za rady, nám letos zateplovali panelák a dávali nám plastový okna, řekla bych že je to znát, jak se to projeví ve vyúčtování dám vědět :)

Zázraky nečekej. Ono sice dosáhnete menších tepelných ztrát, ale budete víc větrat…

kikina_cz
Povídálka 14 příspěvků 04.01.18 09:57

Trošku reklama, ale zkusila jsem dát šanci eon rádci a docela mi pomohli optimalizovat náklady i co se izolací a pod. týče.

čoko
Nováček 3 příspěvky 07.04.18 11:29

Dobrý den poradi mi někdo jak regulovat akumulační kamna abych neměla nedoplatek? dá se regulovat kolečkem ale nevím jestli mám vypínat i ventilátor když nejsme doma děkuji předem za odpověď

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >