UV plavky pro atopika

139
14.7.13 09:55

UV plavky pro atopika

Ahoj holky,
přemýšlím o koupi UV kompletu pro malou. Má atop. ekzém hlavně pod kolínkama a klasika lokty a dost okolo. Chci kupovat s delším rukávem i nohavičkama, ale mám strach jak bude reagovat na ten materiál. Teď ve 2 letech má ekzém od svých 3měsíců úplně nejhorší :roll:.
Nedávno se mi komplet osypala po celém těle, byla chudinka jak struhadlo a pořád se škrábala. Nevím na co to byla reakce, jestli na sluníčko, ale na tom nebyla poprvé, tak jsem zvědavá jak to zvládneme u moře.
Nemáte někdo tip kde koupit komplet za levnější peníz? Co se dívám na netu, tak jsou ceny nad 1000kč.
Díky za názory a odpovědi. Eva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

aghata nepřihlášená
14.7.13 10:03

Rozalinko, atop. ekzém se zhoršuje na slunci? Nebo je jím vyvolán? Do tdď jsem si myslela, že to je reakce na vnitřní děje… a že naopak slunce (v rozumné míře) a moře takové kůži prospívá…?

• Nahlásit
  • Citovat
rachel55
14.7.13 10:03

http://www.jojomamanbebe.co.uk/…imwear+b5039
tady maji 92% bavlna, urcite pro atopika dobry reseni

• Nahlásit
  • Citovat
50730
14.7.13 10:09

Mně osobně různé ty UV plavky, trička, kloboučky… přijdou jako tahání peněz z lidí. Ty už ses někdy opálila pod plavkama? Já ne. Kdyby plavkama pronikalo UV záření, jistě už by se to někomu stalo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
14.7.13 10:31

My jsme byli nedávno u moře a klukům (5 a 2) jsem kupovala trička s UV 50 v HM za ca. 350 Kč. Vzala jsem jim o číslo větší, aby se to dobře oblíkalo, rukávy byly zhruba po lokty a měli je dlouhý přes plavky.
Materiál je takový ten plavkový, ale ono je to potřeba, aby se to rychle usušilo a nenastydli.
Kluci často stavěli bábovky z písku, takže seděli na bobku a u toho nejvíc trpí záda a krk, takže to měli dobře chráněné. Jinak byli v moři nebo v bazénech, takže zase bylo potřeba chránit spíš jen horní část těla. Trička jsem jim dávala většinou před obědem a pak odpoledne, ráno a večer byli bez triček. Celé komplety jsem u moře ani neviděla, spíš jenom ta trička, řekla bych, že to je i dětem dost neříjemné, když se to namočí.

V HM jsem nekoukala po holčičí variantě, ale určitě ji mají také. Možná by stačilo fakt jen to tričko, tohle nebylo ani tak drahý. Kamarádka ho měla pro syna taky, ten je hodně světlej, blonďatej, dávala mu ho pořád, protože je takovej citlivej a když jsem jeli domů, tak pod tričkem nebyl ani trochu opálenej, funguje dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2830
14.7.13 11:20

@Rozalinka ahoj nebudu číst celou diskuzi, jen přidám svou zkušenost. Máme těžkého atopika, má četné potravinové alergie a reaguje skoro na vše.. materiál oblečení, prášek…
byli jsme u moře 3 týdny, každopádně se připravte na to, že se to po příjezdu mlže ještě zhoršit.. u nás se dokonce projevilo i astma tak výrazněm že jsem museli do nemocnice… nechci strašit jen je dobré se připravit na vše. Ve výsledku nám ale moře hrozně moc pomohlo, jsem doma cca dva týdny a ekzem se projevuje uplně minimálně :-)
K plavečkám… já taky přemýšlela, ale nakonec nekupovala, bála jsem se právě reakce na materiál. Navíc si myslím, že pro atopickou kůži je lepší, aby pořádně dýchala a voda i vzduch u moře působili přímo a na ne přes oblečení… takže my mazali a drželi malého ve stínu co to šlo… prostě mi nepřišlo vhodné aby na té kůžičce měl cokoliv navíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2830
14.7.13 11:22

A když už tak bych stejně radši volila bavlněné tričko…

A ještě se zeptám k ekzemku… máte alergie? Nebo astma atd? Dělali vám stěry z kůže? a čím mažete? ENchci se vyptávat, ale přístup doktorů je u nás takový všelijaký, přijde mi že nemají moc informací…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
14.7.13 11:42
Ono jak u koho. Někdo s ekzémem sluníčko nesnese vůbec a hlavně pokud je kůže narušená ekzémem tak je sluníčko nebezpečné. O vnitřní děje jde určitě, ale je i spoustu dalších faktorů z venčí. Moře by pomoct měla, ale pozor je to zase člověk od člověka. My s malou pojedeme k moři prvně, tak jsem zvědavá jak to dopadne. Mám z toho trochu strach, protože pokaždé co teď bylo sluníčko a museli jsme použít opal. krém (kterých už jsem pár vyzkoušela) tak se malá dost zhoršila.
@Aghata nepřihlášená píše:
Rozalinko, atop. ekzém se zhoršuje na slunci? Nebo je jím vyvolán? Do tdď jsem si myslela, že to je reakce na vnitřní děje… a že naopak slunce (v rozumné míře) a moře takové kůži prospívá…?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
14.7.13 11:48
Malá měla náběh na astma, začala jsem s ní jezdit do Svitav k doktorům co dělají holistickou medicínu a zdá se, že teď nás trápí už „jen“ ekzém, ale na to ms nimi ještě stále pracujeme. Uvidíme co přinese zimní období. Byly jsme na alergologii 2× a už tam nepůjdu. Na to, aby mi cpali do děcka denně léky proti alergii (bez efektu) na to bych se vyprdla
. Jinak malé vyšly alergie na roztoče a prach, ale komu ne v méře kterou píchnou do kůže…Běžným doktorům nevěřím a bohužel, mám jen špatnou zkušenost.
To bavlněné tričko, no nevím ale myslím, že jí v tom bude hodně horko.
@Muchitos píše:
A když už tak bych stejně radši volila bavlněné tričko…A ještě se zeptám k ekzemku… máte alergie? Nebo astma atd? Dělali vám stěry z kůže? a čím mažete? ENchci se vyptávat, ale přístup doktorů je u nás takový všelijaký, přijde mi že nemají moc informací…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama