Úzkostné stavy a panika

11
26.7.20 20:33

Uzkostne stavy a panika

Ahoj všem, momentálně jsem v 20 tydnu tehotenstvi a ještě než jsem byla těhotná, Tak jsem zazivala uzkostne stavy.Je tu někdo s kým bych to mohla probrat? Protože v mém okolí to nikdo nezažil a nedovedou mě vůbec pochopit. Dekuji Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13660
26.7.20 20:55

Zajdi za psychiatrem, nech si napsat léky (můžou se jak v těhotenství, tak při kojení) a vstup do psychoterapie. Těhotenství zvyušje úzkost na biologiké úrovni a tím i zvyšuje šanci, že když to necháš být a nebudeš to řešit, tak se to zvrhne v regulérní průšvih, zejména po porodu při nevyspádní a vyčerpání.

Pro začátek si pořiď alespoň tuhle knihu

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

a tuhle appku http://nepanikar.eu/

a hlavně je používej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
26.7.20 20:57

@Lussiia jaké stavy máš?
Po narození první dcery mě to také dost chytalo, trvalo to určitě rok, nikam jsem s tím nešla a nějak se s tím sama vypořádala, pak nastoupila do školy a měla tolik práce, že mě to přešlo.
Teď mě to chytá hlaně v letadle a před větší cestou autem :roll: loni jsem letěla s Neurolama v kapse, nakonec jsme si je nevzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 21:20

Co přesně chceš probrat? A máš v okolí aspoň nějakou podporu, když už ne třeba úplné pochopení? Člověk, který tu skutečnou úzkost nikdy nezažil, to asi naplno pochopit fakt nemůže. Já mám „štěstí“, z blízkých přátel a rodiny se hned několik lidí léčí s úzkostnou poruchou, depresí a jinými věcmi. Někteří jen docházeli na psychoterapie a pomohlo, ale 3 blízcí nefungují bez medikace (a jedna i s léky funguje jen stěží a bojuje), docházení za psychologem je samozřejmost. To já jsem oproti ním žabař, trpím opravdu jen na běžné úzkostné stavy, které jsem se naučila zvládat s psycholožkou, už za ní ani nedocházím. V těhotenství se to vždy zhoršilo, hlavně díky hormonům, a pak jsem ještě měla lehčí poporodní deprese, to někdy taky bylo výživné. Zpětně si říkám, že v tom období jsem si o prášky říct měla, ono to bohužel mělo pak vliv i na okolí atd. Ale já to nebyla schopna vidět. Přežili jsme a zase jsem ve svém normálu, kdy uzkost někdy přichází, ale zvládám ji. Pokud máš pocit, že ti to přerůstá přes hlavu, neboj se říct si o odbornou pomoc. Prospěješ tím i miminku. Možná bude stačit jen dobrý psycholog, možná ti doporučí i prášky, nebránila bych se ani jednomu, kombinace je asi ideální. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
11
26.7.20 21:42

@lucynka25 jaké stavy? no hlavně to bývá když kvůli něčemu brecim, dostanu se pak do stavu, že makám po dechu, špatně se mi dýchá…musím hodně rychle…mám nutkavou potřebu to minimálně s někým probrat…jenže přítel který ke třeba vedle v místnosti mě ignoruje a já bych potřebovala aby byl u mě a třeba mě jen obejmul. Jenze mám z něj pocit, že když brecim tak o to víc mu to vadi a ani ke mě nechce a cim více mě ignoruje tím se to samozřejmě u mě zhoršuje…většinou to řeším tím, že musím odejít pryč z místnosti ve které jsem a třeba někam odjedu kde se pokusím vydychat ale točí se mi to b kruhu pořád dokola. Nekdy se z toho vyspím, Ale to není vždy…přejde to třeba až když se zase vše v rodině srovná. Driv jsem to řešila u psychiatra a nárazové brala Xanax co mi předepsal…ten mě uklidnil.Ale teď co jsem těhotná jsem léky úplně vynechala. Hrozne mi chybí aby mě někdo z okolí aspoň pochopil…ale ani třeba moje mamka mr nějak nechápe…v tomhle jsem zoufalá. Ma pocit že to vše zbytečně zvelicuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.7.20 21:47

@Ou Ahojky v podstate mám u sebe léky Xanax předepsaný v ohromné množství od psychiatra ale ty stavy nejdou tolik časté a ha nechci brát léky pořád…takže jen nárazové na uklidnění a teď vubec.Ale je to jak na houpačce pokud se mi k tomu přidávají hormony…Dnes ráno jsrm už že zoufalství potřebovala mluvit s kýmkoli, Ale neodvážila jsrm se volat…jen jsem brecela a zrychlene dychala. Přítel mě moc nechápe takže mi ani neumí pomoct…me by stačilo je obejmout..cokoli.Ale mám pocit že v tu chvíli kdy je mi mizerně mě raději ignoruje. precejen ty stavy vždy vzejdou z něčeho mezi námi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.7.20 21:48

@Ou ..za tip knihy..moc děkuji :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.7.20 21:56

Anonymní…přesně to co píšeš. Nikdo okolo mě není.. všichni mají pocit že ve všem přeháním a vidím že mě nechápu.. ani moje mamka. Tolik by mi pomohlo mít možnost to s někým probrat. Drive jsrm nějaký ten prášek měla ale ne pravidelně a byla jsem po nich unavená. Ale v krizi mi to pomohlo…ale to teď úplně nechci. Navic tema hormonama jsrm jak poblaznena. Hadava, precitlivela, brecici a když k tomu dám ještě ty úzkosti třeba po hádce kdy jsrm pak zavřená sama v pokoji a čekám jestli přítel přijde a ono 5-6 hodin úplně ignorace…pak to nezvládám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
26.7.20 22:12

@Lussiia přítel je, promin, kreten. Ví, že jsi těhotná a máš ještě takové stavy :roll: :zed: Je smutné, že ani maminka tě nechápe, mě třeba hodně pomáhal babička v tomhle, mohla jsem jí kdykoliv zavolat.
Já mám přesně tohle, kdyzž nastupuji do letadla, nejhorší je, ž mám 2 děti a musím být v klidu, aby to nepoznali. Vědí, že se bojím, ale ony pak spí a já brečim v letadle s pocitem, že tam umřu, že spadneme a já nevim co, to neví..je to strašný. Naštěstí jen 2× do roka, ale úzkost ukrutná, nemůžu dýchat, brečim a jsem úplně na infarkt.
Zkus se obrátit na psychologa, popovídat si s ním, nebo zkus zavolat na linku první psychické pomoci , popovídají si s tebou a třeba se ti uleví :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.7.20 22:37

@lucynka25 Spíš se mě snaží povzbudit když je to za mnou, že dělá jako by se nic nedělo, ale v tom pro mě nejnáročnějším období tu prostě není, ať je to jakkoli. Nechápe mě, je hodně tvrdohlavý a prostě po hádce za mnou nepřijde…nevím z jakého důvodu, možná mě nechce vidět uplakanou a stejně neví co dělat a já ho obvykle vyženu protože se mě ptá na příčinu a to já vysvětluji přes pláč a jsem vypsychlá a to on nesnese takhle slyšet. Bere to zřejmě že na něj jdu přes city ve kterých ho odháním když mě nechápe…jenže mě by stačilo beze slova jen obejmout a třeba vůbec nic neříkat.
Takhle když jsem jen ležela a brečela nemám dobrou zkušenost ani s kamarádkou, vždy mi pak řekla, že vůbec nevěděla co má dělat, že jsem byla " tak v pr…" že ani pomalu nevěděla co říct. Je to o tom, že já všechny ty pocity na ty lidi vyplyvnu, ale přece pokud se nabídnou být se mnou když je mizerně, tak to musí nějak zvládnout. Neumím se ppřetvařovat že to není tak hrozný než jak se ve skutečnosti cítím, jen pro to že je někdo se mnou. U přítele to beru jinak než u kamarádky…to je jiný když je ti nablízku.

Možná to působí že řeším jen maličkosti a pak to nafouknu do velké bubliny, ale to mi jde tak nějak samo..bohužel. A vždy to způsobí sebemenší banalita, která mi třeba přijde líto.
Jak píšeš s letadlem já to zas takové nemám spíš v rodině, okolí, partnerství. Vlastně vše co neumím jen tak přejít a bud se jedná o rozčílení, že se úplně rozklepu a nebo že se nepohodneme a pak se úplně přecházíme a to ve mě vyvolá pocit, že se cítím strašně sama…a opět pláč a většinou se to zase rozjede. Navíc je ještě střídavá píče s jeho synem, kterému je 13 let. A s tím docela bojujeme, že na mě taky umí být pěkně sprostý. Někdy je to pro mě ohromná bezmoc se s tím vším vyrovnat.
Kéž bych uměla něco z toho přejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16671
26.7.20 22:42

@Lussiia Potřebuješ psychiatra a psychologa a možná léky a hlavně se neotravovat s 13ti letým spratkem, kterej ani není tvůj a nemáš s ním co společnýho. To by měl řešit jeho otec. Jestli jsi fakt hysterická a potřebujes prostě jen obejmout, tak to chlapovi řekni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.7.20 22:45

@Ou A ta aplikace je senzační…fakt super. moc děkuji:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.7.20 22:51

@holka_z_hor Vždyt říkám že potřebuji obejmout.Ale asi to neumí takhle na povel :-(
S klukem už to taky vzdávám, protože se to pak všechno otáčí proti mě.
Snažím si sama sobě ulevit, ale cítím, že mě některé ty věci v soužití vadí a když nad nimi zavírám očí a nepletu se do toho, stejně jednoho dne nakonec bouchnu, protože to v sobě všechno střádám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
27.7.20 01:18

Tak jsem se dozvěděla, že přítel je realista, pragmatik a těmto věcěm úplně nevěří. Že se v tom zbytečně babrám a sama se vypsychuju až do těch mých stavů… Že z ničeho udělám pořádnou bublinu a zkazím tím celý víkend. To, že si o tom chci popovídat je jen, že se v tom chci neustále vrtat, to byla odpověd na to, že jsem ho chtěla obeznámit s tím, co a jak pocituji. Chtěla jsem pro příště podporu. Že je chlap a že to má úplně jinak…že neví ským jsem kdy něco takového řešila ( kluk)
Tak mi řekni co chceš slyšet…já ti to řeknu…JSEM Z TOHO V ŠOKU…NEČEKALA JSEM TO OD NĚJ.
NICMÉNĚ JE MOŽNÉ ŽE TO OPRAVDU PŘEHÁNÍM JÁ SAMA?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
27.7.20 09:48
@Lussiia píše:
Tak jsem se dozvěděla, že přítel je realista, pragmatik a těmto věcěm úplně nevěří. Že se v tom zbytečně babrám a sama se vypsychuju až do těch mých stavů… Že z ničeho udělám pořádnou bublinu a zkazím tím celý víkend. To, že si o tom chci popovídat je jen, že se v tom chci neustále vrtat, to byla odpověd na to, že jsem ho chtěla obeznámit s tím, co a jak pocituji. Chtěla jsem pro příště podporu. Že je chlap a že to má úplně jinak…že neví ským jsem kdy něco takového řešila ( kluk)
Tak mi řekni co chceš slyšet…já ti to řeknu…JSEM Z TOHO V ŠOKU…NEČEKALA JSEM TO OD NĚJ.
NICMÉNĚ JE MOŽNÉ ŽE TO OPRAVDU PŘEHÁNÍM JÁ SAMA?

Víš on to nezažil, nejspíš proto je takovej, já než jsem sama pocítila co je úzkost, jsem nad některýma lidma taky jen kroutila očima, co vyvadej :oops: pak jsem s ní musela pár let bojovat a odtehdy nahlížím na věci jinak, jsi těhotná tak řeš teď prvorade svoje zdraví, najdi si opravdu psychoterapii, nebo psychiatra, já tomu dlouho nechtěla dát šanci a pak jsem si jen nadávala proč jsem nešla hned :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama