Vánoční deprese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 10:33
Vánoční deprese

Jelikoz mam tady vice témat, nechci byt zveřejněna. Chci se zeptat, je tu nekdo, kdo ma misto teseni se na svátky spis depresi, smutek?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 21.12.18 10:36

Třeba já. Každý rok honění se za dárkama, jídlem, pečení, smažení, vaření a pohoda nikde.
Ne nadarmo se říká, že jaký si to uděláš, takový to máš.

beruska9
Extra třída :D 11311 příspěvků 21.12.18 10:39

Ja, jsme daleko od rodiny a na ty Vanoce me to mrzi hodne. Je mi smutno…navic mam pocit, ze rok utekl, ani nevim jak, a ja doufala, ze vyresim par veci, a houby…uz par dni mam slusny splin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 10:44

Nevím jestli je to vysloveně deprese, ale Vánoce nemám ráda. Hlavně kvůli tomu bezduvodnemu shonu a tlačeni do nakupování blbostí jen aby se někomu něco dalo. Bohužel rodina nechce přistoupit na nedávani si dárků. Tak každý rok dostanu nějakou smradlavou vojáků, která skončí v koši, protože přece mi nemůže tchýně koupit vonavku, kterou používám. Pravidelně pak na dárcích nechává cenovky, což mi přijde skoro detinske. Nejlepší jsou pak reci typu " a tobě se to nelíbí?" Atd. Bože copak jsou vánoce opravdu jen o dárcích a pretvarce?

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 21.12.18 10:57

Vánoce bývaly krásné, když bylo to správné vánoční počasí. Jako děti jsme sáňkovaly, lyžovaly a bruslily a teď? Na prd. Loni jsem si zabruslila někdy v únoru, když přišly mrazy. A před tím 10 let prd, když nechci jít na zimák. Letos nepeču, děti jsou velké, každé si vybralo dárek a dál neřeším a nejraději bych odletěla do teplých krajin jako spousta mých kamarádů. Se..u mě vánoční reklamy a obchoďáky vyzdobené snad ještě před dušičkami. Vánoce dávno nejsou svátky klidu a míru, ale obžerství a komerce. A navíc, každým rokem přibyde někdo, kdo mi do dalších let chybí. :cert:

anahita
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 21.12.18 11:03
@Paralenka červená píše:
Třeba já. Každý rok honění se za dárkama, jídlem, pečení, smažení, vaření a pohoda nikde.
Ne nadarmo se říká, že jaký si to uděláš, takový to máš.

Já bych jestě dodala.. Povinné návštěvy. U nás je to zažito snad on mala, že se musí oblítat široká rodina. Žádný rok nevidím pohádky a nemám klid, protože „musíme“ na slovensko a pak v opačný směr za jinýma tetkama. Děcka rozblbnuté, na navštěve hluk, z pohádek prd.., hlava jak balon. No nebaví mě to ani trochu…ne že bych je viděla nereda, ale vídame se celoročně..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 11:16

Letos jsem chtěla kvůli malému péct a že mě to třeba navnadí a bude to lepší než předešlé roky. Ale ne. Je to pořád totéž. Musela jsem nakoupit dárky i do druhé rodiny,kde synovi všichni něco kupují. Takže navíc asi 6 lidí :roll: už nám nezbyly tudíž peníze na stromeček a nálada zas začínala být v čudu. V obchodě jsem nakoupila opravdu jen to nejnutnější,aby mi zbylo na mlíko a na jedny plíny. takže radost z Vánoc fakt nemám. Řeším jen jak vyjdu do dalšího měsíce a abych nesezrala jeden jogurt navíc,kterej by mi pak chyběl v dalším týdnu.
Takže z čeho se radovat. Nevím. Jsem spíš v depresi, na vánoce jsem s malým sama, svojí rodinu mám daleko. Už aby tohle období zas bylo pryč

beruska9
Extra třída :D 11311 příspěvků 21.12.18 11:20
@Anonymní píše:
Letos jsem chtěla kvůli malému péct a že mě to třeba navnadí a bude to lepší než předešlé roky. Ale ne. Je to pořád totéž. Musela jsem nakoupit dárky i do druhé rodiny,kde synovi všichni něco kupují. Takže navíc asi 6 lidí :roll: už nám nezbyly tudíž peníze na stromeček a nálada zas začínala být v čudu. V obchodě jsem nakoupila opravdu jen to nejnutnější,aby mi zbylo na mlíko a na jedny plíny. takže radost z Vánoc fakt nemám. Řeším jen jak vyjdu do dalšího měsíce a abych nesezrala jeden jogurt navíc,kterej by mi pak chyběl v dalším týdnu.
Takže z čeho se radovat. Nevím. Jsem spíš v depresi, na vánoce jsem s malým sama, svojí rodinu mám daleko. Už aby tohle období zas bylo pryč

Promin, ale tohle je hodne ujete. Nevim, co ke ta „druha rodina,“ co by se stali, kdybys nic nekoupila? Kdyz na to zjevne nemas?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 11:25

@beruska9 cumeli by na mě jak na deb…
U nich to takhle prostě nechodí. Takže bych si tam připadala jako fakt trapne. A nikoho vážně nezajímá,že na to nemám. Už jsem si jednou vyslechla za dveřma,že zas asi mám nahou prdel, když malej má jen jedny zimní boty. :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 11:25

Vánoční depresi mám každý rok.Každoroční nákupní šílenství,pečení cukroví mě už taky nebaví.Lidí,kteří odešli přibývá.....v adventním čase bilancuju a přemýšlím,kolik mi toho ještě zbývá,co se mi povedlo,s čím se dá ještě něco udělat a co už je nenávratně v háji.
A protože děti ty svátky milují,jako všechny děti milují všechny svátky,tak se přemáhám a peču a kupuji kapra,po nocích balím dárky…a doufám,že jejich radost přeskočí i na mě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 11:28
@Anonymní píše:
Takže z čeho se radovat. Nevím. Jsem spíš v depresi, na vánoce jsem s malým sama, svojí rodinu mám daleko. Už aby tohle období zas bylo pryč

Odkud ses? Kdyby nahodou z Brna, muzem ten stromek jit koupit (odtajnila bych se). :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 11:45
@Anonymní píše:
Odkud ses? Kdyby nahodou z Brna, muzem ten stromek jit koupit (odtajnila bych se). :kytka:

Děkuju,jsi hodná. A moc si toho vážím. Ale nepíšu to proto,abych tu ze sebe dělala chudáka a něco chtěla. Jen píšu prostě svoje pocity na tyto vánoce. Ale opravdu si te nabídky vážím. Od Brna nejsem. Ale to je jedno. Jak se říká, důležitý je,aby byly naše děti zdravé a stromeček bude třeba příští rok. :D ještě jednou děkuji za nabídku

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 21.12.18 11:50

Vánoce patří k obdobím se zvýšeným počtem sebevražd. Je to vcelku běžné, že si člověk k běžnému ne moc radostnímu ladění přidá ještě nesmyslný tlak sám na sebe a nedostatek světla a přemíra stresu to celé ještě zhorší.

Hlavní zádrhel je v rozporu očekávání „jak by to mělo být“ a v tom, co člověk reálně zvládne. To co na to pomáhá je pročištění nesmyslných očekávání na sebe sama a ostatní a spíš hledání smyslu v tom co je.

Kromě toho, že se uleví člověku, tak se dost uleví i blízkým, když je člověk přestane nutit do toho „Vánoce musí být takhle, jinak je všechno zkažené“.

Dejte dárek sama sobě - sepište si seznam věcí, co si myslíte, že musí být o Vánocích. Vyberte 3 nejdůležitější. Na zbytek se vykašlete a neřešte je dřív, než budete mít ty tři a možná vám na ostatní zbude čas.

Lalelale
Kelišová 5302 příspěvků 21.12.18 11:55
@Anonymní píše:
Jelikoz mam tady vice témat, nechci byt zveřejněna. Chci se zeptat, je tu nekdo, kdo ma misto teseni se na svátky spis depresi, smutek?

A copak se pokazilo? My třeba letos kvůli stresu a objemu práce s přestavbou domu Vánoce nechtěně museli odpískat. Nemáme výzdobu, nakonec jsme se jeden druhému přiznali, že ani nemáme kapacitu jít někam kupovat dárky. Dáme si večeři a pak se asi půjdeme podívat na film a další den půjdeme třeba bruslit nebo se podívat na výzdobu do města. A svět se nezboří, jsme spolu a to je to hlavní. Pořádnou výzdobu si uděláme příští rok a tento prostě máme Vánoce, na jaké máme sílu. Proč se přemáhat? :kytka:

jack-and-rose
Stálice 62 příspěvků 21.12.18 11:58
@Anonymní píše:
Děkuju,jsi hodná. A moc si toho vážím. Ale nepíšu to proto,abych tu ze sebe dělala chudáka a něco chtěla. Jen píšu prostě svoje pocity na tyto vánoce. Ale opravdu si te nabídky vážím. Od Brna nejsem. Ale to je jedno. Jak se říká, důležitý je,aby byly naše děti zdravé a stromeček bude třeba příští rok. :D ještě jednou děkuji za nabídku

A odkud jsi ? Já teď vánoční stromky dost často rozvážím, tak bych Ti mohl přivézt. Nic za to nechci.....je to pro děti ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama