Vaše zkušenosti s hormonální antikoncepcí

24.1.21 18:17

Vaše zkušenosti s HA

Dobrý den, jsem šestnáctiletá slečna, co tu hledá radu od zkušenějších žen. Přemýšlím, že začnu brát hormonální antikoncepci, ale ze všech možných koutů internetu na mě vylízají strašáci o tom, jak se po ní rapidně přibírá atd. Zrovna přibírání se dost bojím, nechci aby to znělo povrchně, ale aktivně sportuji a nerada bych přišla o svoje tělo. Někde jsem se dočetla, že se to dělo dříve u starších typů prášků, jinde že tělo jen na nějakou dobu bude víc zadržovat vodu atd. Vím, že každé tělo je jiné, ale i tak bych Vás poprosila o zkušenosti s antikoncepcí. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20937
24.1.21 18:20

Já mám zkušenost dobrou, je to pohodlné a spolehlivé. Mám lepší pleť, slabou „ms“ kterou si můžu posouvat jak potřebuju a ne, opravdu jsem po ní nepribrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20937
24.1.21 18:21

Ale tady se ti vyrojí hrůzostrašné příběhy, jak ha div nezničila život :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
24.1.21 18:24

Já mám zkušenost jenom hroznou, brala sem ji chvíli a ještě tu slabší a desne sem zadržovala vodu, hrozná pleť, libido na nule a bylo mi neustále zle od žaludku. Ms jako takovou sem ani neměla (ani v te pauze), zato sem skoro neustále spinila a pak po vysazeni mi trvalo snad rok, než se mi zas cyklus srovnal :roll: no nesedla mi, ale s tou zkušenosti už sem neměla ani chuť zkoušet něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.21 18:29

@Kriss Tina a mohla bych se zeptat, před jak dlouhou dobou jste tu HA brala? přesně tohle prý dělají podle webů ty starší typy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
24.1.21 18:30

@damanskalni tak 5 let zpět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
24.1.21 18:33

Moje zkušenost je jen pozitivní. Brala jsem HA mnoho let, nepřibrala, naopak když jsem začala žít zdravěji, nebránila zlepšení postavy. Spolehlivě fungovala, byla to pro mě nejpohodlnější forma antikoncepce. Po vysazení cyklus normálně naskočil a otěhotněla jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
24.1.21 18:51

Já jsem ji teda přestala brát, protože jsem úplně ztratila chuť na sex a náladu jsem pak měla takovou melancholičtější.
Přibrat jsem nepřibrala, což jsem se dost divila, protože přibírám ze všeho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
24.1.21 18:55

Brala jsem ji několik let. Zadržovala jsem vodu, ale nebylo to až tak abych ji kvůli tomu vysadila, ale když jsem ji vysadila tak to byla úleva jako blázen. Žádný oteklý nohy. Někdo říká, že měl po dlouhodobém užívání potom problém s otěhotněním. Dokonce mě a tím strašil i můj gynekolog. Já ale naopak tento problém neměla a to jsem ji brala hodně dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 18:59

Já jsem jí brala před rokem, bylo mi 17, ztratila jsem chuť na sex a měla strašné výkyvy nálad. Při samotném brání jsem nepribrala, ale po vysazení se váha vyhoupla o 8 kg navíc. Moje zkušenost: už nikdy více. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
394
24.1.21 19:22

Beru antikoncepci přes 10 let, konkrétně Lindynette. Mám slabou MS, dá-li se to tak vůbec nazvat. Žádné vedlejší účinky jsem na sobě nezpozorovala, ani to přibírání na váze. Jako mám třeba o tři kila víc než předtím, ale to je celkovou rozežraností. Vím, že se teď všude HA dost haní, ale pro mě je to nejspolehlivější způsob, jak neotěhotnět. Na chlapi sem nikdy nespoléhala, co se ochrany týče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
24.1.21 19:23

Je to dost individuální. Já ji brala 10 let, vysadila před 8 měsíci. Jako takové užívání HA pro mě bylo dost pohodlné. Snížila mi teda chuť na sex, ale jinak paráda. To špatný přišlo až po vysazeni a dodnes nejsem Ok. Jenže na každého to působí jinak. Někdo ti ji vychovali do nebes a někdo ji zavrhuje. Rozhodnutí bude jen na tobě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16520
24.1.21 19:47

Ja si nemohla stěžovat. Brala jsemn8let v kuse. Vaha zůstala stejná, chuť na sex taky, pleť super, pohodlnost, nemuset řešit ze na dovolené mam mit své dny. Po vysazení cyklus naskočil ihned, těhotná jsem byla planovane 3cyklus. Jakmile to půjde, budu ji brat zase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
24.1.21 20:27

8 let jsem brala Lindynette. Vysazovala jsem vždycky jen na týden v měsíci. Zkušenost ( každý má svoji hlavu ), že pleť se zlepšila, přestali bolesti při měsíčkách, ale po několika letech odešla chuť na sex, začaly se objevovat nálady a podrážděnost. Vysadila jsem, je to přes 2 roky.
No, bolesti před a při měsíčkách někdy mám :mrgreen:, pleť je nornal. Kvůli práci a služebně jsem znovu HA nasadila s vidinou 3 měsíců a pak konec. Ve krátce asi po týdnu jsem z té samé HA skončila na kapackach, návaly tepla/zimy, vyšší teplota, křeče do nohou a střevní potíže.

Za mě tedy už opravdu ne. Obejdu se bez ní. A to se v mě zdravotní dokumentaci nic nezměnilo. Když jsem to pak říkala své doktorce na gynde, koukala na mě a jen pronesla, tak to vám opravdu nesedla. :mrgreen:

8o :mrgreen: Ale je to každého věc.

Sice mám teď horší měsíčky - bolestivější. Ale jsem svá, jsem v pohodě, mám šílenou chuť na sex :mrgreen: :srdce: a celkově se cítím lépe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
24.1.21 23:50

Hormonalni antikoncepci jsem brala kratkodobe trikrat. poprve kdyz mi bylo asi 19 let a porad jsem spinila, tak jsem ji prestala brat. podruhe v asi 22 letech a to asi rok bez nezadoucich ucinku. naposled v asi 27 letech, tu stejnou jako predtim a behem roku jsem pribrala 18 kg!!! ja ktera mela, vzdy predtim 52 kg jsem tu vahu uz nikdy nedala dolu, naopak, lety jsem jeste peknych par kilo nabrala a to jsem antikoncepci rychle vysadila, kdyz jsem videla na vaze 65 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat