Večerní studium SZŠ, kdo má právo na večerní studium?

Anonymní
26.6.20 15:31

Večerní studium szš. Kdo má právo na večerní studium?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na něco o večerním studiu střední školy.
Plánuji se hlásit na sš na večerní formu studia. Už jenom kvůli tomu, že na obor se hlásí okolo 500 lidí a přijato je pouze 60. Co jsem koukala, na večerní studium se hlásí něco okolo 15 lidí a berou 30(=větší šance na přijetí) přihlášky si podám jak na denní tak i večerní formu studia.
Zajímalo by mě, zda má každý právo podat přihlášku na večerní formu studia. Myslim to tak, zda to neni nejak vyhraničený třeba jen pro žáky co bydlí daleko od školy apod. Já mam školu od domova hodinu hromadnou dopravou, ale bydlím ve stejném kraji. A jak taková výuka probíhá? Opravdu budu ráda za jakékoliv informace o večerním studiu. Nevím o tom vůbec nic.
Předem děkuji a mějte hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4481
26.6.20 15:41

A zeptat se v te skole te nenapadlo? Jeden email nebo telefon a vis vsechno co potrebujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20995
26.6.20 15:49

Kolik ti je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
26.6.20 15:49

Při večerním nebudeš mít status studenta, je určeno pro pracující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
26.6.20 15:51

Ja si pod večerním studiem představuju to, ze si v dospělosti, při práci, dodělávám maturitu. Ze pres den makám, večer jdu do školy, kde nemam tolik hodin, jaky ti, co studuji pres den. Večerní bude spis o samostudiu. Ale treba to je jinak, treba je to uplne normalnich treba 6hodin vyuky denne, jen se zacina az vecer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20995
26.6.20 15:54
@1mila2 píše:
Ja si pod večerním studiem představuju to, ze si v dospělosti, při práci, dodělávám maturitu. Ze pres den makám, večer jdu do školy, kde nemam tolik hodin, jaky ti, co studuji pres den. Večerní bude spis o samostudiu. Ale treba to je jinak, treba je to uplne normalnich treba 6hodin vyuky denne, jen se zacina az vecer.

U nás to bylo 1× tydně odpoledne. Jinak samostudium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
26.6.20 15:56
@vokishka píše:
U nás to bylo 1× tydně odpoledne. Jinak samostudium.

Tak presne tak si večerní školu predstavuju. Jednou za cas nejake info a jinak drtit doma a chodit do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 16:02

@Cenarius ahojky, volala jsem 2× nikdo mi to nebral.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.6.20 16:02
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.6.20 16:04

@kačka39 je to petileté studium určené pro studenty kteří ukončili vzdělání zš. Jen nevim kdo má právo se hlásit. Zda to je třeba jen pro studenty kteří bydlí daleko od školy apod.

• Nahlásit
  • Citovat
20995
26.6.20 16:14
@Anonymní píše:
@vokishka 14

Tak to je vtip, ne? To tě fakt budou rodiče živit a platit za tebe zdravotní pojištění? Být rodičem, tak to rozhodně nedovolím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
26.6.20 16:19
@Anonymní píše:
@kačka39 je to petileté studium určené pro studenty kteří ukončili vzdělání zš. Jen nevim kdo má právo se hlásit. Zda to je třeba jen pro studenty kteří bydlí daleko od školy apod.

To není studium pro tebe. Nebudeš mít hrazeno zdravotní pojíštění. Právo má asi každý. Ale ty se snaž, aby tě vzali na denní. No a co, že se hlásí 500 dětí a berou jich 60. Někoho vzít musí. A když tě nevezmu na tuto, tak se přihlaš na jinou školu. Ale na denní. Na večerní až budeš chodit do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 16:20

@vokishka O finance je postaráno. Určitě tu nechci řešit toto. S rodiči jsem to probírala a souhlasí. Co rodič, to jiná výchova.

• Nahlásit
  • Citovat
20995
26.6.20 16:21
@Anonymní píše:
@vokishka O finance je postaráno. Určitě tu nechci řešit toto. S rodiči jsem to probírala a souhlasí. Co rodič, to jiná výchova.

Tak ať si to rodiče zjistí na škole. Navíc je to daleko, příští rok se klidně může stát, že dálkové studium ani neotevřou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 16:23

@kačka39 jak to vysvětlit. Tato forma na této škole je určena pro čerstvé absolvetny zš. Tudiž se tam mohu přihlásit. Potřebuji jen zjistit, zda může každý a nebo je to nejak vyhrazený např. pro uchazeče bydlící daleko od školy.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama