Velmi krátká a silná ms

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 05:28

Velmi krátká a silná ms

Ahojte,
dělám si trochu starosti s jednou věcí. Byla jsem v minulosti léčena na endometriózu a nevím, jestli se znova nazývá. Nebo jde o něco jiného? Už druhý měsíc mám jednak na mě hodně dlouhý cyklus (kolem 40 dní, normálně mívám těch 28). Pak se dostaví ms. A hned je šíleně silná. Třeba vstanu ze židle a vyteče ze mě louže, ačkoliv ještě před půlhodinou na wc nebylo vůbec nic, ani špinění. Takto silnou ms mám 1. den. Noční vložka mi stačí max na hodinu. Je mi hodně slabo, nevolno od žaludku a nemůžu nic jíst. Jsem unavená, ale nemůžu usnout. No a pak druhý den jak když utne. Ani špinění.
Dá se toto považovat za normální průběh? Dřív jsem mívala cca 2 dny silnější krvácení, 2 dny slabší a pak 1-2 dny špinění. A kratší cykly.
Díky a omlouvám se za anonym, je to na mě dost intimní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5156
1.11.21 05:50

Jestli je ti 40 vejš tak se priprav na silnej, rychlej fofr a za tři dny nic.. a pak už jednou nebude vubec :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 05:56

@Královna Kosmíru Je mi 32. Mám to tedy chápat tak, že se pomalu blíží blíží přechod? :think: Jako je fakt, že mi poslední půlrok začaly hodně šedivět vlasy a příbram i ze vzduchu, tak že by? :lol:…Ale co s tim, estrogen držím záměrně dole kvůli endometrioze.

• Citovat
  • Nahlásit
5156
1.11.21 06:05
@Anonymní píše:
@Královna Kosmíru Je mi 32. Mám to tedy chápat tak, že se pomalu blíží blíží přechod? :think: Jako je fakt, že mi poslední půlrok začaly hodně šedivět vlasy a příbram i ze vzduchu, tak že by? :lol:…Ale co s tim, estrogen držím záměrně dole kvůli endometrioze.

Tak to je otazka pro gynekologa a to nejsem, mozna se tady nejakej najde, nicméně, mě tohle říkala lékařka, že to je,,u mě tedy normalní,, jakysi předstupeň. Ale jestli si nějsk uměle hrajes s hormonama, tak tam vidim souvislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 08:56

@Královna Kosmíru Neberu žádné hormony.. Jen nejím zbytečně vysokoestrogenní potraviny a nepoužívám bylinky s fytoestrogeny či zvyšující hladinu estrogenu v těle. Tohle ale držím asi 7-8 let, nic nového. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
5156
1.11.21 09:42
@Anonymní píše:
@Královna Kosmíru Neberu žádné hormony.. Jen nejím zbytečně vysokoestrogenní potraviny a nepoužívám bylinky s fytoestrogeny či zvyšující hladinu estrogenu v těle. Tohle ale držím asi 7-8 let, nic nového. :think:

Potom nevim :nevim:.. co vim jsem napsala :nevim: … bude to chtit odbornika. Mě tedy rychla rychle očistná akce nevadí.. naopak ji vítam. Na prvni dve noci si beru maxi tampon a vložku.. pak uz používam jen tampóny.. tj max 2-3 noci a mam po srandě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
1.11.21 09:52

To je opravdu zvláštní, asi bych zavolala na gyndu jestli tam třeba nehraje roli něco jiného :/ zánět nebo tak, i když to by asi taky nemělo dělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 09:57

@Královna Kosmíru Díky :kytka: Tak to mám podobně až na to, že nesnesu tampony. Ven si musím brát 2 noční vložky a i tak mi to vydrží maximálně hodinu. V noci 2 noční a velkou látkovou a musím stejně tak 4× na wc. Mám balík jako bych nosila plínky :lol: Hlavně je mi strašně slabo, motá se mi u toho hlava, lítá tlak, jsem prostě KO. Tento měsíc jsem brala preventivně železo, ale měla jsem z něj děsný průjem, takže ho už brát nebudu, zřejmě se ani nevstřebalo. Jsem vegetarián a železa mám méně, možná to s tím souvisí. No nic, brnknu gynekoložce a poradím se. Ale asi to nechám na přírodě, umělé hormony už nechci ani nesmím užívat. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
5156
1.11.21 10:04
@Anonymní píše:
@Královna Kosmíru Díky :kytka: Tak to mám podobně až na to, že nesnesu tampony. Ven si musím brát 2 noční vložky a i tak mi to vydrží maximálně hodinu. V noci 2 noční a velkou látkovou a musím stejně tak 4× na wc. Mám balík jako bych nosila plínky :lol: Hlavně je mi strašně slabo, motá se mi u toho hlava, lítá tlak, jsem prostě KO. Tento měsíc jsem brala preventivně železo, ale měla jsem z něj děsný průjem, takže ho už brát nebudu, zřejmě se ani nevstřebalo. Jsem vegetarián a železa mám méně, možná to s tím souvisí. No nic, brnknu gynekoložce a poradím se. Ale asi to nechám na přírodě, umělé hormony už nechci ani nesmím užívat. ;)

No možná to souvisí, je to jedno s druhým. Muzeš být chudokrevná. A ta nahla ztrata krve je proste darda pro tvoje tělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
5.11.21 09:38

Taky to takhle mám občas třeba 2 dny a pak nic doktorka minrekla ze se to občas muže stát :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat