Velmi vysoký cholesterol u štíhlého muže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 17:26
Velmi vysoký cholesterol.

Dobrý den všem. Jdu si pro radu. Z osobních důvodu anonym. Můj manžel je zdravý, štíhlý muž. Je mu skoro 45let. Před rokem mu zjistili vysoký cholesterol, podotýkám, že ten špatný. Mel 8,28.Najeli jsme na doporučení lékařky na dietu.Po 6 měsících měl 6,5.Nyni,po dalších 6 měsících 7,45.Neciti se nejlépe, je hodně unavený. Ja tedy nevím, myslím si, že by na to měl brát nějaké léky, ač jsem jinak spíš pro alternativní řešení. O manžela se bojím, všichni z jeho rodiny, tedy myslím mužskou část, umřeli kolem 50.roku.Lekarka trvá pouze na dietě, která ale evidentně moc nepomáhá. Manžel je tedy samostatny tvor, ale cítím nervozitu i z něj. Myslite, že má změnit lékaře? Děkuji všem za názory.

Reakce:
Térouš
Echt Kelišová 8589 příspěvků 14.03.19 17:37
@Anonymní píše:
Dobrý den všem. Jdu si pro radu. Z osobních důvodu anonym. Můj manžel je zdravý, štíhlý muž. Je mu skoro 45let. Před rokem mu zjistili vysoký cholesterol, podotýkám, že ten špatný. Mel 8,28.Najeli jsme na doporučení lékařky na dietu.Po 6 měsících měl 6,5.Nyni,po dalších 6 měsících 7,45.Neciti se nejlépe, je hodně unavený. Ja tedy nevím, myslím si, že by na to měl brát nějaké léky, ač jsem jinak spíš pro alternativní řešení. O manžela se bojím, všichni z jeho rodiny, tedy myslím mužskou část, umřeli kolem 50.roku.Lekarka trvá pouze na dietě, která ale evidentně moc nepomáhá. Manžel je tedy samostatny tvor, ale cítím nervozitu i z něj. Myslite, že má změnit lékaře? Děkuji všem za názory.

To určitě změnit. Nevím, na co dr čeká. Nasadit léky plus dieta

cell
Echt Kelišová 8170 příspěvků 14.03.19 17:38

Lipidologická poradna. Bude se jednat o familiární (dědičnou) formu a léčba si myslím by byla třeba. Ve specializované poradně si doplní další odběry a nasadí příslušnou léčbu

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8264 příspěvků 14.03.19 17:42

Odkud jste. Jak to mate daleko do Vyskova? :think: Tohle je podle mne na leky :nevim:

stinga
Kelišová 5842 příspěvků 3 inzeráty 14.03.19 17:59

jak už psaly holky - též nechápu, na co dr čeká, je potřeba nasadit léky, měl by chodit do lipidové poradny, ale chtějí tam doporučení od obvodního - vyžádat si to striktně
akorát nevím ta únava, jestli s tím souvisí, mamka vysoký chol. má, ale únavu od toho nepociťuje

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 18:08

Děkuji holky.Tak nerozumím tomu,na co lékařka čeká.Nyni byl manžel u jiného lékaře,měnil zaměstnání,takže jen vstupní prohlídka a ten se velice divil,že na to nic nebere a nikdo to neřeší.Zkusim najít tu poradnu a kontaktovat je .zakladatelka

Váš příspěvek
Reklama