Větší bříško plodu v 21tt

512
7.10.20 18:28

Větší bříško plodu v 21tt

Ahoj holky, dnes jsme byli na velkém ultrazvuku v 21tt a p. doktorka nám sdělila, že máme trochu větší bříško plodu, které je rozměry hraniční s normalem, tím pádem je mimčo o týden starší. Ptala se, zda mám já či manžel cukrovku - nemáme, pouze v rodině. Nedávné krevní testy mi řekli, že cukr je v normě a na test cukrovky v těhotenství jdu až koncem října. Proto se ptám, měla jste to některá také tak a bylo pak vše v pořádku? Nebo se u Vás projevila cukrovka? Podotýkám, že sladké moc nejím. :think: Jsem z toho taková zmatená. Děkuji za každou radu, odpověď :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4270
7.10.20 18:43

Panebože… Ženská… Cukrovka není z toho že byste jedla sladké :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7697
7.10.20 18:45

@Drndadvě Ahojka, to že je mimco „starší“ ničemu nevadí :) já jsem teď o týden napřed a malej vypadá být v pořádku :) cukrovka mi vyšla negativní s stejně je malý o kousek větší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
7.10.20 19:24

@Anix To já moc dobře vím, že přímo sladké není tím hlavním spouštěčem, ale dr řekla omezit sladké! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
7.10.20 19:26

@Skaiqy Tak bezva, děkuji za uklidnění, mě jen překvapilo, že mluvila jen o tom větším bříšku, samozřejmě vím, že tam nějaká velikostní odchylka tolerovana je. ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
7.10.20 19:49

Nic se neboj, asi se ptala jen proto, že když máš těhotenskou cukrovku, tak plod bývá většinou větší… jinak je dobré se v těhotenství zdržet sladkého (i když to moc nejde :-D ), hlavně ke konci, protože to miminko nabírá hodně na váze. Náš malý byl taky pořádný chlapák taky o týden popředu… A to jsem sladké taky nejedla :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9089
7.10.20 19:55

@Poa1 já se cpala sladkým celé těhotenství a na váhu miminek to tedy žádný účinek nemělo. Já přibrala 30kg a syn měl 3080g, dcera 2740g. Špatný účinek to může mít akorát při té zmiňované cukrovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7697
7.10.20 20:17
@Drndadvě píše:
@Skaiqy Tak bezva, děkuji za uklidnění, mě jen překvapilo, že mluvila jen o tom větším bříšku, samozřejmě vím, že tam nějaká velikostní odchylka tolerovana je. ;) :palec:

Joo, není se čeho bát :) náš malý poskočil o týden, což se mi zdálo úplně nereálné protože doteď rostl fakt "tabulkově..a najednou, bum a vše jinak..doktorka ale říkala, že se to mění každým dnem tak jsem to nějak přestala řešit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
8.10.20 06:57

Nas prcek je pry taky vetsi, i na kontrole na kardiu mi doktor rekl, ze je to obr a ze si aspon poradne zarodim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
8.10.20 08:20

Mně bříško taky vyrostlo hodně a hned ze začátku, i doktoři se divili, že mám takhle obří pupek, byla jsem na všech možných vyšetření a vše bylo v pořádku, asi bych se tím nějak zbytečně nestresovala. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
9.10.20 08:34

Holky, tak mě to nedalo a pořídila jsem si glukometr 😁 dle výsledků je to ok, tak uvidíme jak dopadnou testy na cukrovku v 24-28.tt, samozřejmě sladké omezím. Díky všem za příspěvky. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama