Reklama

Víno jako dárek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

handule1
Povídálka 27 příspěvků 24.06.11 22:55
Víno jako dárek

Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně darování vína. Jdu švagrovi na promoci a napadlo mi jako dárek víno. Nechci ale dávat jen tak flašku, líbilo by se mi kdyby třeba na etiketě byl nápis „k promoci“ nebo něco podobného. Aby to bylo víc konkrétní. Vyrábí se vůbec něco takového? Nemáte tip, kde bych takové víno sehnala? Předem díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.11 22:57

Sama za seba (ako milovník dobrého vína) môžem napísať, že skôr, než konkrétna etiketa, by ma zaujímalo, čo je vo vnútri… Takže ja by som preferovala kvalitnejšie, drahšie víno s obyč etiketou…

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 24.06.11 22:59

Maluju si dárkové lahvinky sama, ale napadlo mě, že v kopírcentru, kde dělají potisky na trička, by určitě byli schopni vytisknout i etiketu.

handule1 píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně darování vína. Jdu švagrovi na promoci a napadlo mi jako dárek víno. Nechci ale dávat jen tak flašku, líbilo by se mi kdyby třeba na etiketě byl nápis „k promoci“ nebo něco podobného. Aby to bylo víc konkrétní. Vyrábí se vůbec něco takového? Nemáte tip, kde bych takové víno sehnala? Předem díky za rady.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 24.06.11 23:00

Tohle snad jedině vyřešit svépomocí (nějakou cedulkou), ale pokud chceš opravdu neobvyklé víno, zkus koupit červené barikové víno. Je to z francouzského slova „barrique“ - sud - a to víno získává svoji chuť ležením v nových dubových sudech (natáhne z nich tříslovinu). Chuť má pak takovou příjemně natrpklou… Litr barikového vína stojí ve vinotéce 500 až 800 Kč (je to holt specialita), ale ta chuť je fakt zvláštní a jedinečná…

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.11 23:02
Jura007 píše:
Tohle snad jedině vyřešit svépomocí (nějakou cedulkou), ale pokud chceš opravdu neobvyklé víno, zkus koupit červené barikové víno. Je to z francouzského slova „barrique“ - sud - a to víno získává svoji chuť ležením v nových dubových sudech (natáhne z nich tříslovinu). Chuť má pak takovou příjemně natrpklou… Litr barikového vína stojí ve vinotéce 500 až 800 Kč (je to holt specialita), ale ta chuť je fakt zvláštní a jedinečná…

No, barikové víno mám rada, ale „začiatočníkom“ (nechcem tým nikoho uraziť!) by som ho nedoporučovala. Môžu byť nepríjemne prekvapený jeho výrazne odlišnou chuťou, povedala by som, že to je víno skôr pre znalcov, ktorí vedia, o čo ide…

dada1511 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.11 00:22

Viděla jsem v prodejně ALBI,na víně vtipné etikety ,ale jestli k promoci to nevím :nevim: .

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 25.06.11 08:15

Ahoj,
taky si potrpím na dobré víno, takže bych doporučovala koupit kvalitní víno a cedulku si na to vyrobit a přivázat.
Mě dát někdo flašku s natisklou etiketou a pochybným obsahem, tak bych ji ochutnala s hrůzou a nejspíš s ním vařila nebo pila s kolou. Tím nechci znehodnotit tvůj nápad, jen říkám, jak bych se k tomu postavila já.
Spíš se podívej po vínech s přívlastkem pozdní sběr, výběr z bobulí, slámové.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 25.06.11 10:38

No a taky záleží na nátuře konzumenta. Bezpečně vím, že některým spolužačkám bych se zavděčil tokajským, případně Moravským muškátem nebo Irsai Olivier..... Červené víno je nijak nebere - no a třeba to barikové vůbec ne. Takže na tom, co píše Gabika, něco bude… :think:

velbloudiceB
Kecalka 113 příspěvků 25.09.12 09:47

Potřebovala bych poradit jaké víno koupit ve vinotéce kamarádce k narozeninám.

Genovesa
Extra třída :D 11215 příspěvků 25.09.12 09:57

Záleží na tom, jaké víno má ráda, bílé, červené, suché, polosladké :think:..
Já mám ráda třeba rulandské šedé, ale pozor, jako každé jiné víno se dá v koupit v nesrovnatelné kvalitě/nekvalitě.

velbloudiceB
Kecalka 113 příspěvků 25.09.12 10:54

Vím, že má ráda sladké nebo polosladké. Já se ve vínech nevyznám, proto potřebuji poradit.

Helii
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 25.09.12 15:09

Ahoj, tak kdysi jsem vystudovala vinařství a co se týče výběru vína, tak těžko takhle radit, když neznáme vkus obdarované a u vína to platí snad dvojnásob. Každému chutná něco jiného. Taky záleží na tom, zda kamarádka vínu jako takovému aspoń trochu rozumí. Pokud má ráda sladší, doporučila bych vybrat v nějaké kvalitní vinotéce nějaké ledové nebo slámové víno, je to cenově sice trochu vyšší kategorie, ale ne zas žádná katastrofa. Prodává se často v menších lahvích než 0,7, protože je to fakt už něco trochu zvláštnějšího a specialita a hlavně se vyrábí jen v relativně malých sériích. Lahev bych pak já osobně dala do takové té dřevené truhličky s ozdobným kováním, jestli víš co mám na mysli, přímo je některé vinotéky nabízejí v různých velikostech a máš super dárek si myslím. Jinak co se týče originální etikety, kvůli které je vlastně založena tato diskuze, tak pokud se jedná pouze o jeden kus, tak někde profi to asi v tak malém objemu nevezmou a nebo vezmou, ale bude to stát majlant. Takže bych se buď zeptala někde třeba ve fotoslužbě anebo nejlepší by bylo to doma spáchat na počítači v nějakém grafickém programu a pak nechat vytisknout třeba v kopírovací službě nebo tak něco. Tak snad jsem trochu poradila, pěkný den všem.

Leny85
Nováček 10 příspěvků 04.10.17 10:58

Já jsem teď objevila eshop, kde prodávají víno online, takže vždy když má nějaká kamarádka svátek, nebo narozeniny, tak jim ho pošlu :-)

Mekry
Povídálka 13 příspěvků 07.10.17 12:47

To by mě také zajímalo, to se může hodit si takhle objednat víno až domů, alespoň se pak nemusím cítit blbě, že chodím na pokladnu s 10 lahvemi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >