Reklama

Viróza u rok a půl staré holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MiriJ
Kecalka 254 příspěvků 07.12.17 15:29
Viróza u rok a půl staré holčičky

Ahoj, prosím potřebuji pomoct, či radu.
Moje dcera (1,5 roků) má od čtvrtka vyrážku. Nejprve mi bylo oznámeno, že je to alergie na jídlo, pak dostala teploty. Udělali jí stěr z krku, aby vyloučili streptokoka + spálu. Byl negativní. Udělali ještě jeden test. Měli jsme čekat do pondělka. Jenže jí se přitížilo. Jeli jsme v sobotu na pohotovost. Dostala antb. Ospen a prý, že je to spála. Jenže v pondělí se z výtěru spála nepotvrdila. Neměla pak do úterý teploty, ale potom opět vysoké. Nic ji nebaví, je mrzutá. Doktor nám včera říkal, že je to asi viróza, když antb. nezabírají. jak dlouho trvaly teploty u viróz vám…? Co na to? Nurofen? + Panadol? po 4 hodinách? Klid, nechodit ven? Tohle vše dělám a přesto pořád teploty má.
I CRP bylo negativní.
Vyrážka ustoupila asi v úterý. Jen na obličeji má drsnou kůži. Jakoby hodně vysušenou.
V pondělí si máme jít lehnou do nemocnice (kvůli něčemu jinému). Potřebuji, aby byla v pohodě.
Poraďte prosím, nebo mi dejte naději, že to bude ok:-)
 Díky

Reklama

Reakce:

Hoa Mai
Kelišová 5650 příspěvků 16 inzerátů 07.12.17 15:43

@MiriJ U jendoho dítěte se mi stalo, že měl asi tři týdny vracející se teploty (bylo to teda bez vyrážky). CRP taky negativní a syn nijak zvlášť nemocně nepůsobil, ale pořád se mu střídaly nízké/žádné teploty s vysokými. Dr. mi to vysvětlila tak, že tělo bojuje s infekcí, ale imunita není dostatečně silná, aby infekci tělo zvládlo samo, zároveň ale není infekce dostatečně silná na to, aby dítě lehlo, takže se infekce s tělem pořád přetlačují. Vyřešily to ATB, což vy jste měli také, ale je možné, že vám nesedly.

MiriJ
Kecalka 254 příspěvků 07.12.17 15:49

@Hoa Mai Právě že si myslím, že Eli má sníženou imunitu (ještě jsme to neřešili, ale asi začneme). Chytne úplně všechno. Syn naopak nic. Naštěstí. Ale z téhle nemoci se nějak nemůže vyhrabat:-( Ráno vypadá, že to bude ok a během dne je vidět, jak ji vše vyčerpá, začnou jí hořet tváře a opět vysoká teplota.

Pacolka
Kecalka 115 příspěvků 07.12.17 16:06

Když mí synové měli teplotu a nevěděli jsme od čeho, tak vždy něco našli na ORL. Jinak kamaráda mi říkala, že jí řekla Dr., že když je zánět na sliznicích, tak se to podle crp nezjistí.

MiriJ
Kecalka 254 příspěvků 07.12.17 16:49

@Pacolka Na orl jsme byli taky:-( A nic. Ale děkuju:-)

MartinaIrena
Extra třída :D 10098 příspěvků 07.12.17 17:56

Nejak nechapu, proc dostala ATB, kdyz mluvis celou dobu o viroze a CRP bylo negativni?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >