Viróza u rok a půl staré holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MiriJ
Kecalka 254 příspěvků 07.12.17 15:29
Viróza u rok a půl staré holčičky

Ahoj, prosím potřebuji pomoct, či radu.
Moje dcera (1,5 roků) má od čtvrtka vyrážku. Nejprve mi bylo oznámeno, že je to alergie na jídlo, pak dostala teploty. Udělali jí stěr z krku, aby vyloučili streptokoka + spálu. Byl negativní. Udělali ještě jeden test. Měli jsme čekat do pondělka. Jenže jí se přitížilo. Jeli jsme v sobotu na pohotovost. Dostala antb. Ospen a prý, že je to spála. Jenže v pondělí se z výtěru spála nepotvrdila. Neměla pak do úterý teploty, ale potom opět vysoké. Nic ji nebaví, je mrzutá. Doktor nám včera říkal, že je to asi viróza, když antb. nezabírají. jak dlouho trvaly teploty u viróz vám…? Co na to? Nurofen? + Panadol? po 4 hodinách? Klid, nechodit ven? Tohle vše dělám a přesto pořád teploty má.
I CRP bylo negativní.
Vyrážka ustoupila asi v úterý. Jen na obličeji má drsnou kůži. Jakoby hodně vysušenou.
V pondělí si máme jít lehnou do nemocnice (kvůli něčemu jinému). Potřebuji, aby byla v pohodě.
Poraďte prosím, nebo mi dejte naději, že to bude ok:-)
 Díky

Reklama

Reakce:

Hoa Mai
Kelišová 5448 příspěvků 14 inzerátů 07.12.17 15:43

@MiriJ U jendoho dítěte se mi stalo, že měl asi tři týdny vracející se teploty (bylo to teda bez vyrážky). CRP taky negativní a syn nijak zvlášť nemocně nepůsobil, ale pořád se mu střídaly nízké/žádné teploty s vysokými. Dr. mi to vysvětlila tak, že tělo bojuje s infekcí, ale imunita není dostatečně silná, aby infekci tělo zvládlo samo, zároveň ale není infekce dostatečně silná na to, aby dítě lehlo, takže se infekce s tělem pořád přetlačují. Vyřešily to ATB, což vy jste měli také, ale je možné, že vám nesedly.

MiriJ
Kecalka 254 příspěvků 07.12.17 15:49

@Hoa Mai Právě že si myslím, že Eli má sníženou imunitu (ještě jsme to neřešili, ale asi začneme). Chytne úplně všechno. Syn naopak nic. Naštěstí. Ale z téhle nemoci se nějak nemůže vyhrabat:-( Ráno vypadá, že to bude ok a během dne je vidět, jak ji vše vyčerpá, začnou jí hořet tváře a opět vysoká teplota.

Pacolka
Kecalka 115 příspěvků 07.12.17 16:06

Když mí synové měli teplotu a nevěděli jsme od čeho, tak vždy něco našli na ORL. Jinak kamaráda mi říkala, že jí řekla Dr., že když je zánět na sliznicích, tak se to podle crp nezjistí.

MiriJ
Kecalka 254 příspěvků 07.12.17 16:49

@Pacolka Na orl jsme byli taky:-( A nic. Ale děkuju:-)

MartinaIrena
Echt Kelišová 9898 příspěvků 07.12.17 17:56

Nejak nechapu, proc dostala ATB, kdyz mluvis celou dobu o viroze a CRP bylo negativni?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama