Vitamíny pro děti 7 a 10 let

636
24.8.21 15:08

Vitamíny pro děti 7 a 10 let

Zdravím všechny,
při začátku Covidu jsem dětem začala dávat vitamín D (kapky oilesen) a vítám C (celaskon). Nevím jestli díky tomu nebo proto, že byly doma nebyly vůbec nemocní, a protože každým dnem čekáme dalšího prcka, tak bych chtěla letos pokračovat. Dost všude ale čtu že ještě dávají dětem vitamín b-komplex. Dáváte někdo taky všechny tyto 3 vitamíny? Popřípadě prosím o vaše typy jaké davate ;)
Prosím komentáře typu:
Na co? Zbytečné, pošlete je na sluníčko atd… Nepotrebuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1531
24.8.21 15:47

Hele ja sice decka nemam, ale beru kombinaci D+A, C a Bkomplex a je fakt, ze jsem taky nebyla snad pres roka a pul nemocna. Takze za me minimalne to decko a cecko bych davala dal a bekomplex muzes davat treba ob den.
tohle nevypada uplne spatne **
Upraveno adminem - odstraněn odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
24.8.21 15:53

Ahoj, starší dcera užívá hořčík, céčko a b-komplex z jiných zdravotních důvodů, ale je pravda, že co je bere, tak nebyla nemocná. Hořčík užívá Reflex Nutrition Magnesium Bisglycinát, kromě základních účinků hořčíku ji pomáhá s usínáním. B-komplex forte užívá od firmy Generica, obsahuje všech osm „béček“. Céčko doplňuje Celaskonem 500 s prodlouženým uvolňováním.
Mladší užívá celoročně vit. D od Jamieson cucací tablety, Omega 3 má od značky Mollers
a přes zimu Celaskon. Taky nebývá nemocná, max. jednou za rok dotáhne něco ze školy, ale mívá lehký průběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2753
24.8.21 15:57

Dávám D a C, přibližně od podzimní do jarní rovnodennosti. B komplex, když ma dcera afty a hořčík, když se mi deti zdají predrážděné nebo naopak unavené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24578
24.8.21 15:58

Děti mají akorát déčko. Za poslední 2 roky u nás nebyl nikdo nemocný (když nepočítám třeba teplotu syna k růstu zubů). Dost toho do sebe dostanou i stravou. Ale ono celkově je poslední rok menší nemocnost, jak se lidi nehromadí na velkých akcích a musí se nosit roušky, přecejenom to asi pomáhá aspoň proti šíření i dalších nemocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14853
24.8.21 16:01

Zadne vitaminy by se hlavne nemely davat porad a denne, jinak si na to telo zvykne a muze omezit „vlastni vyrobu“.
Takze spis delat takove kury.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5771
24.8.21 16:10

Cpát do dětí zbytečně vitamíny je fakt totální stupidita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
24.8.21 16:38
@Zumpa píše:

pokud maj blbou stravu a dostat do nich treba zeleninu nebo ovoce je nadlidsky ukol tak vitaminy jsou jedina moznost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5771
24.8.21 16:49
@Leenvecka píše:
pokud maj blbou stravu a dostat do nich treba zeleninu nebo ovoce je nadlidsky ukol tak vitaminy jsou jedina moznost.

Nesmysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11556
24.8.21 16:55
@Zumpa píše:
Nesmysl

Tak jak bys řešil např. věčně nemocné autistické dítě, které je ochotno jíst jen suché rohlíky, suché těstoviny a párky jednoho druhu? Předem upozorňuju, že malého autistu nevyhladovíš, když to zkoušeli prarodiče toho dítěte, tak dítě skončilo na kapačkách v nemocnici. Myslíš, že si z téhle stravy ten organismus vezme vše pro svou imunitu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
24.8.21 17:50
@Zumpa píše:

Jo tak přesně tuto řadu jsem chtěla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
24.8.21 17:52

Vitaminy jsme dávali cca od září do dubna, pak mají vše jen ze stravy a za mě lepší než nic, protoze z ovoce a zeleniny v zimě koupeneho těch vitamínů moc nedostanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2753
24.8.21 18:46
@Lucie_Sx píše:
Zadne vitaminy by se hlavne nemely davat porad a denne, jinak si na to telo zvykne a muze omezit „vlastni vyrobu“.
Takze spis delat takove kury.

Většinu vitamínů si tělo vyrobit neumí a právě proto je nutné je přijímat potravou. Výjimka je vitamín D, k tomu je ale nutné dostatečná intenzita UV záření a to v zimě není. A potom některé vitamíny, např. K, „vyrábí“ střevní bakterie. Ale A, E, C, většinu B musíme přijmout potravou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14853
24.8.21 19:28
@Jahru píše:
Většinu vitamínů si tělo vyrobit neumí a právě proto je nutné je přijímat potravou. Výjimka je vitamín D, k tomu je ale nutné dostatečná intenzita UV záření a to v zimě není. A potom některé vitamíny, např. K, „vyrábí“ střevní bakterie. Ale A, E, C, většinu B musíme přijmout potravou.

To sice ano, ale telo je nastavene na nejaky prijem a podobu toho prijmu.
Pokud mu to dodavame umele a treba ve vetsi mire, nez obvykle, tak se to „prenastavi“ na tu umelou dodavku.
Takto jsem to uz vickrat slysela vysvetlene a dava mi to celkem smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat