Vniknutí na soukromý pozemek

7
28.6.21 13:14

Vniknutí na soukromý pozemek

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jak je to s vniknutím na soukromý pozemek? Máme rozestavěný domek a neprejici soused nám bez dovolení vstoupil do domu a přeměřoval nám tam zdi a podobně a ostatním si stěžuje jak to máme špatně atd. Nemáte někdo zkušenosti? Dekuji za každý komentář🙏🏻

Příspěvek upraven 28.06.21 v 13:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26636
28.6.21 13:19

Přesměroval zdi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2952
28.6.21 13:24

Zavolat pcr. Nemel tam co delat, nemel pravo vam sahat na barak. Povolení jste dostali, vsechny výměry maji preci na urade. Takze co resi? Jestli mate o centimetr delsi zed nez mela byt? Hodte tam kamery

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9156
28.6.21 13:25

@Andyrose3 fotopasti a pokud vám tam dělá nějakou škodu, tak řešit s PČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
28.6.21 13:40

Chodil tam s metrem a kritizoval co a jak máme udělané. Drzost tohle. Přítel už nakoupil fotopasti a pokud by se opakovala podáme trestní oznámení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
28.6.21 13:43

Přeměřoval* omlouvam se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31835
28.6.21 13:44

@Andyrose3 jo tak! Místo přeměřoval tam máš přesměroval ;) Že to znamená chodit s metrem bychom si domyslely, kdybys to napsala správně :lol:
Co nechápu, proč jste přihlíželi :nevim: Vyhodit, co jinýho. Pokud se příště pozve dál, volat policii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31835
28.6.21 13:45
@Andyrose3 píše:
Přeměřoval* omlouvam se

Oprav původní příspěvek, ten modrý obdélník je edit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
28.6.21 13:48

Omlouvam, napsala jsem to v rychlosti 🙏🏻 😊 My nebyli přítomni …máme na příjezdové cestě kameru na sloupu, ale další soused co staví nad nami je vypoji vždy, když je na stavbě (máme společně kamery) a zjistili jsme to včera večer, když si neprejici soused stěžoval známému, který přijel a neuvědomil si, ze nad nim jsou kamery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9156
28.6.21 13:50
@Andyrose3 píše:
Chodil tam s metrem a kritizoval co a jak máme udělané. Drzost tohle. Přítel už nakoupil fotopasti a pokud by se opakovala podáme trestní oznámení.

Tak mu stačí ukázat projekt, stavební povolení atd. at si to porovná s tím co naměřil a vyhodit ho s tím, že to je přesně podle toho a co se mu nezdá, tak je čistě jeho problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31835
28.6.21 13:53

@Andyrose3 tak za ním zajít. Víte, že tam byl, máte ho nahranýho, a už to nedělej, tytyty sousede.
Když tam poleze přesto, tak na PČR můžete se zaznamem kdykoli.
Nejspíš ukojil potřebu, a když na něj udeříte, tak se zastydí a dá pokoj.
Přeci jen první kontakt přes policii úplně dobrý sousedský vztahy neudělá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
28.6.21 14:03

@Fiducia To mate pravdu. Zkusíme fotopasti a necháme to osudu. Souseda se snažíme ignorovat, nevsimam se a třeba ztratí zájem o nás dům a potřebu kontrolovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36032
28.6.21 14:06

@Andyrose3 Vy nemáte stavbu zajištěnou? Oplocení? Co když vám tam vlezou děcka a zmrzaci se, zlomí si nohu nebo něco? Je ti jasné, že budete v průšvihu, i když tam ta děcka neměla co dělat? V první řadě doporučuji uzavřít!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 14:11

Sousedi jsou občas radost.

Momentálně stavíme a máme podobný problém. Městská policie už u nás byla 2×, ale nemohou víc než domluvit. Bylo nám doporučeno příště volat státní policii. Naštěstí to zatím nebylo potřeba.

Před druhým příjezdem policie jsme souseda dokonce upozorňovali, že ho nahráváme mobilem. Přímo do toho mobilu řekl, že je mu to jedno. Musela jsem držet manžela, aby nedošlo k fyzickému násilí. Soused si chodil po našem pozemku, tvrdil, že nám ho uklízí a odmítl odejít. Kdo to nezažil, tak věřím, že tomu neuvěří.

Vrcholem bylo, když mne kontaktoval jeho právník, aby mi řekl, že jsem si to vše vymyslela a že se nic takového nestalo. Nechápala jsem, věděl, že ho nahráváme a následně s ním mluvila policie a on to vše popřel.

Bohužel my jsme kvůli sousedským sporům skončili u soudu a ještě to není u konce. Nepřála bych to nikomu. Komunikujeme spolu už jen přes právní zástupce.

Začal nám totiž přeměřovat úplně vše, včetně plotu a následného porovnávání dle katastru, posílat na nás kontroly z různých úřadů,…

Teď už na náš pozemek nevstoupí, ale několikrát týdně si vše fotí a shromažďuje důkazy (dle jeho slov). Vždycky mi jen zedníci říkají, že už zase fotil.

Nechápu toto jednání, kontrolami jsme zatím vždy prošli bez problémů, jen je to zbytečný stres navíc, ztráta času a zpomaluje to a tím i strašně prodražuje stavbu.

Jen bych ještě dodala, že se jedná pouze o garáž, snad nám závidí auto nebo už fakt nevím, proč se tak chová. Soused je zde relativně nový, do zahájení stavby jsem ho pořádně neznala.

• Citovat
  • Nahlásit
993
28.6.21 14:16

@inkakřivák U nás v obci se taky stavý jeden barák za druhým a oplocení se dělá jako tak úplně poslední věc. A opravdu nikdo nemá oplocenou stavbu. :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat