Volnoběh u dětí - ANO/NE?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabiF
Povídálka 12 příspěvků 30.03.10 10:23
Volnoběh u dětí - ANO/NE?

Ahoj, jdu si pro radu ke zkušenějším… Dceři chceme k narozkám koupit kolo, vel. 16" a nevíme, jestli dát přednost kolu s volnoběhem nebo jestli je pro prcky lepší kolo, kdy se dá zadní kolo brzdit pomocí šlapek. Dcera má 108cm a na kolo zatím vyzkoušela jen párkrát…
Děkuji za Vaše názory.

Reakce:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17246 příspěvků 30.03.10 10:32

My jsme dceři pořizovali ještě větší kolo a pořád ještě s brzdou na nohu - hodně mě vystrašila nehoda kamarádčina kluka, který si popletl ruční brzdy-zabrzdil přední a nepěkně se vysekal. Děti jsou sice šikovné a brzo se to naučí, ale já se prostě bála, že ve stresu šáhne po té blbé brzdě a bude průšvih.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 30.03.10 11:07

Jak je dcera stara (tipuju tak kolem 4 let?). My tu 16" kupovali synovi s brzdou na slapkach, kolo s prehazkou a brzdama pouze na riditkach dostal az v 5 letech na Vanoce, az umel najisto jezdit bez kolecek a vedela jsem, ze ma dost rozumu aby pochopil jak se brzdi prednima brzdama.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17246 příspěvků 30.03.10 11:41

Doriang kamarádčin desetiletý kluk si to z kopce spletl a byl průšvih :-?

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 30.03.10 11:57

Jediné co mě napadá, pokud jsou jen ruční brzdy, zkusit přední znefunkčnit.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 30.03.10 12:03

kadli To je jasny, ze se muze stat, taky Tadease furt hlidame… ale tohle se stalo i mymu dospelymu kamosovi, letel pres riditka. Spis si rikam, ze tech 108cm je jeste fakt malo na kolo s prednima brzdama - Anezka je stejne velka, ale 16" kolo je na ni moc vysoky, nedosahne na zem. Kdyby mela jeste brzdy jen vepredu tak nevim jak bysme jezdili. Rozhodne bych pockala az bude vetsi a az si bude na kole bez pomocnych kolecek uplne jista. A musi pohodlne dosahnout nohama na zem.

BLEKINEK
Povídálka 14 příspěvků 16.06.16 14:11

Chceme koupit 4 a půl letému první šlapací kolo, dosud měl odrážedlo. Má 104 cm, jaké máte zkušenosti s volnoběhem? Přijde mi to jednodušší že nemusí pořád šlapat, ale co brždění.?Zvládají vaše děti?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >