Jsem na VOŠ prvním rokem a přemýšlím o přestupu na VŠ

86
8.11.19 07:19

VOŠ nebo VŠ názor

Jsem na VOŠ prvním rokem a přemýšlím o přestupu na VŠ. Důvodem je hlavně vzdálenost VOŠ mám dvě hodiny od bydliště a navíc tam hodně hlídají docházku a já už mám teď kvůli práci a rodině hodně zameskano. VŠ bych měla od bydliště půl hodiny což by bylo podstatně lepší. Tak pořád váhám jestli zůstat na VOŠ nebo zkusit VŠ. Jak je to tam s docházkou a s rozvrhem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2023
8.11.19 07:28

No pochybuju, že tu má někdo věšteckou kouli, aby věděl jakou VŠ myslíš a jaký obor. Každá to má nastavené jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
8.11.19 07:29
@Cenarius píše:
No pochybuju, že tu má někdo věšteckou kouli, aby věděl jakou VŠ myslíš a jaký obor. Každá to má nastavené jinak.

Omlouvám se zapomněla jsem to napsat Studuju VOŠ Sociální pedagogiku v Praze a přemýšlím o UHK Sociální pedagogika se zaměřením na výchovnou práci v etopedických zařízeních
A studuju to dálkově

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13812
8.11.19 07:35

Upřímně, já vždycky přemýšlim, co vede lidi k tomu studovat VOŠ. Když uz, tak ten čas a energii vrazim do VŠ, u které mi to tak nějak dává větší smysl. Asi jsem staromódní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
8.11.19 07:42

@terien Možná si myslela, že VOŠ bude snazší. Nebo prošvihla termín přihlášek. Nebo ji vzali bez přijímaček.

Šla bych na vejšku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
8.11.19 07:45

@terien
Mám VOŠ(po škole) i VŠ (doděláno při práci). Nikdy jsem si nevšiml výhody VOŠ proti SŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
8.11.19 07:46

Taky se vždycky divím, že lidi stráví stejné roky na VOŠ, místo VŠ, takže za mě jednoznačně VŠ. O náročnosti bych nepolemizovala, to je hodně individuální :)
Proč si s rodinou šla na denní studium? Zkus si zažádat na studijním o nějakou výjimku, nebo se domluvit s profesory, jinak se z toho zblázníš. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
8.11.19 07:46
@Karleon píše:
@terien Možná si myslela, že VOŠ bude snazší. Nebo prošvihla termín přihlášek. Nebo ji vzali bez přijímaček.Šla bych na vejšku.

Ano přesně tak brali bez přijímaček, já jsem se přijímaček trochu bála a vůbec když mám střední školu ekonomickou což je úplně jiný obor než bych chtěla studovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
8.11.19 07:47
@leylen píše:
Taky se vždycky divím, že lidi stráví stejné roky na VOŠ, místo VŠ, takže za mě jednoznačně VŠ. O náročnosti bych nepolemizovala, to je hodně individuální :)
Proč si s rodinou šla na denní studium? Zkus si zažádat na studijním o nějakou výjimku, nebo se domluvit s profesory, jinak se z toho zblázníš. :kytka:

Studuju dálkově, ale docházku hlídají hodně právě a už teď v listopadu mám hodně absenci, četla jsem že na VŠ se to tak moc neřeší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 07:48

Ja studovala socialnim VOS v Breznicici dalkove, dochazka se neresila. Delala jsem to pri detech a byla jsem uz 15 let po maturite. Jednou za 14 dni jsem se dostala mezi lidi, a bonus byla i anglictina kterou jsem si tim hodne zlepsila-dela se absolutorium v jazyce. Za poplatek 1500 za pul roku, bych nezaplatila ani ty hodiny Aj.:-) Mam DiS. takze splnuji zakonne pozadavky pro praci v tomto oboru a muzu po rodicaku jit kamkoliv, pracak, socialka, atd. Ted si dodelavam rok na VS Sv. Alzbety v Pribrami a budu mit Bc. To stoji cca 25t za ten rok. Takze za 4 roky mam Bc celkem v klidu, ten rok na VS je spis prohloubeni a opakovani a predmety co mam z VOS mi uznaji. Je to take dalkove, dochazka se neresi. Kdybych sla na statni, tak to kvuli narocnosti nedam, VOS me naucila se znovu ucit a soukroma VS by vysla tak asi na 150t. Na konci stejny titul-vlastne mam navic DiS. a Bc. a pouze rok navic, pokud neudelam ted statnice tak mi porad zustane prvni titul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13812
8.11.19 07:49
@Sarinaa píše:
Studuju dálkově, ale docházku hlídají hodně právě a už teď v listopadu mám hodně absenci, četla jsem že na VŠ se to tak moc neřeší

Jak kde no :nevim: někde to taky hrotí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13812
8.11.19 07:51
@kytkalenka píše:
Ja studovala socialnim VOS v Breznicici dalkove, dochazka se neresila. Delala jsem to pri detech a byla jsem uz 15 let po maturite. Jednou za 14 dni jsem se dostala mezi lidi, a bonus byla i anglictina kterou jsem si tim hodne zlepsila-dela se absolutorium v jazyce. Za poplatek 1500 za pul roku, bych nezaplatila ani ty hodiny Aj.:-) Mam DiS. takze splnuji zakonne pozadavky pro praci v tomto oboru a muzu po rodicaku jit kamkoliv, pracak, socialka, atd. Ted si dodelavam rok na VS Sv. Alzbety v Pribrami a budu mit Bc. To stoji cca 25t za ten rok. Takze za 4 roky mam Bc celkem v klidu, ten rok na VS je spis prohloubeni a opakovani a predmety co mam z VOS mi uznaji. Je to take dalkove, dochazka se neresi. Kdybych sla na statni, tak to kvuli narocnosti nedam, VOS me naucila se znovu ucit a soukroma VS by vysla tak asi na 150t. Na konci stejny titul-vlastne mam navic DiS. a Bc. a pouze rok navic, pokud neudelam ted statnice tak mi porad zustane prvni titul.

Takže je to tak, jak jsem si myslela. Prostě to tak trochu ojebat. Asi proto vnímám ten DiS jako trochu „podřadný“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 07:53

Můžu se taky zeptat?
Jsem teprve na základce ale někdo mi říkal, že když studuju střední školu třeba cestovní ruch pak mě nevezmou na VŠ jiného oboru třeba kdybych chtěla jít zrovna na tu pedagogiku?

• Nahlásit
  • Citovat
8738
8.11.19 07:56

Rozhodně VŠ, sice s tvým oborem nemám zkušenost, byla jsem na oboru Všeobecná sestra, ale některé obory jsou na VOŠ co se týče studia těžší a raději 3 roky studovat Bc. než „jen“ Dis., jinak co se týče docházky má to každá škola jiná a hlavně je to na přednášejícím, každý má jiné nároky, někdo chce alespoň půl docházky, někdo jen zkoušku, někdo zas chce jen docházku, u předmětu, který nekončí zkouškou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
8.11.19 08:00

Děkuju všem za názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu