Práva MU - ISP?

44
5.11.19 09:45

Práva MU - ISP?

Ahojky holky, je tu někdo, kdo studuje/studoval práva na muni s ISP? Já teď dodělávám 3. Ročník bakaláře - veřejnou správu. Budu dělat přijímačky i na navazující magisterské, ale to hlavní - na magisterská práva. Napište mi, prosím, jak je to časově náročné přes týden (různá plnění, jestli jsou do nějakých předmětů třeba i každotýdenní úkoly, nebo je většinou jen seminarka), zkoušky vím, že budou masakr, ale přeci jen nějaký slušný základ v té hlavně z bakaláře je, minimálně k tomu, abych nemusela složitě čekat celý semestr(nebo taky pár semestrů) na aha efekt???. Pár věcí např. z právní teorie mi došlo až třeba ve druhaku, tak to už mám za sebou :lol: :lol: je reálné stíhat magistra, navazujícího magistra a 1-2 (možná později i 3) děti? Je teoreticky možné, že bych ve druhaku kvůli státnicím přerušila a dodělávala při práci. Prosím o zkušenosti. Díky moc :kytka:

Ještě dodám, že moje první dítě je extrémně hodné, když je krize a není hlídání, já se tu učím, ona si sama hraje a nevím o ní. Hlídání mám - tatínek a obě babičky fungují na 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1017
5.11.19 10:04

S MU přímou zkušenost nemám, ale prý kladou dost důraz na tu průběžnou přípravu (tj. seminárky, zápočtové testy, referáty, povinná účast atd.) - oproti Praze, kam třeba nemusí student ani páchnout (pokud si tedy dostatečně věří). Takže za mě je pro maminky lepší Praha - už máme i přebalovací koutek a hlídací skupinu na nedaleké Fildě :lol:, ale chápu, že kvůli souběžnému studiu preferuješ MU. Přerušit určitě jde, to jde všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
5.11.19 10:13
@listento píše:
S MU přímou zkušenost nemám, ale prý kladou dost důraz na tu průběžnou přípravu (tj. seminárky, zápočtové testy, referáty, povinná účast atd.) - oproti Praze, kam třeba nemusí student ani páchnout (pokud si tedy dostatečně věří). Takže za mě je pro maminky lepší Praha - už máme i přebalovací koutek a hlídací skupinu na nedaleké Fildě :lol:, ale chápu, že kvůli souběžnému studiu preferuješ MU. Přerušit určitě jde, to jde všude.

To právě ne, spousta lidí má ISP - na semináře vůbec nechodí, jen na zkoušky, ale musí plnit úkoly navíc. To mě právě zajímá - kolik je vlastně toho plnění, jestli to je o tom, že za každý seminář musí být zpracovány nějaký úkol, nebo je jen seminarka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 10:19

Studovala jsem na MU práva klasicky prezenčně, bez ISP. Přednášky jsou nepovinné, takže na ně nemusíš a povinné semináře jsem si kromě 1. ročníku vždy byla schopná poskládat do jednoho dne. Příprava na každý seminář je cca u poloviny předmětů. Seminárek moc není. Běžně mi domácí příprava den před školním dnem zabrala cca 2-4 hodiny a to jsem dělala vše (příklady, četbu,…). Co se týče zkouškového, je to velmi individuální, být tebou bych počítala tak dvojnásobek času, co jsi potřebovala na bc. s tím, že jedna zkouška za semestr bývá těžší a vyžaduje o trochu více času.
Zvládala jsem v klidu pracovat na plný úvazek a studovat ještě jinou VŠ, neboj se toho, zvlášť po bakaláři bys neměla mít problém :hug:
anonym - vzdělání

Příspěvek upraven 05.11.19 v 10:23

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 10:22

Ještě k ISP, maminky s dětmi chodili klasicky na prezenční, vycházelo je to časově lépe, ale spolužák z gymplu měl ISP (vrcholový sportovec) a v podstatě musel mít zpracované stejné úkoly jako my, plus nahradit absenci - většinou seminárky, u některých vyučujících neměl normální zápočet, ale musel na přezkoušení.
Pokud jsi schopná se na ten jeden den v týdnu uvolnit, jdi do toho, s ISP žádný čas neušetříš, naopak.

• Citovat
  • Nahlásit
1017
5.11.19 10:26

Já to věděla, že kecají. :lol: Ale ono to možná bude souviset s výběrem vedoucího semináře nebo jestli chce člověk předtermíny. Takže to chce si spíš vyčíhnout toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
5.11.19 10:33

Oj, mluvím z cesty, já myslela že ISP je jako Institut správního práva, a že tam děláš tu správu, a ono je to myšleno jako individuál. U nás teď individuály skoro nejsou (ale zas není třeba chodit ani na ty semináře). Tož pardon za spamování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
5.11.19 10:38

Já právě nikdy individuál neměla, ani když jsem toho studovala víc nebo jsem na jednom oboru byla na stáži v zahraničí - prostě jsem pak jen v září došla na zkoušky, tak mi ta zkratka neblikla. Tím spíš to asi nebude problém. Jen tam možná bude nějaké omezení - stipendia a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
5.11.19 10:42

Právě mám v plánu, dokud to půjde, chodit na semináře, se starším dítětem ( v prvaku ji budou 2 roky) to půjde, ale jak přijde miminko, tak to bude nereálné. Budeme se stěhovat mimo Brno a jestli bude kojené, nehrozí, že bych byla celý den pryč. Vím, že se to dá poskládat velmi slušně - 1× za 14 dní celý den a 1× za 14 dní 4 hodiny, ale i tak je to s miminkem dost. Navíc mi nikdo negarantuje, že se mi zrovna podaří do těch seminářů dostat. Stačí špatné připojení internetu a budu mít semináře každý den.. je možné vlastně řešit ISP, až bych zjistila, že rozvrh se nepovedl tak, jak jsem potřebovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 10:56

@Aaajik Ano, jde to. Rozvrh se dělá s hodně velkým předstihem. Každopádně k jakékoliv časové soutěži doporučuji síť muni - nikdy se mi nestalo, že bych se na vybraný seminář/předmět/termín zkoušky nedostala ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat