Reklama

Výbava na zimu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bonitta1
Povídálka 24 příspěvků 2 inzeráty 12.09.18 15:35
výbava na zimu

Ahojte, mám první miminko, narozený v dubnu, takže v zimě už bude ve sporťáku, ale tak nějak moc nevím, co všechno koupit. Resp. kolik vrstev se nosí v zimě.. Máme fusak, plánuji koupit kombinézu. Nějaký nápad na teplou, kvalitní, ale ne moc drahou? A co se nosí pod kombinézu? Mikiny, svetry, nebo to už bude přeoblékaný? Děkuji za radu

Přečtěte si článek: Výbavička pro zimní miminko - co obsahuje?

Reklama

Reakce:

elen-ka
Extra třída :D 12051 příspěvků 8 inzerátů 12.09.18 15:44

@Bonitta1 dcera je narozená v únoru a na zimu jsem měla také fusak. Do kočáru na procházku (ještě jsem ji po venku nenechala moc chodit, prvně až tak v březnu či dubnu) měla punčocháče a teplejší kalhoty (byly dvojité) a takové teplé capáčky. Na vrch měla body s dl. rukávem, mikinu, zimní bundu, šálu a rukavice a čepici. A fusak, který měla zapnutý. Když foukalo, nechávala jsem na kočáru pláštěnku.

elen-ka
Extra třída :D 12051 příspěvků 8 inzerátů 12.09.18 15:46

Jo a měla jsem případně deku v záloze a stále jsem kontrolovala, zda jí není zima za krkem. Také když tak triko na víc a když jsme byly třeba v obchodáku, tak ji pak přioblíkla.

Netopirek
Echt Kelišová 7751 příspěvků 12.09.18 16:54

Já oblékám děti stejně jako sebe + jednu vrstvu navíc=fusak.
Takže oblečení to samé co pořizuješ pro sebe. Jestli nejsi moc otužilá.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 12.09.18 17:10

Ja mela chlupackovou teplou kombinezu z Tesca a Fusak Emitex ten prodluzovaci a stacilo. Jinak pouzivam i ted u druheho vicemene to same-bodycko a polodupacky a mam asi dve fleece mikinky z kapucou a jeden fleece overal na ted kdyz je rano chladneji. Zbytek jsou podle me zbytecnosti a nam krabice plne veci co deti ani nemeli na sobe :-(

elen-ka
Extra třída :D 12051 příspěvků 8 inzerátů 12.09.18 17:41
@Netopirek píše:

No já v podstatě taky.

Káťa19
Kelišová 7102 příspěvků 36 inzerátů 19.09.18 09:29
@Netopirek píše:

přesně tak to děláým já, vrstva navíc je ten fusak

Když bude mínus deset tak určitě snese pod kombinézkou i teplý svetr, beru to pocitově, dle sebe. Když bude nula, stačí pod zimní bundu něco slabšího. Záleží také, jak bude teplá kombinéza.
Super kombinézy, kvalitní mají v Tchibu :palec: Teď tam ale ještě zimní nemají, jen podzimní softshellové.
Určitě mrkni na bazarové , jsou jako nové.

Káťa19
Kelišová 7102 příspěvků 36 inzerátů 19.09.18 09:31

můžeš si v bazárku nastavit i hlídacího psa a když přibyde nový inzerát, přijde ti upozornění… zimní věci budou maminky většinou vkládat teď :)
a fajn se nakupuje i prodává přes aplikaci EMIMINO :palec:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15375 příspěvků 19.09.18 09:40

@Bonitta1 ono hlavně dítě má být venku jen do -5stupnu, takže větší zimu nemá smysl řešit. Já dávám dítě v domácím oblečení do fleecová kombinéza a fusaku. To vždy stačilo.

Káťa19
Kelišová 7102 příspěvků 36 inzerátů 19.09.18 10:12

@Cuddy proč by mělo být dítě venku jen do -5? co asi tak dělají na horách, nejdou třeba měsíc ven??? to asi ne. My chodili normálně i v -15 na krátkou procházku třeba půl hodinky.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15375 příspěvků 19.09.18 10:27

@Káťa19 protože má kojenec krátké dýchací cesty a vzduch se nestihne na cestě do plic ohřát. A ano, neměli by ani na horách ve větších městech chodit s kojenci ven.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >