Výbavička, nedonošené miminko

Anonymní
9.2.16 10:29

výbavička, nedonošené miminko

Dobrý den, chci se zeptat o rady. Za pár dní nás propouští z novorozenecké jip. Předčasný porod, prcek nedonošený, už to dohnal, má přes dvě kila. Nemáme toho moc nachystaného, chci pomoci s výbavou domů.. Mám soupis, co se musí dokoupit. Mléko mám, odsávám zdejší odsávačkou, nekojím plně. Do mléka se bude přidávat Fortifikace na rychlejší růst.
Soupis věcí co dokoupit

štětičky do uší
váha¨na mimina
teploměr digi
vlhčené ubrousky
koš na pleny
mýdlo na koupání
Tělové mléko

v lékárně
odsávačka
teploměr do vaničky
pleny 1 velikost

Napadá někoho ještě něco podstatného? Oblečení, zavinovačka, dečky máme. POstel přebalovák vanička, kočár sedačka taky. Já už jsem velmi dlouho hospitalizovaná s malým, jak to bylo předčasné, tak se toho nestihlo plno koupit.
Já nebudu moci s malým ven, chci aby bylo vše, co budu potřebovat už doma.

Prosím o anonym, pro mě velmi citlivé informace.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.2.16 10:33

Monitor dechu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
9.2.16 10:34

Za mě koš na pleny úplná zbytečnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17096
9.2.16 10:34

Lahvičky, dudlíky, ohřívač lahví, sudocrem, odsávačku (na rýmu)… ani mě víc nenapadá :think: vše se dá pořídit průběžně dle potřeby :)
Taky jsem měla nedonošeného prcka, váhu rychle dohnal, nebylo potřeba více malého oblečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17096
9.2.16 10:35

To je fakt, důležitý je monitor dechu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33123
9.2.16 10:35

Nůžtičky na nehtíky..Dětskou kosmetiky např..na opruzeniny atd.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20203
9.2.16 10:36

Za mě je zbytečnost koš na pleny, teploměr do vany (stačí změřit teplotu loktem) mýdlo na koupání taky takový prcek nepotřebuje (stačí mýt vodou), vlhčené ubrousky bych měla jenjako nouzovku a raději myla perlanem namočeným ve vodě.
Na dítě pod 3 kg jsou dobré plenky xs (dělá třeba DM).

Vybavila bych se odsavačku na nudle, stříkačkou (na případný dokrm), nůžky na nehty. Líh na pupík.
Od věci nejsou i nějaké kapky na prdy, probiotika (pokud teda nemáš někoho, kdo pro to v případě potřeby skočí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
9.2.16 10:37

Koš na pleny a vlhčené ubrousky jsou zbytečné, stejně tak mýdlo na koupání - akorát vysušuje… nepřijde mi, že by něco chybělo.. max monitor dechu, když jde o pidisviště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminka201
9.2.16 10:44

100% monitor dechu :)

• Nahlásit
  • Citovat
16057
9.2.16 10:45

A ty oblecky mate dost malinky? malej se narodil dost drobnej a kdyz jsem ho prinesla domu bylo mi vsechno obrovsky ze sem ho nemela do ceho oblict…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminka201
9.2.16 10:47

A určitě bepanthen nebo sudokrém a klidně i Imazol(na velké opruzeniny)

• Nahlásit
  • Citovat
165
9.2.16 10:50

Koš na pleny je nesmysl, stejně smrdí, důležitý je ten monitor dechu. Ještě bych asi vynechala tu kosmetiku, takhle malé mimčo jsem myla vodou a mazala mastí Leniens z lékárny, i zadeček;-) jinak kdyby ti něco chybělo tak ti určitě někdo skočí koupit nebo objednáš na netu a druhý den máš doma… Ještě mě napadá sterilizátor do mikrovlnky, minimálně na tu odsávačku ( případně lahvičky a dudlíky) by se hodil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.16 10:58

Určitě si kup sterilizačku do mikrovlnky, co mě doporučili tak koupit skleněné lahvičky ne plastové kvůli hygieně a dudlík na lahev od medely. Hodně jsem využila látkové pleny na utírání ublinknutí, místo osušky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
9.2.16 11:03

Já mám nedonošená dvojčátka, ale když už ti dají dítko domů, tak je hotové, upečené, už v tom není téměř žádný rozdíl od donošeňátek. Za mě mohu říct, že koš na plenky je praktická věc, ale jistě nemusí být. Monitor dechu bych vyškrtla, není potřeba, jen se budeš plašit. Většinu už poradily ostatní holky. Vlhčené ubrousky doma měj, ale třeba já dodnes čistím zadečky nemocniční gázou (nařeznaou na malé čtverečky) namočenou do (nejlevnějšího)olivového oleje. A samozřejmě Babyphone. Bydlíme v domě, takže když nejsem v patře, tak ho upotřebím. Štětičky do uší stačí normální pro dospělé, není potřeba kupovat speciální dětské, stejně můžeš čistit ouška jen zvenku. Váha taky není to nejpodstatnější. Ani s tělovým mlékem bych to nepřeháněla, zkus ten olivový olej. Na prdíky existuje jednoduchá masáž bříška proti směru hodinových ručiček a potom položit miminko na jeden bok a pokrčovat mu horní nohu až po bradičku. 10× za sebou a pak otočit na druhou stranu a opakovat. Bude ti pak pouštět prdíky i bez přípravků. Ty bych asi používala až při váźnějších kolikách. Čili dítě nesmí být nahé, nesmí mít hlad, mělo by se moci vyspat ve vlastní postýlce a umýt se ve vaničce. A z toho už ti vyplyne vše, co budeš potřebovat :kytka: Kupte toho spíš méně, opravdu se bez spousty věcí obejdeš. A hlavně se nech obdarovat od rodinných příslušníků a kamaradů, ať vám nedávají zbytečnosti. Improvizaci zdar! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
9.2.16 11:26

Koš na pleny bych taky vynechala. Pokud teda nehodláš koupit nějaký obyčejný odpaďák za pár šupů a používat ho jen na pleny.
Raději bych investovala do kavlitní odsávačky mléka nejlépe eletrické, dvoufázové.
Místo mléka olej, něco na opruzeniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama