výběr kosmetiky pro miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evelinka
Nováček 5 příspěvků 24.11.03 11:37

Ahojky!

Moc, moc děkuji :-P

Vaše rady určitě zužitkuji ;-) Nejen při výběru kosmetiky, ale také při koupi plínek… :-)

Přeju hezký den.

Evelínka + ? 32tt

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: evelinka dne 26-11-2003 11:30 ]

Ukázat recenze z kategorie Dětská kosmetika

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  24.11.03 11:45

Ahoj Evelinko,

tak já nepoužívám skoro nic z toho, co jsem v těhotenství nakoupila. Doktorka nám hned po po porodu napsala na zadeček rybí mast (je to trocha smradu, ale je bezvadná) a na tělíčko používám slunečnicový olej, taktéž z lekarny. Koupel jsem mu chtěla koupit od Johnsonu, ale prodavačka mě odradila a doporučila levnější Batole od Alpy. Mám od nich i šampo, používám to tak jednou za 2 dny, často myjeme jen vodou. Ubrousky mám od Rossmana, jsou napuštěné pleťovou vodou bez alkoholu. Miminko je zatím spokojené (2 měsíce), nikde ani pupínek :-) TAk hodně štěstí, olejema a krémama co jsem koupila před porodem se mažu já :-))

Martina

Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 24.11.03 12:26

Ahoj Evelínko,

moje zkušenost je stejná jako píše Martina - to co jsem nakoupila v době těhotenství zůstalo založeno. Doktorka doporučila olivový nebo slunečnicový olej z lékárny (olivový nám vyhovoval víc), nebo modrou Indulonu. Tou mažu vždycky obličej. Mimochodem - používají ji i v porodnici na celé miminko. Na zadeček patláme Aviril mast, nesmrdí tak jako ta rybí a je výborná. Na mytí jsme používaly Batole, ale taky tak jednou za 2 -3 dny, hlavičku jednou týdně. Teď už mám holčičku skoro dvouletou takže už používám ty zásoby od Johnsons.

Ještě k té Induloně - osvědčila se mi nejvíc ze všech krémů které jsem vyzkoušela na břicho a strije nemám žádné.

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.11.03 13:18

Ahoj Evelínko!

Dala jsem na rady zkušených maminek a nekoupila nic od Johnsonu,hodně dětí se po jejich výrobcích osypalo.

Takže jsem nakoupila vše od Nela Batole a žádná vyrážka se neobjevila.

Mojí holčičce bude rok a tak už se „experimentovat“ tolik nebojím,takže teď používáme kosmetiku Bübchen,mají celou řadu produktů,včetně těch pro velmi citlivou pleť.Žádný problém není a hlavně je z čeho vybírat,od tělových mlíček,přes šampony až po opalovací mléka.Je toho opravdu hodně,ale zatím nechci moc zatěžovat jemnou dětskou kůži,používám Baby Bad,tělové mléko a vyjímečně umyju vlásky meruňkovým šamponem.

Ahoj Hanka

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 24.11.03 13:32

Ahoj Evelínko,

taky používám Nela batole, Aviril, rybí mastičku, Indulonu a pak ještě kosmetiku Baby love z DM (mají i vlhké ubrousky ). Není moc drahá a celkem malé vyhovuje. Ještě máme krém na obličej do zimy od Bübchen. Na mytí používám obyčejné dětské mýdlo nebo pěnu do koupele, ale většinou jen oplachuji vodou. Miminko se moc neušpiní, jen to kakání, ale malá pila mateřské mlíčko, tak kakala do půlroka jen jednou za 3 dny. Slunečnicový olej jsem taky používala, ale pak mi žluknul a smrděl. Od té doby mi nějak vadí, ale na mazání byl dobrý. Johnson mi doktorka nedoporučila. Máme jen šampony, které byly u plínek (asi to nikdo moc nekupuje:-) ). Hlavičku teď už myjeme taky jen jednou týdně. Nedělej si moc velké zásoby. Praxe Ti ukáže a všechno se dá kdykoliv dokoupit.

Mimo dotaz: Plínky se nám nejvíc osvědčily Huggies a Pampers. Zkoušeli jsme ještě mnoho dalších, ale vždycky se vrátili k osvědčeným. Ty horší používám jen když malá potřebuje přebalit a vím, že bude za chvíli kakat ( kaká podle hodinek:-) ) nebo máme jen chvíli do koupání. Je dost divoká a u těch hůře lepících druhů ( např. z Plusu ) je za chvíli napůl bez a při delším používání těchto plen se jí taky udělaly pupínky na zadečku.

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.11.03 14:42

Ahoj!

Ještě jsem zapomněla napsat,že používám čistící ubrousky Pampers,jsou sice drahé,ale osvědčily se nejlépe.Johnson dobře myjí,ale spodní ubrousky jsou tak mokré,že je musíš doslova ždímat,kape z nich voda.

A jaké plínky zvítězily?Jed­noznačně také Pampers.Dobře drží,hmota uvnitř necuckovatí a dobře sají moč.Ještě nejsou špatné Fixies,ale spíš u miminek,které se ještě moc nevrtí,právě u nich dochází k tomu cuckovatění.

Huggies nechci doma ani vidět,malá v nich byla opruzená a navíc velmi rychle protekly,i když byly málo pomočené.

Neznačkové pleny jsem nezkoušela,takže v tom neporadím.

Hanka

Anonymni  24.11.03 21:12

Ahoj,

take bych chtela varovat pred kosmetikou Johnson…Muj syn prijel z porodnice (kde ji pouzivali s teorii, ze kazdy miminko se musi osypat?!..) samy pupinek…Behem dvou dnu jsem ovsem situaci napravila..Mydlo nepouzivame vubec , do kazde koupele pridavam Mesickovou pri:,–(u do koupele (Weleda), na zadecek za:,–(ne a jenom Mesickovy kojenecky krem (Weleda)..muj syn je asi citlivejsi a rybi mu nepomohla…A na telicko Bubchen telove mleko..Nas znamy lekarnik doporucoval nepouzivat olejicky na telo, spise telova mleka…Weleda ma take telova mleka atd, ale je to docela drahy, takze to kombinujeme..Na oblicej je take dobry krem Excipal, maji ho v lekarne…

Vyrobky od Weledy mne maximalne vyhovuji, je to mesickova rada pro novorozence, deti atd (Ja je take rada pouzivam). Muzes si je objednat na www.weleda.cz

Take mam neco od Hadka (www.hadek.cz) ......Ti maji zase hermankovou radu, ale nejsem si jista zda maji tyto vyrobky oficialni testy. Weleda je ma…

Tak prijemne vybirani.....

Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.11.03 16:03

Ahoj.

Kosmetiku máme Johnson - dva druhy koupele, tělové mléko, šampon, krém na opalování. Jsem naprosto spokojená.

Je to věcí názoru a citlivosti miminek.

Zuzka

Anonymni  25.11.03 17:23

24.11. 2003 v 11:37, evelinka napsal(a):

Ahojky holky,

můžu Vás požádat o radu při výběru kosmetiky pro miminko?

Je na čase abych začala chystat výbavičku pro mimi .. :-)

Jenže, jsem zjistila, že je velmi těžké orientovat se v tom množství značek, které nabízí náš trh… :-? Rozdíl je určitě nejen v ceně, ale také v kvalitě… :-?

Můžete se se mnou prosím podělit o Vaše zkušenosti, co se týče výběru nejvhodnější kosmetiky pro mimi? :-)

Děkuju mockrát a přeju sluníčkový den :-P

Evelínka + ? 32tt

[/LIST]
  1. nullwww.karla.galetkova@seznam.czJsem zdravotní dětská sestřička a pro novirozenečky je nejlepší a neljlevnější olivový olej z lékárny.Později je možno použít např. kosmetiku Sebamed,nebo levnější varianta např. Nela batole. Karla

Anonymni  25.11.03 17:29

To jsem ještě já Evelínko,četla jsem si odpovědi oststních maminek a musím souhlasit. Opravdu na tělíčko zpočátku oliv.olej,Nela batole mlíčko atd. Na zadeček je výborná mast rybí(nebo taky kojenecká mastičk).Johnson doporučuji poze koupel do vaničky. Jinak taky špatná zkušenost.Karla

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 25.11.03 22:47

Jen můžu potvrdit, co napsala většina maminek. Používáme Nela Batole. Verunka sice Johnson snáší, zkusila jsem to v porodnici, ale na co kupovat dražší cizí kosmetiku, když je ta naše dobrá?!

SebaMed je výborný, dá se koupit v lékárně, rovněž Bübchen, sice o něco dražší, ale výborný. S německou a švícarskou kosmetikou mám jen ty nejlepší zkušenosti.

Z léčebné kosmetiky rozhodně doporučui vyzkoušet Just - více na www.just.cz

Ještě k těm prdelkovým ubrouskům - používáme HelenHarpers a jsem s nimi spokojená. Teda spíš jsem je používali a to hlavně na cesty. Doma prdélku umýváme, je to levnější… Dobrá finta je namočený kus vaty, poslouží to stejně dobře a neleze to tak do peněz.

Alice

Monci28
Nováček 3 příspěvky 26.11.03 08:59

Milá Evelínko,

zřejmě budu opakovat to, co ostatní maminky. Nevím proč, ale také jsem nakoupila kosmetiku Johnson a malý měl do dvou dnů pupínky na bříšku. Doktorka nám poradila také rybí mastičku na zadeček a slunečnicový olej a vše hnedka zmizelo. Pro zvláčnění pokožky nám napsala do koupele bezvadnou olejovou pří:,–(u Linola fett ölbad, je to německé a všeobecná pojišťovna větší část hradí. Malému se loupala kůžička na ručičkách a nožičkách a s touto koupelí + mlíčkem Excipial se to okamžitě ztratilo.

Jinak tyhle články beru také jako ispiraci..

papa a hodně úspěchů ve výběru..

Monči28

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Monci28 dne 26-11-2003 09:03 ]

Anonymni  26.11.03 11:02

tak nám paní dr. na kožním řekla že se miminka nemají vůbec mazat, jenom zadeček (Rybilka), a jinak kosmetiku máme vše od Sebamedu. Myslím, že vůbec nic nezkazíš tím, když všchno nakoupí manžel až půjdete domů. Miminko se stejně neumaže a naše Lucka měla pupínky už porodnici, takže jsem to všechno vyhodila. Lenka

Anonymni  26.11.03 17:22

Ahoj holky.Reaguji na nápad používat pro děti olej do koupele Linola ollbad a Excipial lipolotio. Oba výrobky jsou výborné,ale lékařka je předepisuje pouze dětem s velmi suchou a podrážděnou pokožkou se sklonem k ekzémům.Koupel Linola 400 ml je dokonce plně hrazená pojišťovnou. Pokud má dítě zdravou pokožku a lékařka vám tyto výrobky nebude chtít napsat na recept(na což mán právo,kdž na dítěti neshledá suchou kůži),můžete si oba výrobky zakoupit v lékárně zcela volně.Cena za 1 výrobek je okolo 100,–kč.Ahoj Karla.

Anonymni  26.11.03 21:55

Já Ti doporučuju kosmetiku dětskou kosmetiku Sebamed, je z té dražší skupiny, ale syn se mi po ní neosypal. V porodnici používali Johnson, ten se neosvědčil, způsoboval pupínky.Jinak zastávám názor čím míň, tím líp.Mýdlo tak 1 x3 dny, jinak omývám pouze vodou, pak tělové mléko nebo olej.Na zadecek mast Bepanthen, je výborný i na bradavky namáhané kojením.

Z plenek a ubrousku jednoznačně Pampers, ostatní se pročurají nebo se absorbční hmota divně přesunuje.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama