Vychovatelství Olomouc

Anonymní
19.1.20 17:24

vychovatelstvi Olomouc

Ahoj, nestudoval někdo vychovatelství v Olomouci na celoživotním vzdělávání? Je to těžké? Dá se to zvládnout na mateřské? Zajímá mě všechno ohledně toho, jaké byly zk.,jací jsou profesoři a učebnice nebo skripta se kupovaly nebo dávali materiály? Děkuji moc za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.1.20 17:28

Já mám zkušenost z Ostravy. Přednášející nám posílali materiály na mail, který jsme si vytvořili jako celá skupina. Byli jsme tam z různých oborů, byly tam i holky na mateřské. Udělali jsme to všichni, i když učit jsem se fakt musela.

• Citovat
  • Nahlásit
95
19.1.20 19:51

Dobrý den, ukončila jsem toto studium před dvěma lety. Určitě to zvládnete, dělala jsem při dvou dětech a práci. Škola i zkoušky byly v sobotu. Skripta jsme dostali nahrané na CD. Vyučující bez problémů, hodně seminárek, zkoušky některé ústní, ale hodně jich bylo písemných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 10:54

Děkuji za odpovědi, a co praxe? Kde jste dělali? Chtěla bych právě dělat vychovatelku v družině, snad potom najdu uplatnění. Ještě jsem zjistila, že je Sociální pedagogika na VOS, ale to mi přijde na tři roky dlouho a je tam hodně praxe a i předměty co mi nic moc neříkají jako právo, ekonomika atd. napočítala jsem tam 14 předmětů na rok, sice potom je diplom, ale na vychovatelství stačí ten kurz, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
95
20.1.20 14:15

Na vychovatelství to stačí, můžete dělat i pedagoga volného času, asistenta pedagoga apod. Praxi jsem měla 14 dnů v družině v místě mého bydliště. Zpracovává se každý den samostatně. Se sociální pedagogikou nemám zkušenost. Zkuste raději přijímačky na Bc. vychovatelství. Já jsem je zkoušela a skončila jsem o jeden bod pod čarou, nakonec jsem neposlala odvolání, protože bych potřebovala ještě doučování z cizího jazyka a to už bych asi nezvládla, navíc jsem už byla v práci, měla malé děti a výuka probíhá i v týdnu. Navíc jsem v té době měla asi 18 let od maturity. Být na mateřské, tak bych zkusila raději Bc. Jinak v rámci celoživotního vz. jde vychovatelství zvládnout za jeden rok, to se mně podařilo, ale bylo to celkem náročné. Přeji Vám, ať se dobře rozhodnete. Kdybych se rozhodovala teď, dodělám SPEDG. ve Zlíně, dva roky dálkového studia a můžete učit i v MŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
22.1.20 11:48

Mě se právě moc nechce studovat 3 roky, ten roka a půl mi přijde akorát. Nemohla bych Vás poprosit o zaslání těch materiálů na email co Vám posílali? Abych si udělala představu, kolik toho učení bylo, jsem 18 let po maturitě, tak mám obavu. A zápočty písemné testy byly abc nebo vypsat? Kolik otázek u zkoušek? Jde o to, že to je pro mě dost peněz tak, aby mě nevyhodili :D, ikdyž všechny ty předměty by mě bavily co tam jsou. A berou všechny co se přihlásí? Můžu si podat přihlášku jak do Olomouce tak do Ostravy a když mě vezmou všude tak si vybrat? Lze pak tu druhou přihlášku zrušit? Snad nejsou mé dotazy úplně hloupé.

Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
24.1.20 10:50

Otázky jsou někdy abc, ale většinou byly vypsat. CD jsem zatím nenašla, stěhovali jsme se a spoustu věcí mám ještě ve sklepě. Ústní zkoušky určitě zvládnete, nic hrozného. Přihlášek si můžete asi podat kolik chcete, pokud nezaplatíte školné, tak by Vás stejně nenechali studovat. Nevím o nikom, že by vybouchl u závěrečných zkoušek, součástí je i závěrečná práce /něco jako bakalářská práce, ale v menším rozsahu/. Byly tam studentky, které si odkládaly zkoušky, nechodily na přednášky, apod. Vím, že některé šly k závěrečným zkouškám s ročníkem, co nastoupil rok po nás. Rozhodně bych chodila na všechny přednášky, občas se stalo, že zápočet jsme dostali za aktivní účast při přednášce /diskuse o nějakém tématu/, ti, co nebyli, museli psát seminárku. Času škola zabere hodně, určitě není zadarmo, ale jděte do toho, zvládnete to určitě. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat