Vydržel chlap u porodu celou dobu?

Anonymní
9.10.19 23:34

Vydržel chlap u porodu

Ahoj zajímá mě jestli s vámi byl chlap u porodu celou dobu. Jsem prvorodička a prvorodičky prý rodí i 20hodin tak jestli tam chlap je schopen vydržet. A kdyby náhodou chtěl jit domů kdyby to nevypadalo hned na porod může odejít a až by se rozjel porod tak zase za mnou přijet? A jak jste to zvládali s chlapem vedle sebe? Já jsem takova trochu stydliva a budu se stydět když mě budou vyšetřovat před porodem, klystyr atd.. :pocitac: 0

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3312
9.10.19 23:41

Manžel přijel až když už se něco dělo a byl tam se mnou 10 hodin. To se stydíš před ním nebo jak? A jak poleze miminko vem to se nestydíš? Na klistyru s tebou nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 23:43

Chlap to vydržel třikrát, porod mi však nikdy netrval dýl jak tři hodiny a klystyr mi nikdy nedávali ani nenabízeli, holila jsem se doma sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 23:44

Ahoj, přítel byl u mě celou dobu a byla sem ráda. V neděli mě to chytlo ale porodila jsem až v úterý, furt jsme jezdili do porodnice a 2 noci jsem nespala. Nemáš se za co stydět, v tom stavu ti je potom všechno jedno. Když mi dávali klystýr tak mě přítel povzbuzoval ať tu vodu v sobě udržím co nejdéle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
9.10.19 23:44

Ve vzájemné shodě jsem tam muže nechtěla. Poprvé mi nosil čokoládu během vyvolávání, podruhé se mnou absolvoval přijímací procedury. Prvně jel poté do práce, podruhé se vyspat. Na nic zásadního tam nebyl, vždycky dorazil na sál po šití, k dítěti. Nechyběl tam. Jako kompetentní podporu jsem tam prvně měla dulu, podruhé PA - kdyby bylo nějaké potřetí, chtěla bych PA zase. Toho, že můj muž nebyl u mého funění, sprch, s prominutím h*ven až kdesi (jo, klystýr nevynechávejte, je to lepší, než přirozený běh věcí!) a bolestí ve finále s nohama do praku opravdu nelituju :mrgreen:

Holky ti určitě zodpoví konkrétně tvůj dotaz, ale přidávám se pro rozšíření, že ti tatínci v porodnici fakt nejsou ani nutní, ani povinní ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
861
9.10.19 23:45

Můj manžel je člověk kterej nedává moc emoce najevo, tvrdá slupka a musím říct že při porodu se úplně zhroutil nemyslím fyzicky ale psychicky…musel prostě odejít na chodbu a tam celou dobu plakal jak malé dítě, byl úplně zelený a na dně musím říct že mě nevadilo že odesel, měla jsem sama co dělat tak jsem ho vlastně při porodu ani nevnímala..vrátil se až se synem v náručí a strašně mě za všechno děkoval, co se týče porodů obecně změnil na vše názor teď ženy obdivuje co vše zvladnou a vydrží. musim říct že porod není pro každého může a sám by si měl vybrat jestli se ho zúčastní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13011
9.10.19 23:46

No můj manžel měl původně namířeno tu sobotu na maraton, takže když jsme dali jízdu do porodnice cca v 10 ráno, řekla jsem mu, až si běžecké věci vezme s sebou :lol: Na příjmu to vypadalo na „rychlý porod“ podle kontrakcí, doktor mu říkal, že ve dvě určitě stihne start :mrgreen: Nestihl :jazyk: Syn se narodil až v pět večer po dlouhém a těžkém porodu (u klystýru chlap fakt nebude, neboj ;) ). Celou dobu byl pak se mnou, dělali jsme si tak nějak legraci v rámci možností než se šlo rodit. Když se objevily komplikace, manžel zachoval poker face, ale bylo znát, že má strach a pořád se mě ptal, jestli to ti doktoři dělají dobře :lol: :mrgreen: Nakonec vše dopadlo dobře a byl to nejšťastnější táta na světě v té chvíli, pak si to střihnul ještě jednou o tři roky později, to bylo mnohem rychlejší a bez komplikací :palec: Odejít mu nikdo bránit nebude, ale chvíle porodu je velice nevyzpytatelná, takže pokud ji nechce prošvihnout, tak by si měl ten den (myšleno min 24 hodin) udělat čas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.10.19 23:48

@Leviatan jsem takova stydlivá. Jsme spolu tři roky a ani jednou jsem se neopovazila si před ním prdnout nebo si dojít na velkou když je doma. :nevim:
A u porodu se může stát jakokoliv nehoda. Ale chtěla bych ho tam..

• Nahlásit
  • Citovat
22291
9.10.19 23:48

Přijeli jsme odpoledne a narodila se až ráno a byl tam se mnou celou dobu. Na stydlivost fakt nebyl prostor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.10.19 23:50

No můj pritel je takový že je netrpělivý jak neco dlouho trvá..

• Nahlásit
  • Citovat
22291
9.10.19 23:54
@Anonymní píše:
No můj pritel je takový že je netrpělivý jak neco dlouho trvá..

No, to se bude s dětma divit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
9.10.19 23:56

Byl u obou porodů. U prvního mu nic jiného nezbylo, měl zlomenou nohu, tak neměl moc jak zdrhnout :mrgreen: byl tedy jak na hekárně celou noc, tak poté na sále až do odpoledne… U druhého porodu byl se mnou od rána rovnou na sále (vyvolávaný porod) až do narození dcerky a jsem ráda. Potřetí ho tam chci rozhodně taky. U klystýru nebyl, poprvé jsem si odešla na vyšetřovnu a podruhé ho poslali na sváču. Nicméně by mi bylo fuk i kdyby byl u téhle procedury, nestydím se před ním vůbec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.10.19 23:58

@Denina01 a vydržel to v pořádku? Neříkal vám jak by šel spát a tak? Ja mam strach z toho že mi to bude dlouho trvat i když já to neovlivnim a on mi bude říkat ze mi to trvá dlouho a nebo že dokonce odjede domů..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.10.19 23:59

Ano, a drzel me ruku jako ve filmu. :potlesk:
Je tam jidlo, piti, zachod, a kde spat.

• Nahlásit
  • Citovat
2905
10.10.19 00:15
@Anonymní píše:
@Denina01 a vydržel to v pořádku? Neříkal vám jak by šel spát a tak? Ja mam strach z toho že mi to bude dlouho trvat i když já to neovlivnim a on mi bude říkat ze mi to trvá dlouho a nebo že dokonce odjede domů..

To mi skoro připadá, že už jedno dítě doma máš :roll: U prvního porodu byl můj muž od čtyř od rána do desíti, byli jsme spolu celou dobu kromě hodinky, kdy jsem byla na příjmu a přípravném pokoji (tam mi taky dělali klystýr), tam se mnou nesměl. U druhého porodu ho v deset dopoledne poslali domů, já šla na „hekárnu“ (tam by stejně taky nesměl a na to, abych šla za ním do čekárny, jsem se necítila) a ve tři odpoledne jsem ho volala zpět, když mě přesouvali na porodní sál. Porod se rozběhl tak rychle, že se klystýr nestihl, chvilku jsem z toho měla nepříjemný pocit, ale pak mi to bylo asi i jedno :D Manžel dorazil půl hodinky předtím, než se syn narodil. Jako upřímně, jeho pocity mi byly tak nějak šumák, vlastně jsem ho pořádně ani moc nevnímala a on opravdu měl dost rozumu na to, aby mě nechal v klidu a jen dělal, co jsem od něj chtěla a potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama