Výměna antikoncepce jsem chráněna?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
29.12.21 12:17

Výměna antikoncepce jsem chráněna?

Dobrý den jsem tu nová a chtěla bych se zeptat ohledně výměně antikoncepce. Vím, že těch diskusí je tu hodně, ale nikde jsme nenašla odpověď tak snad vám nevadí, když se znovu zeptám. Brala jsem starou antikoncepci skoro rok, ale musela jsem ji vyměnit. Tu novou jsem si vzala dneska. V příbalovem letáku té nové se píše, že pokud jsem brala jinou 21 denní antikoncepci nemusím dělat pauzu a rovnou druhý den můžu začít s novou.
V té staré antikoncepci jsem měla místo 21 tablet 20 tablet. Půjčila jsem si ji minulý měsíc, protože jsem dost zvracela, ale nedošlo mi že ji budu měnit. Nová antikoncepce je taky 21/7 jako ta stará. Teď se chci zeptat jestli budu u nadále chráněna když jsem místo 21 měla 20 tablet. Jak jsem psala začala jsem novou brát dneska, včera jsem dobrala těch 20. Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4293
29.12.21 12:23

Nevím, co znamená, že sis ji půjčila…každopádně je asi jedno, jeslti 20 nebo 21 tablet. Ten cyklus si počtem tablet můžeš prodlužovat nebo zkracovat skoro dle libosti, takže bych se toho nebala. Udělala bych teda týdenní pauzu a pak začala tou novou, ale i bez pauzy to jde. Pokud chceš mít jistotu, zavolej na gynekologii. Nebo ses měla zeptat, když sis byla pro recept, ale to už je teď jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
29.12.21 12:25

@Midaku v tom letáku je právě, že pokud jsem brala jinou 21 denní antikoncepci tak nemusím dělat pauzu a jsem chráněna. Jenže já měla těch 20 s ne 21 tak nevím jestli je to problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
29.12.21 12:30

Nejpřesnější odpověď ti dá tvůj doktor. Anebo se ten jeden cyklus chraň ještě jinak. Já bych to neřešila, ale nechci tady pak číst, že seš kvůli mě těhotná… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
807
29.12.21 13:04

Prostě bereš bez pauzy, chybu jsi za braní těch 20 tablet neudělala, chráněná jsi, není to raketová věda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
29.12.21 13:19

@annlady ano ale ta stará obsahovala všechny bílé tabletky a ta nová všechny růžové tabletky. A v letáku je napsáno po 21 denní a ne 20 tak proto se ptám jestli jsem chráněna když jsem brala jen 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
807
29.12.21 13:38
@Emilie01 píše:
@annlady ano ale ta stará obsahovala všechny bílé tabletky a ta nová všechny růžové tabletky. A v letáku je napsáno po 21 denní a ne 20 tak proto se ptám jestli jsem chráněna když jsem brala jen 20.

A potřebuješ to s kulatým razítkem, že ano, jsi chráněná, protože dohromady bereš tu HA alespoň 14 dnů v kuse (co si pamatuju, tak se má po zapomenutí více tablet v 3. týdnu udělat pauza a přesto je ochrana zachována), bez chyb? Nebo ti to stačí asi tak 20× napsat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat