Výměna hadičky u baterie – zvládnu to sama?

Anonymní
31.5.20 08:56

Výměna hadičky,zvládnu to sama?

Ahoj,

prosím, kdo byste uměl poradit - zjistila jsem, že mi kape voda z přívodní hadičky k baterii u umyvadla v koupelně. Rozhodně nechci čekat, až praskne a vytopím sousedy, ale vzhledem k momentální finanční situaci je pro mě i koupě té hadičky (která stojí asi 70,–,jestli jsem koukala dobře) velmi citelný zásah do denního rozpočtu :,( tudíž si opravdu nemůžu dovolit na to nikoho pozvat. Nejsem manuálně úplně tele, ale tohle jsem nikdy nedělala. Na první pohled mi to přijde jednoduché, je to opravdu tak? jen odšroubuju a dám novou? Co ještě bude potřeba? Nějaké těsnění? Jaké?

Asi blbě téma na server o dětech, vím, ale nemám se prostě na koho obrátit, aby mě to nestálo třeba aspoň lahev rumu, nebo uvařené jídlo a na to teď vážně není. :zed:

Omlouvám se za anonym, finance.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7620
31.5.20 08:57

Najdi si návod na YouTube, těsnění uvidíš jak bude vypadat, třeba bude ok, a nebude se vůbec muset měnit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 09:14

Asi nevim, pod čím to správně hledat. Zkusila jsem několik hesel typu výměna flexi hadičky k baterii a vyjíždí mi instalace baterií, myčky, wc hadičky, sifonu..a brzdových hadiček :roll: zkoukla jsem dvě videa na výměnu baterie, ale ani v jednom to nebylo. Prosím, nemáte odkaz na konkrétní video?

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
1358
31.5.20 09:21

Ptala jsem se manžela, skutečně se to jen odšroubuje a našroubuje. Těsnění jsou tam dvě, obě by raději také výměnil. V instalatérství ti poradí.
Kape to skutečně z hadičky? Mohlo by to být třeba jen to těsnění :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
31.5.20 09:23

Každopádně to jen rukou neodšroubuješ, budeš potřebovat klíč, možná sikovky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
31.5.20 09:38

Hele a nevydrží to chvíli nepoužívat? Než přijdou peníze? To těsnění stojí teda pár korun, ale chápu že nemáš ani korunu nazbyt :think: dala bych pod to nějakej kýbl aby to neteklo na podlahu.. Případně si nějakou stovku půjčit od kamarádky? Známe? Rodiny? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
31.5.20 10:11

To zvládneš, pokud jsi jen trochu manuálně zručná. Já to u mé sestry taky měnila. Pokud to opravdu kape z té hadičky, jako že je prasklá, tak těsnění můžeš použít, co tam je. Hlavně si nezapomeň vypnout vodu, než to půjdeš dělat.
Myslím, že to zvládneš i bez videa. Pořádně si to prohlídni, nebo vyfoť, kup hadičku, starou odšroubuj a dej novou. Možná řekni nějaké kamarádce, ať ti přijde pomoct. To abys byla u té hadičky, když zapne vodu a bylo to špatnně udělané a tekla z toho voda. Možná máš i malý kohoutek přímo u té hadičky, to bys pak nemusela vypínat vodu v celém bytě. Ségra ho tam měla, ale jak se nepoužíval, tak to stejně teklo a musela se vypnout voda v domě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
31.5.20 10:14

Než začnete kupovat novou hadičku, zkontrolujte jestli se jen neuvolnil šroub u té co tam už máte. Občas to teče takovým způsobem, že to vypadá že problém je úplně jinde než je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
31.5.20 10:28

Někdy stačí jen více utáhnout ty matice, jsou vždy na konci hadice. Potřebuješ jen vhodný klíč, nebo kleště. Pokud to nepomůže pak bude stačit vyměnit těsnění na obou stranách, to stojí pár korun. Zvládneš to sama v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 11:22

Děkuji všem za rady. Ona už ta hadička začíná být „chlupatá“ a už jsem kdysi dávno prasklou hadičkou sousedy vytopila, tak se toho bojím jako. čert kříže. To radši dám dva dny o čínské polívce a jídlo zajistím jen dětem, než tohle riskovat.

Vypnu vodu, odšroubuju ji a vezmu s sebou, aby mi dali správnou. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat