Vyplacení nemocenské 2019

31
3.12.19 20:32

Vyplacení nemocenské 2019

Zdravím, potřebuji radu. Jak je to s vyplacením nemocneské? Jsem u firmy kde je možná smlouva jen na DPČ a DPP ( mám obojí ), takže mi normálně platí zdravotní a sociální pojištění. Nemám nárok na dovolenou, příplatky za svátky, noční a víkendy krom nemocenské. Jenže…Ted´v říjnu jsem byla 12 dní nemocná a před nemocní jsem měla jen 4 dvanáctihodinové služby a jelikož by mi prý nevycházelo aby mi zaplatili zdravotní tak mi od kolegyně, která má přesah hodin víc než má mít, tak to připsali ke mě a v obálce jsem měla že jí mám ze své výplaty dát 3 tisíce korun. ( Říká se tomu černá dohoda neboco ). Šéf mi řekl, že mi nemocenská přijde zvlást´ od sociálky a ne od nich. Jenže všude na internetu čtu, že zaměstnavatel platí nemocenskou do 14ti dnů a od 15 dne to teprve platí sociálka. Výplata byla v listopadu 20, dnes je 3.12 a nemocenská pořád nikde, nechci aby mě nějak obrali o peníze, můžete mi prosím vysvětlit jak to je, setkala jsem se s tím ted´po prvé. Děkuji :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15353
3.12.19 20:57

@EvicT jo 14dnu vyplácí zaměstnavatel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
3.12.19 21:13
@lachtanice86 píše:
@EvicT jo 14dnu vyplácí zaměstnavatel

Takže v tom případě mě oškubali, protože mi poslali hrozně málo peněz a tvrdil mi, že mi peníze pošle sociálka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
3.12.19 21:19

Ano, prvních 14 dní platí zaměstnavatel, poté sociálka. Byly v pořádku dodány listy neschopenky zaměstnavateli / účetní? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6523
3.12.19 21:25
@EvicT píše:
Takže v tom případě mě oškubali, protože mi poslali hrozně málo peněz a tvrdil mi, že mi peníze pošle sociálka…

No ani bych se nedivila podle toho jak to tam vedou. Byt tebou tak se snažím najít něco na hlavní prac. poměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
4.12.19 08:01

@EvicT Tak ono možná u těch dohod to může být hrozně málo nebo vůbec, podle toho co vůbec a jak počítají a evidují. Při tomto přístupu a odrbu z jejich strany bych se nedivil tomu, že udelají vše, aby vás odrbali o každou korunu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
4.12.19 09:31

Nedostaneš nic

Pokud máš DPP nebo DPČ tak na nemocenskou nemáš ze zákona nárok. Takže žádnou nedostaneš a ani dostat nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
9.12.19 14:37
@emo.law píše:
Pokud máš DPP nebo DPČ tak na nemocenskou nemáš ze zákona nárok. Takže žádnou nedostaneš a ani dostat nemáš.

Tak to není pravda, už jsem marodila dříve u téhle firmy a nemocenskou mi normálně poslali, normálně za mě odvádí sociální a zdravotní, takže na ni nárok mám. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 14:42

Mam podobny problem ale já marodila přesně od 20.6 do 1.7, přecházela jsem do druhího měsíce a jelikož výplata nám chodí vždy k 20. měsíci tak mi řekli že mi nemocenskou zaplatí až 20.8

• Citovat
  • Nahlásit
330
9.12.19 15:52
@EvicT píše:
Tak to není pravda, už jsem marodila dříve u téhle firmy a nemocenskou mi normálně poslali, normálně za mě odvádí sociální a zdravotní, takže na ni nárok mám. :)

Nárok nemáš :D to, že Ti ji platí, to je super, ale nárok pro tu firmu nevzniká. Takže si to musíš vyhádat v rámci interních předpisů / směrnic/ pravidel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
9.12.19 16:03
@emo.law píše:
Pokud máš DPP nebo DPČ tak na nemocenskou nemáš ze zákona nárok. Takže žádnou nedostaneš a ani dostat nemáš.
@emo.law píše:
Nárok nemáš :D to, že Ti ji platí, to je super, ale nárok pro tu firmu nevzniká. Takže si to musíš vyhádat v rámci interních předpisů / směrnic/ pravidel.

Nárok vzniká nebo nevzniká podle toho jak je dohoda sjednaná. Rozhodně neplatí, že ze zákona nemáš při DPP a DPČ nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
9.12.19 16:08
@Lendeš píše:
Nárok vzniká nebo nevzniká podle toho jak je dohoda sjednaná. Rozhodně neplatí, že ze zákona nemáš při DPP a DPČ nárok.

No však to píšu, je potřeba se řídit podle interních dokumentů firmy. A ty my neznáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat