Výplata Rodičovske dovolené

Anonymní
12.9.21 07:16

Výplata Rodičovske dovolené

Ahoj maminky prosím Vás jsem na rodičovské dovolené do konce prosince. Byla mi nabídnuta práce z nástupem v listopadu na klasicky úvazek nová, v bývalé práci musím dát výpověď a na vysit rodičak jde to nějak nebo mohu nastoupit do práce ještě při výplatě pobírat rodičak, nastupuji hned natálo vůbec tomu nerozumím a hlavě musí Vas šev pustit hned a nebo musíš dát výpověď dva měsíce předem? Promiňte za otázky ale nikdy jsem výpověď nedávala jsem stoho rozhozena

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15340
12.9.21 07:19

Dej klasickou výpověď dva měsíce předem. Do práce můžeš klidně chodit a současně pobírat rodičovský příspěvek. Je tam pouze omezení pro chození do školky pro děti do dvou let. Ale to počítám, že je dítě starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 07:37
@nozu píše:
Dej klasickou výpověď dva měsíce předem. Do práce můžeš klidně chodit a současně pobírat rodičovský příspěvek. Je tam pouze omezení pro chození do školky pro děti do dvou let. Ale to počítám, že je dítě starší.

Dva měsíce už nestihnu musím dát dohromadu o ukončení pracovní smlouvy. Ale jinak děkuji mám o starost min že to mohu brát k výplatě než to vyčerpam moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
35690
12.9.21 07:38
@Anonymní píše:
Ahoj maminky prosím Vás jsem na rodičovské dovolené do konce prosince. Byla mi nabídnuta práce z nástupem v listopadu na klasicky úvazek nová, v bývalé práci musím dát výpověď a na vysit rodičak jde to nějak nebo mohu nastoupit do práce ještě při výplatě pobírat rodičak, nastupuji hned natálo vůbec tomu nerozumím a hlavě musí Vas šev pustit hned a nebo musíš dát výpověď dva měsíce předem? Promiňte za otázky ale nikdy jsem výpověď nedávala jsem stoho rozhozena

Rodičák můžeš pobírat dál. I při práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15340
12.9.21 07:47
@Anonymní píše:
Dva měsíce už nestihnu musím dát dohromadu o ukončení pracovní smlouvy. Ale jinak děkuji mám o starost min že to mohu brát k výplatě než to vyčerpam moc děkuji

A do kdy máš u původního zaměstnavatele rodičovskou dovolenou? Pokud do prosince, tak to stihneš. Můžeš mít překryv zaměstnání, pokud tam není nějaká konkurenční doložka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15340
12.9.21 07:49

Aha, teď čtu, že máš rodičovskou dovolenou do konce prosince. Pokud je to dovolená v práci a ne pobírání rodičovského příspěvku. Pak dej klidně výpověď, výpovědní doba ti poběží říjen a listopad a pracovní poměr ti na konci listopadu skončí. To je jen záložní varianta, kdyby třeba zaměstnavatel nepřistoupil na dohodu o ukončení pracovního poměru. Jinak rodičovskou dovolenou máš v práci do tří let věku dítěte. Jen pro upřesnění, protože mi přijde, že to trošku zaměňuješ s rodičovským příspěvkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17696
12.9.21 07:50
@Anonymní píše:
Dva měsíce už nestihnu musím dát dohromadu o ukončení pracovní smlouvy. Ale jinak děkuji mám o starost min že to mohu brát k výplatě než to vyčerpam moc děkuji

Pises, ze mas RD do konce prosince. Ted je zari. Opravdu si myslis, ze dva mesice nestihnes? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50452
12.9.21 07:54

Co je to podle tebe rodicovska dovolena?
1. volno od zamestnavatele nejvyse do 3. narozenin ditete
2. socialni davka vyplacena nejdele do 4 let veku ditete, nezavisla na zamestnani

Kdy ma dite 3. narozeniny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 07:59
@matkabagristy píše:
Co je to podle tebe rodicovska dovolena?
1. volno od zamestnavatele nejvyse do 3. narozenin ditete
2. socialni davka vyplacena nejdele do 4 let veku ditete, nezavisla na zamestnaniKdy ma dite 3. narozeniny?

Uz mělo měla jsem rodicovskou do 4let dítěte

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 08:00
@cecetka píše:
Pises, ze mas RD do konce prosince. Ted je zari. Opravdu si myslis, ze dva mesice nestihnes? :nevim:

To jo ale nastoupit mám v listopadu. Mám v tom guláš

• Citovat
  • Nahlásit
50452
12.9.21 08:02
@Anonymní píše:

rodicovka dovolena /volno od zamestnavatele/ ti skoncila v den 3. narozenin ditete. To je podle zakoniku prace, nelze to mit jinak.
Over si, jak to mas v praci, asi pujdete na dohodu o ukonceni pp. Prispevek muzes cerpat dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10122
12.9.21 08:10
@Anonymní píše:

Rodičovská dovolená je pouze do 3 let věku dítěte. Do 4 let můžeš pobírat rodičovský příspěvek a ten není nijak omezený zaměstnáním, ten nemusíš řešit vůbec. A když dáš teď výpověď, tak ti PP skončí ke konci listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26469
12.9.21 08:16

A teď jsi u zaměstnavatele co? Jsi se s ním dohodla na neplaceném volnu do 4.narozenin dítěte?
Protože RD (omluvene volno z práce). Ti skončila nejpozději 3.narozeninami dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 08:30

Mě v práci řekli že mám nahlásit pozdní nástup tak jsem nahlásila pozdní nástup a řekli že budou práci držet do čtyř let dítěte. Tak já teď už vůbec nevím

• Citovat
  • Nahlásit
26469
12.9.21 08:31
@Anonymní píše:
Mě v práci řekli že mám nahlásit pozdní nástup tak jsem nahlásila pozdní nástup a řekli že budou práci držet do čtyř let dítěte. Tak já teď už vůbec nevím

A máš to písemně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat