Výpočet řádné dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 01.09.11 00:38
Výpočet řádné dovolené

Ahojky, prosím Vás o radu. Pracovala jsem ve školství, 14. 2. 2011 jsem nastoupila na MD, která mi skončila 29. 8. 2011, u zaměstnavatele jsem zažádala o čerpárpání řádně dovolené ihned po skončení MD, celkem mi dělá dovolená 15.5 dne.

A teď dotaz - **Z čeho se mi vypočítá výše dovolené?

Počítá se z Denního vyměřovacího základu platného pro výpočet Mateřské dovolené?

Počítá se z průměrné mzdy za kalendářní rok? Tj. včetně příplatků, osobního ohodnoce, prémií.

Nebo se počítá za poslední 3 měsíce tj. z mateřské? A v jaké výši. nebo kolik je to procent?

Nikde jsem nenašla informace a vedení se ptát nechci. Děkuji Vám za pomoc. Lucka

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63590 příspěvků 3 inzeráty 01.09.11 07:13

Počítá se z posledního kalendářního čtvrtletí, ale jelikož si v něm nepracovala, tak se vezme teoretický příjem, tj. z toho co máš ve smlouvě, takže základní plat plus osobní ohodnocení, prémie určitě ne a příplatky nevím jaké máte, pokud jsou nárokové, tj. uvedené ve smlouvě tak i z nich.

Akorát nevím, kde kdo přišel na ten počet dní dovolené, tím, že si požádala hned v návaznosti na MD, tak máš nárok na celých 40 dní.

Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 01.09.11 09:26

O výpočtu peněz nevím, z čeho je berou, ale souhlasím s předchozí…dle toho, jak jsi na mateřskou nastoupila, by jsi měla mít nárok na celou dovolenou za celý kalendářní rok, takže těch 15,5 dne nechápu :nevim: Mateřská dovolená se počítá do odpracovaných dní a nárok na celou dovolenou za rok máš po odpracování 60 dnů…což je už někdy na začátku března, takže se per o celou výši dovolené :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63590 příspěvků 3 inzeráty 01.09.11 09:57
Miriska píše:
O výpočtu peněz nevím, z čeho je berou, ale souhlasím s předchozí…dle toho, jak jsi na mateřskou nastoupila, by jsi měla mít nárok na celou dovolenou za celý kalendářní rok, takže těch 15,5 dne nechápu :nevim: Mateřská dovolená se počítá do odpracovaných dní a nárok na celou dovolenou za rok máš po odpracování 60 dnů…což je už někdy na začátku března, takže se per o celou výši dovolené :palec:

Opravím, že to není na začátku března, ale spíše na začátku dubna, do těch 60 dní se totiž počítají pouze pracovní (plus svátky, pokud připadají na pondělí až pátek)… ale jinak souhlas.

Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 01.09.11 10:09

Díky za doplnění, já si nebyla jistá, zda je to kalendářních nebo pracovních. :palec:

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 01.09.11 13:26

Ahojky, něco jsem čerpala před nástupen na MD, aby mi zaměstnavatel nemusel vyplácet celou dovolenou (prý nejsou dostatečné finance, kvůli sníženému rozpočtu), takže mi zbylo řádné dovolené k čerpání 15.5 dní.
Takže mi ji spočítají jenom z hrubé mzdy uvedené ve smlouvě, pokud tomu dobře rozumím.
A ještě mě zarazilo, MD se počátá do odpracovaných dnů? Nám v lednu vzniká nárok na dovolenou ve výši 40 dnů, 24.5 jsem čerpala, takže proto mi k zaplacení zbývá jen 15.5 nebo je to tedy více?
Moc se omlouvám, ale vůbec tomu nerozumím.
Nevíte jak se dovolená vypočítá?
Všem moc děkuji. Lucka

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63590 příspěvků 3 inzeráty 01.09.11 13:55

Jo, tak to pak jo, nepředpokládala jsem, že si za leden a půlku února stihla vyčerpat tolik dovolené, to pak odpovídá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >