Výpověď - poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katka372
Kecalka 188 příspěvků 30.08.19 09:11
Výpověď - poraďte prosím

Ahoj, prosím manžel potřebuje poradit. Celý týden nahání šéfa v práci, ale ten tam věčně není. Chce dát nejspíš výpověď, ale když ho dnes nezastihne, napíše výpověď k dnešnímu dni, a šéf mu to podepíše až v pondělí v novém měsíci, od kdy prosím poběží výpovědní lhůta?
Děkuji za info :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Neúnavná pisatelka 15566 příspěvků 30.08.19 09:12

Nemusí to dát šéfovi, ale tomu, kdo přebírá poštu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 09:14

Dva nebo tři měsíce ode dne podání, záleží na tom, co má ve smlouvě, ale je to ode dne podání. To by takhle mohl uhánět šéfa třeba tři měsíce. Já bych to podala k dnešku a šéfa informovala telefonicky, když není fyzicky pritomen. Tím pádem je manžel z obliga.

Katka372
Kecalka 188 příspěvků 30.08.19 09:16

Přesně to mu říkám, ale nevěří mi. Ať napíše, že k dnešku dává výpověď, podepíše a nechá to tam šéfovi, že?

Janli
Extra třída :D 10115 příspěvků 30.08.19 09:16

Výpověď nikdo podepisovat nemusí. Ta se odevzdá na personálním, nechá se podepsat kopie s převzetím nebo se dá tomu, kdo přebírá poštu a taky se nechá potvrdit převzetí.

Katka372
Kecalka 188 příspěvků 30.08.19 09:16

Výpovědní lhůtu má klasicky 2 měsíce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 09:17
@Katka372 píše:
Přesně to mu říkám, ale nevěří mi. Ať napíše, že k dnešku dává výpověď, podepíše a nechá to tam šéfovi, že?

Přesně tak. Ale já bych mu k tomu napsala třeba ještě email, že jsem výpověď podala. Prostě aby o tom věděl. Což není povinné.

Katka372
Kecalka 188 příspěvků 30.08.19 09:17

Jejich účetní sedí ale někde jinde. Je to malá firma..

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 30.08.19 09:20
@Anonymní píše:
Dva nebo tři měsíce ode dne podání, záleží na tom, co má ve smlouvě, ale je to ode dne podání. To by takhle mohl uhánět šéfa třeba tři měsíce. Já bych to podala k dnešku a šéfa informovala telefonicky, když není fyzicky pritomen. Tím pádem je manžel z obliga.

Píšeš nesmysly. Výpovědní lhůta je minimálně 2 měsíce ze zákona a počíná vždy běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 29108 příspěvků 30.08.19 09:29
@Katka372 píše:
Jejich účetní sedí ale někde jinde. Je to malá firma..

to nevadí, stačí dát to sekretářce, ta na to hodí razítko s datumem jako když přebírá každou jinou poštu… když to stihne dát do konce měsíce (čili teď hned), začne mu od prvního běžet dvou měsíční výpovědní lhůta a od listopadu bude volný… pokud se tedy nedohodnou se šéfem jinak a neskončí dřív…

Katka372
Kecalka 188 příspěvků 30.08.19 09:29

Nejhorší je, že si chtěl říct o přidání a to se po telefonu moc nehodí.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 29108 příspěvků 30.08.19 09:32
@Katka372 píše:
Nejhorší je, že si chtěl říct o přidání a to se po telefonu moc nehodí.

no tak říct si telefonicky o přidání a podat výpověď je jaksi kontraproduktivní… pokud to není myšleno tak, že si chtěl říct o přidání a pohrozit výpovědí, aby si ho šéf chtěl udržet a proto mu přidal… a to je pak nejlépe mezi čtyřma očima osobně…

opulus
Ukecaná baba ;) 2414 příspěvků 30.08.19 09:32

Pokud není nikdo, kdo by to ve firmě převzal (a potvrdil převzetí), tak je možné to poslat poštou s dodejkou. Rozhodné datum pro výpověď bude den, kdy se zaměstnavatel mohl s výpovědí seznámit, tedy den doručení. Nebude to den odeslání na poště. Je potřeba počítat s dobou doručování.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 29108 příspěvků 30.08.19 09:33
@opulus píše:
Pokud není nikdo, kdo by to ve firmě převzal (a potvrdil převzetí), tak je možné to poslat poštou s dodejkou. Rozhodné datum pro výpověď bude den, kdy se zaměstnavatel mohl s výpovědí seznámit, tedy den doručení. Nebude to den odeslání na poště. Je potřeba počítat s dobou doručování.

což tedy v srpnu už nestihne… takže výpověď poběží od října…

opulus
Ukecaná baba ;) 2414 příspěvků 30.08.19 09:56
@Regina Hero píše:
což tedy v srpnu už nestihne… takže výpověď poběží od října…

Ano, jak píšeš, výpovědní lhůta se počítá od konce měsíce ve ktrém byla výpověď podána. Dnes už asi jen datovou schránkou (pokud má) nebo předat osobně. Při poslání poštou (dnes) bude „volný“ (při 2 měsíční výp. lhůtě) od 1. prosince.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama