Výše výživného

Anonymní
17.5.16 08:09

Výše výživného

Máte některá zkušenost s výpočtem výživného z majetku? Bývalý je ten typ, který by nejraději neplatil nic. Jak u soudu naloží s informacemi o tom, co vlastní a jak utrácí, když to není případ, který má prostě něco na výplatní pásce?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1194
17.5.16 08:43

A kde teda bere ty příjmy na takový majetek? Výživné se stanovuje na základě příjmů, ne toho, co vlastní. Někdo třeba zdědí dům za 5 mega ale bere 10 čistého a to neznamená, že dům musí prodat a z toho platit alimenty, ale ty by se mu počítaly z těch 10 tisíc. Nějaký příjem musí mít, buď ze zaměstnání nebo z podnikání, nebo je na UP nebo dávkách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60996
17.5.16 09:45
@terrka83 píše:
A kde teda bere ty příjmy na takový majetek? Výživné se stanovuje na základě příjmů, ne toho, co vlastní. Někdo třeba zdědí dům za 5 mega ale bere 10 čistého a to neznamená, že dům musí prodat a z toho platit alimenty, ale ty by se mu počítaly z těch 10 tisíc. Nějaký příjem musí mít, buď ze zaměstnání nebo z podnikání, nebo je na UP nebo dávkách

Ale výše majetku se samozřejmě do výše alimentů zohledňuje. Zvlášt pokud je nepoměr oficiálních příjmů a velikost majetku. Zkrátka osoba, která má 5 bytů a žádné prokazatelné příjmy nebude platit to samé, jako osoba bez žádných příjmů a žádným majetkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.16 10:27

@terrka83 Nic nezdědil. Majetek si pořizuje sám. Je zaměstnancem vlastního sro, kde je jediným společníkem, je společníkem i v několika dalších firmách a má i žl. Plat si dává okolo 15, jinak všechno jede na nulu. U soudu tvrdí, že je plonk, což není. Proto se ptám, jakým způsobem se zohledňuje majetek, auta, další útraty atd, protože není určitě sám, který se chce z alimentů vykroutit a mně přijde částka 2000 na čtyřleté dítě dost málo, kor vzhledem k tomu, jak jeho otec utrácí.

• Nahlásit
  • Citovat
1194
17.5.16 11:32

Tak to máš pravdu, 2 000 je směšné na to, jak píšeš že si žije on. Podle mě bude muset doložit daňová přiznání, kolik mu firmy vydělaly, jak byl rozdělen zisk apod. Taky pozor na to, pokud má nemovitosti a auta napsány na firmu, tak to není jeho majetek, ale majetek firmy. Kolik má příjmů to soud pozná právě pode těch přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
17.5.16 11:34
@Lama Lama píše:
Ale výše majetku se samozřejmě do výše alimentů zohledňuje. Zvlášt pokud je nepoměr oficiálních příjmů a velikost majetku. Zkrátka osoba, která má 5 bytů a žádné prokazatelné příjmy nebude platit to samé, jako osoba bez žádných příjmů a žádným majetkem.

Já si myslím, že majetek tam až tak moc neberou, když má osoba 5 bytů, posuzuje se to, kde a jak si na ně vydělala, a příjem má snad z pronájmu těch bytů, ve všech najednou určitě nebydlí. A soudci nejsou blbí, když vidí, že má chlap velký majetek, tak jim je jasné, že na něho asi nevyhrál ve sportce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60996
17.5.16 11:49
@terrka83 píše:
Já si myslím, že majetek tam až tak moc neberou, když má osoba 5 bytů, posuzuje se to, kde a jak si na ně vydělala, a příjem má snad z pronájmu těch bytů, ve všech najednou určitě nebydlí. A soudci nejsou blbí, když vidí, že má chlap velký majetek, tak jim je jasné, že na něho asi nevyhrál ve sportce

právě. proto se majetek zohlednuje. pronájem může mít na černo taky a tvrdit, že tam nebydlí nikdo, nepronajímá nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
17.5.16 11:55

Asi máš pravdu @Lama Lama. Ale proč se tedy nezohledňuje na druhou stranu hypotéka, když majetek ano? To je to samé, akorát z druhé strany, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.16 12:24
@terrka83 píše:
Tak to máš pravdu, 2 000 je směšné na to, jak píšeš že si žije on. Podle mě bude muset doložit daňová přiznání, kolik mu firmy vydělaly, jak byl rozdělen zisk apod. Taky pozor na to, pokud má nemovitosti a auta napsány na firmu, tak to není jeho majetek, ale majetek firmy. Kolik má příjmů to soud pozná právě pode těch přiznání.
:lol: No právě, jak už jsem psala, sjíždí to, aby byla na konci 0. Je tam jen majetek, obraty atd, tak jak s tím? Nějaký odhad…
  • Nahlásit
  • Citovat
1194
17.5.16 13:04

Tak to máš teda složitější. Ale právě podle těch daňových přiznání a roční výsledovky by se mělo poznat, jaký majetek má firma. Ale je to složitější, na tvém místě bych volila právní pomoc. My když jsme (asi před měsícem) byli na poradě u právníka (vůbec jsme ho neznali, prostě jsme zvolili na internetu právníka, který bydlel poblíž nás), tak po nás chtěl hodinovou taxu 1600,–Kč (byli jsme tam 20 minut, ale počítá se každá započatá hodina) a v případě, že bychom chtěli zastupování u soudu, tak ta právnička říkala, že to bude stejné, že to jednání více jak hodinu trvá málokdy. Takže bych určitě ty tři až čtyři tisíce obětovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
17.5.16 13:40
@terrka83 píše:
Asi máš pravdu @Lama Lama. Ale proč se tedy nezohledňuje na druhou stranu hypotéka, když majetek ano? To je to samé, akorát z druhé strany, ne?

Když má otec na hypotéku, má taky na výživné. Každý by dokázal se zadlužit kdekoliv (hypotéka, spotřebitelské úvěry atd.) a pak u soudu brečet, že nemá na výživné, protože má vysoké splátky úvěru (třeba na kraviny, jen aby neměl peníze)…
Proto jsou vyloučeny všechny dluhy.
Spousta tatínku by se předlužila, aby pak by neměla z čeho platit…
Takže dlužit můžou jak chtějí a komu chtějí, ale výživné prostě platit budou.

Zrovna tak ale nezajímají soud dluhy matky, která se kvůli nim bude třeba domáhat vyššího výživného. Prostě bude mít smůlu, protože takové dluhy taky soud nezajímají.
Problém nastává v situaci, kdy chlap zadluží ženskou a pak odtáhne do pryč :cert:.Taková má u soudu taky smůlu, i když za dluhy třeba nemůže :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.5.16 13:44

@terrka83 My si nerozumíme. Já už výživné mám, před dvěma lety v rozsudku. Ale přemýšlím o zvýšení. Právníků znám dostatek, nepotřebuju žádné hledat na internetu. Jde mi o to, jak bude soud přihlížet na jeho majetkové poměry, nějaké zkušenosti, kolik žádat atd.

• Nahlásit
  • Citovat
1194
17.5.16 14:11

Já ti ale neříkala, že máš hledat právníka na internetu, já jen psala, jak jsme to řešili my, že my jsme si, když jsme si nebyli jisti, našli právníka. Když máš právníků dostatek, tak proč hledáš radu tady na emiminu? Právníci se v tom pohybují denně a hned ti řeknou, jak to je. Tady ti nikdo neporadí, max. pokud napíšeš jaký má majetek, za kolik, jestli je na firmu, navíc píšeš že těch firem má více, tak to si máme jako ty informace vycucat s prstu nebo z věštecké koule? Vše záleží na tom, jak velký má majetek, který je prokazatelně jeho, podle toho na to bude soud přihlížet, víc ti stejně nikdo nenapíše :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
17.5.16 14:17

@Kobea Tak hypotéka a úvěr na kraviny je trochu rozdíl, ale máš pravdu, dluhy by neměly hrát u výživného roli. Ale zase jak kde - u nás k hypotéce přihlíželi, manžel své bývalé ženě (kvůli dětem, byly tam zvyklé) nechal celý velký vybavený byt a odešel jen s kufrem, takže si logicky nějaké bydlení zařídit musel. A soudkyně k tomu přihlédla, protože kdyby ne, tak by chtěl po bývalé ženě vyplatit polovinu a ta by musela jít s dětmi do pronájmu. Myslím že se to posuzuje případ od případu, proto je nejlepší, když jde o movité rodiče, vzít si právníka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.16 14:29

@terrka83 Protože mě zajímá zkušenost ostatních, co mají takto vyměřené výživné. Právník výživné neurčuje, jen může navrhnout nějakou přiměřenou výši.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama