Vyšetření DMSA

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7794
28.1.12 21:27

Vyšetření DMSA

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli nemá někdo zkušnosti s vyšetřením DMSA a zda je bolestivé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14535
28.1.12 22:40

Myslíš dynamickou scintigrafii ledvin? Ta by bolestivá neměla být, až na to píchnutí. Co si pamatuji, tak pacient musel být jen hodně zavodněný, pak se mu podala kontrastní látka do žíly, asi 20 minut se snímkovalo, pak se vyčůral a udělal se zbytek :think: . Doktor ti k tomu nic neřekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
29.1.12 13:43

bolestivé to není, spíš jde o to jak staré máš dítko. Zda mu jde vysvětlit co se bude dít nebo zda je ještě malá a bude ležet v klidu. Bolet může fakt jenom to napíchnutí kanyly. Pak se nějakou dobu čeká a pak se jde snímkovat. Moje dcerka byla větší a bylo těžké ji udržet na to stole, bála se co bude dít, tak řvala a hýbala se a snímky se moc nedařily :( Nejlepší by bylo kdyby ti dítko usnulo :) Ale jinak se toho neboj, není to nic hrozného :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7794
29.1.12 15:57
ptám se za kamaradku
Terrad píše:
Myslíš dynamickou scintigrafii ledvin? Ta by bolestivá neměla být, až na to píchnutí. Co si pamatuji, tak pacient musel být jen hodně zavodněný, pak se mu podala kontrastní látka do žíly, asi 20 minut se snímkovalo, pak se vyčůral a udělal se zbytek :think: . Doktor ti k tomu nic neřekl.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7794
29.1.12 15:58

ale jinak děkuji za nazory dítko je staré 4 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
30.1.12 16:23
j.borufka píše:
ale jinak děkuji za nazory dítko je staré 4 roky

tak to asi neusne :mrgreen:
ve 4 letech už pochopí že musí chvilku nehybně ležet, to bude v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
morg
22.2.12 19:29

Máme tam jít taky a chci to odmítnout, nález jsme měli na sonu normální tak nevím, nesmí u toho být ani kojící maminka takže to asi moc zdravé není :-( Mám z toho opravdu strach.....

• Citovat
  • Nahlásit
wendul.9
14.11.12 16:15

Nesmí u toho být kojící matka?? My totiž taky musíme jít s miminkem a o tomhle nám zatím nikdo nic neřekl.. Tak jak to teda je..

• Citovat
  • Nahlásit
1
17.5.18 09:02

Ahoj, malá má 1,5 roku a prodělala tři záněty ledvin a močových cest. V nefrologické poradně nám dělali vyšetření, kdy malou napustili kontrastní látkou a přes RTG se dívali jak odchází z těla. Dali jí panadol od bolesti a nějakou látku do zadečku, která ji uspala a celé vyšetření prospinkala, o ničem nevěděla. My s manželem jsme čekali před vyšetřovnou, nebylo třeba chodit dovnitř. Zjistili nám, že se jí do levé ledviny vrací moč, nasadili nám dlouhodobé antibiotika, přes které by neměla žádný zánět chytit a doporučili cystoskopické vyšetření, kdy se zavede do močové trubice kamera a doktor vidí „vlastním okem“ jak to tam vypadá. U tohoto vyšetření je ale dítko v celkové anestezii, takže jsme museli být hospitalizováni v nemocnici. Podle sona byly vždy všechny výsledky v pořádku, ale po cystoskopii nám MUDr. doporučil operaci - reinplantaci močové trubice. Po této operaci už se žádný zánět nevrátí a bude vše v pořádku. V červnu jdeme ještě na DMSA ledvin, aby zjistili, zda správně pracují. Poté jsme objednaní na operaci. I když to bude asi hodně náročné, hlavní je, aby malá byla v pořádku. Máte tu už někdo zkušenost s touto operací? V nemocnici jsem potkala maminku, jejíž dcerka byla zrovna po operaci a byla ráda, že to mají za sebou a malá už bude bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 12:47

Hezký den holky, jak jste dopadli? Byla jsem s dcerou, bude to skoro 24dni co byla na DMSA a čekám, až mi zavolají jak dopadlo snímkování a pak by jsme měli jít na tu kamerku.. Ale čekám, jak zovolaji, Teda snad by měli, ptz mám už i zprávu na tu kameru, že jak bude zpráva, máme se objednat.. Tak přemýšlím, jestli zavolat, jesrli už jsou snímky.. Abych zase nepredbehla něco, co nemusíme ani podstoupit.. Přítel by raději, kdyby na to nešla.. Bere léky, aby se jí zánět nevracel.. Ve třech měsících jsme byli v nemocnici.. Teď ji jsou 2,5 roku.. Děkuji mockrát.. A volali jste vy či jste čekali, až se Vám ozvali sami? Moc děkuji 😇

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat