Vyšetření moče

417
7.5.16 21:31

Vyšetření moče

Dobrý večer, můj dotaz se netýká úplně samotného vyšetření, takže k věci. V pondělí jdu na prohlídku k lékaři a mám mít s sebou moč (na klasické vyšetření papirkem jenom) jde o to že to má být ranní moč, ale já jdu k dr až na 13.00 takže moje otázka je kde mám moc uchovat do té doby? Můžu normálně v pokojové teplotě? Jsem totiž v práci takže to můžu nechat ve skříňce v šatně. Nevadí to ničemu? A poslední, koupila jsem si novou zkumavku na moč v lékárně, mám ji vyplachnout? Děkuji moc za radu ;-) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
617
7.5.16 21:33

Zkumavku vypláchni. Ideálně nechat moč v lednici, pokud to jde. Jinak by tam mohli narůst třeba nějaké bakterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
7.5.16 21:40

Děkuji, já si to říkala, ale tu možnost nemám. Nemůžu to dát v práci do lednice. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12169
7.5.16 21:41

@kacaaa pokud je to sterilní zkumavka (coz predpokladam je) v zadnem pripade nvypalchovat!!! Ani neotvirat az tesne pred odberem a pote uchovat v lednici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
7.5.16 21:49

Proboha, hlavne to nevyplachuj.. A neotvirej ji zbytecne dopredu.. Pokud je to opravdu jen na papirek, muze byt klidne i moc tesne pred vysetrenim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
7.5.16 22:00

Prosím, co vůbec těmi „papírky“ vyšetřují - nevíte někdo? Co se podle toho dá poznat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
7.5.16 22:04

Mě dala sestřička zkumavku a řekla mi, že ji mám pořádně umýt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
7.5.16 22:08

Lepší je to v lednici, ale není to nezbytný..a vyplachovat nemusíš…ale taky se prd stane, já to na tohle vyšetření nosila i ve skleničce od přesnídávky, když mi dr nedal zkumavku…a vždycky to vyšlo dobře :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2789
7.5.16 22:14

Na to co se vysetruje papirkem (kyselost, bilkoviny, cukr, krev, ketony) nemusi byt ani vyplachlá zkumavka (kdyz je nova z lekarny) ani v lednici. Jen tomsestricce rekni, ze moc v lednici nebyla a ze je od rana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12169
7.5.16 22:15

@Gina108 zalezi co maji za papirky…obecne hlavne bilkovina v moči, pak krev v moči atd…nekde jsou 3 ukazatele, nekde 10…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
7.5.16 22:22

Papírkové vyšetření moči je dá se říci k ničemu. Nezjisti se z toho bakterie typu e coli. To jedine z kultivace. Papírkově mi vždy vychazela moč výborně a když se udělala kultivace tak jsem mela infekci močovych cest bez příznakú. Zkumavku nevyplachovat pokud je sterilní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
8.5.16 06:54

Ledničku v práci nemáte? Rozhodně nevyplachovat, vždyť to by byla komplikace navíc-než to vyschne, zavleče se tím nějakej bordel.. proto se ta zkumavka kupuje, že je čistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat