Výstava psů - vybavení

sunshinegirl
28.4.16 13:44

Výstava psů - vybavení

Ahoj holky, je tu některá z Vás, která má pejska a jezdí s ním na výstavy? My máme štěně a za nedlouho jedeme na první výstavu. Je to naše úplně první. Koupili jsme takovou tu nylonovou „klec“, dost velkou, takže se tam vlezou i misky a pes má pořád dost místa. Teď řešíme co za set vodítka a obojku. Našli jsme tento: http://dm-collars.com/…ilver15.html

Myslíte, že může být? Nebo se na výstavy barevné obojky nehodí? Je oranžový. Hnědé a černé nás moc neoslovily.

Co myslíte?

A poradíte ještě něco ohledně výstav, za každou radu budu ráda, jsme naprostí začátečníci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19198
28.4.16 13:48

@sunshinegirl Na výstavy jezdíme bez klece - není na to zvyklý. Misky mu tam nestrkej, stačí stejně jen jedna miska a to s vodou a dávala bych pít jinde - ať to nemá polité. A obojek žádný, jedině výstavní vodítko - nic jiného!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
28.4.16 13:55

@Kikuška90 No jo, ale tohle je výstavní set. Naše chovatelka říkala, že přesně s tímhle se tam jezdí. To je výstavní set, vodítko kožené a úzký obojek, zdobené značkou plemene. Ptala jsem se i na tenhle typ: http://www.vseprohobby.cz/…cm-09531.htm

A bylo mi řečeno že ne, že takový klasický zapínací obojek jen úzký a k tomu dělané vodítko. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1980
28.4.16 13:55

@sunshinegirl Co máš za psa, jakou barvu? Měla bys umět vystavit psa tak, abys skryla případný nedostatek a zároveň vyzdvihla přednost. Vystavuje se tvé plemeno v postoji na zemi nebo i na stole? Tvoje oblečení by mělo být v kontrastu se psem, stejně tak předváděčka, buď co nejméně nápadná nebo ladící k oblečení a barvě psa. Mám odvystavováno přes deset let, jezdíme s klecí, psi v ní mají svůj klid, na kleci se připravují před vstupem do kruhu ( malé plemeno ), zároveň klec slouží na odkládání všeho ;). Chovatelka do začátku neporadila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4558
28.4.16 13:57

@sunshinegirl přesně tak, žádný obojek, jen výstavní vodítko a barevně takové, aby nerušilo (na černém psovi se znaky mám černé). Za člověka dodávám, že se hodí nějaká skládací židle :) Na kennelu rozhodně zvyknout nejdřív doma, ať na výstavišti nejančí. Pokud je to vaše první výstava, tak si pořádně natrénujte předvedení včetně postoje a běhu v kruhu, prohmatání a předvedení zubů. Poslední dvě věci iděálně i s cizími lidmi, domluvit se třeba na vycházce nebo cvičáku s jiným pejskařem.
Nervy nechte před výstavištěm a půjde to samo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19198
28.4.16 13:59

@sunshinegirl Projela jsem pár obrázků, protože stadforda teda nemám, ale přijde mi to tak půl na půl.. někteří mají to co jsi mi poslala Ty a někteří klasická výstavní vodítka… tak v tom případě je to asi jedno :kytka:.. A vodítko vybírej barevně tak aby splívalo se psem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1980
28.4.16 14:02

Ještě dodám, dobře vychovaného, připraveného, klidného a spolupracujícího psa bys měla dokázat vystavit i na vařené nudli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
28.4.16 14:05

@chodanda Náš pesan vypadá takto, mimochodem na fotce je „výstavní postoj“. (ve fotkách této diskuse) Je mu ani ne půl roku a je to strašnej divoch, pořád si chce hrát, lítat s každým psem, takže jsem fakt zvědavá, jak zvládne velké množství psů, tak, aby poslouchal.

• Citovat
  • Nahlásit
sunshinegirl
28.4.16 14:10

@Shreya @Kikuška90 Fotka psa je ve fotkách diskuse.

• Citovat
  • Nahlásit
6088
28.4.16 14:26

Ahoj :) voditko urcite vystavni a barevne tak, aby „ladilo“. Ja mam treba jrt, bileho s hnedymi znaky, tak mame voditko (nebo spis takovou tkanicku od bot :lol: ) v bile barve. Kennelka je dobry napad, ale pes na ni musi byt nauceny. A super je i nejaka skladaci zidle pro tebe, je to k nezaplaceni!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
28.4.16 14:43

Taháme kennelku, židle, vodítko (my kovové typu snake a k tomu kožené očko - ale naše holčička má 65 cm), misku na vodu, nějaké sáčky na bobky a trochu granulí (snad jediný pes, který před výstavou dostává nažrat :-D )

Na stafících vídám předváděcí vodítko z kulaté kůže.

Ideální je se jet na jednu dvě výstavy podívat jako pozorovatélé, poprosit chovatele o pomoc pří nácviku postoje (ten cvičte vždy s vodítkem, s jakým bude v kruhu - k té fotce, je nutné ho trochu urovnat, nechat ho postoupit trošku dopředu, ale zadní se nesmí hnout ;-) ). A hlavně se teda nestresovat. To toho psa strašně odrovná (vím o čem mluvím, ale bojovat s tím zatím úplně neumím).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
28.4.16 14:46

@Maylaa No my to jedeme jen zkusit, on bude v třídě dorostu, takže jen nadějný/velmi nadějný, to nejsou tituly pro jeho budoucnost, spíš jako abychom se to naučili, okoukali a on si zvykl na to prostředí. Zatím to fakt nehrotíme. Ten postoj ideální není, to je mi jasné. Je možné si psa urovnávat při postoji na výstavě? Tj. když si nestoupne ideálně, tak mu porovnat nohy apod.?

• Citovat
  • Nahlásit
1980
28.4.16 14:50

@sunshinegirl Samozřejmě, až odběhnete pár koleček, zastavíte se na pokyn rozhodčího, klidně si před ním psa srovnej, dělá se to naprosto běžně a rozhodčí většinou čekají až si psy postaví všichni, pak teprve hodnotí, hlavně klíídek ;). Jeďte omrknout atmosféru a užít si to, na sbírání titulů máte čas :palec:.

Příspěvek upraven 28.04.16 v 14:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
28.4.16 14:51

@sunshinegirl my jsme prvni taky byli jeste v dorostu, je to skvela zkusenost. Ted nas mozna ceka vystava v sobotu, trida mladych a uvidime. Na posledni vystave v unoru mela fenka namozenou nohu od honeni s brachou, par dni do harani a asi o 3 kg mene nez by se rozhodci libilo :-D Ale posudek ma krasny, byt jen vyborna.

Jasne ze muzes. Frajeru, kteri psa postavi bez korekce je strasne malo!! Muzes mu ty nozky rovnat jak chces. Hlavni je, aby aspon chvilku vydrzel v ‚nastavene‘ poloze, aby si ho stihl rozhodci prohlednout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
28.4.16 14:59

@Maylaa A můžu mu držet kus od hlavy pamlsek? Aby se na něj díval a hezky stál? Resp. můžu vůbec v kruhu používat mlsky?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat