V Podolí rovnou císařský řez místo vyvolávání porodu

8.10.07 08:07

Vyvolání porodu

Ahoj všem,
jsem jen občasným návštěvníkem těchto stránek, ale jsou zde zajímavé informace, tak mi třeba poradíte v mém problému.
Jsem už týden po termínu porodu a stále nic. V Podolí mi slíbili na jedné z prvních ambulancí, že teď to určitě nenechají tak dlouho (první porod byl 2 týdny po tt, indukovaný-nezdařeně a nakonec s akutním císařem) a že do konce 41.tt porodím. Já už s tím i psychicky dost počítala, a proto mě v pátek na kontrole doktor dost zkazil den, když mě objednal znovu až na toto úterý nejprve na konzultaci a případně na středu opět na indukci, které se chci ale vyhnout, protože posledně to bylo 2,5 dne ukrutných bolestí a nic z toho. Mám obavu, že to teď bude probíhat úplně stejně a já se budu zase někde kroutit zbytečně bolestí a nakonec to skončí opět císařem. Máte někdo z Podolí podobnou zkušenost nebo Vám naopak raději podruhé udělali rovnou císaře a porod už nevyvolávali? Proč někde dělají indukci mnohem dříve a tady to vždy nechají až téměř do konce 42. tt? Termín mám vypočtěný přesně, tím si jsem jistá. Nemám žádné poslíčky ani kontrakce, CS stále jen 3, kromě břicha se cítím jako normálně. Nic nepomáhá-dlouhé procházky, práce všeho druhu, úklid… Přijde mi, že moje tělo to prostě přirozeně neumí, ale doktoři to chtějí stále pokoušet. A já vlastně ani nevím, jestli chci rodit přirozeně, možná spíš císařem, s tím už zkušenost mám.
Díky za jakékoliv postřehy.
Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

460
8.10.07 08:57

Ahoj ,já jsem měla taky první porod vyvolávaný a dost bolestivý, skončil kleštěma. Druhý mě vyvolávali, ve 40 t.t. protože jsem měla vysoký tlak a mimku se přestávalo dařit. Měla jsem z toho strach, dokonce jsem to dost obrečela, ale dopadlo to dobře. Bylo to rychlé a ani to nebylo tak bolestivé. Trvalo to 4 hodiny, ale šlo to dobře. Každý porod je jiný, neměj s toho strach, doktoři ví co dělají a jestli to nebude postupovat jak má, tak ti udělají císaře. Mě to tak řekli. PA mi ještě říkala, že na vyvolání porodu je dobré souložit, spermie obsahují hormon, který je schopný ke konci těhu vyvolat porod. Taky ta námaha, chodit do schodů a tak. A ještě kari, prý to taky něco obsahuje.
Vůbec se toho neboj, podruhé je všechno lepší a rychlejší. Přeji rychlý a málo bolestivý porod a zdravé a spokojené miminko. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
8.10.07 09:35

Poprvé jsem rodila v termínu bez indukce, na prvorodičku krátce, zhruba 9 hodin, přirozený porod, bolestivý nepříjemný zážitek, na kterém stál za to jen ten výsledek, naše Kačka (to, že to bude bolet a nebude se mi to líbit jsem tušila a taky že jo).
Podruhé za rok a třičtvrtě jsme přesný termín nevěděli (otěhotněla jsem překvapivě a přišli jsme na to až na začátku 2. trimestru), po uplynutí přibližně 40tt mě můj gynekolog převelel do péče nemocnice, tam mi dali ještě týden na to ať se to rozjede samo, pak hospitalizace, preindukce, indukce… Byla jsem zkušenější, připravená (nasmlouvala jsem si epidurál a odběr pupečníkové krve) a odhodlaná tentokrát nehysterčit a neřvat bolestí, no a pak se to najednou rozjelo, permanentní kontrakce, dala se do mně „zima zevnitř“, manžel ještě doma, hrůza.
Podle monitoru doktoři konstatovali „plod v tísni“ a jelo se na císaře (jako v Chicago Hope, ležíte na zádech, vidíte světla nad sebou, kolem vás najednou spousta lidí, každý se na něco ptá…a pak konečně ticho, bolest je pryč…). Probudila jsem se na dospávacím pokoji přikrytá třema dekama (prý jsem se klepala zimou i na sále), zeptala se co mimi, řekli mi že v pohodě, dospala jsem se a po převozu na odd. šestinedělí mě už čekala naše Polynka, zdravá, krásná holčička co „zafintila“ na monitor a když ji vytáhli z břicha tak je tam všechny rovnou na sále seřvala, no nebyl to plod v tísni ani náhodou.
Já jsem ale svým způsobem ráda i za tu jizvu na břiše (hojí se dobře, nezlobí, teď je to půl roku a myslím, že se zahojí úplně), mám další zkušenost a musím říct, že tento druhý porod byl pro mně klidnější a pohodovější.
Příště bych to zkusila zase přirozeně, ale samozřejmě s možností tlumení bolesti a pocitem přítomnosti týmu odborníků za zády kdyby něco.
Tak ať to dopadne.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
8.10.07 10:51

ahoj,

bohužel nevím jak to chodí v Podolí, jen z vlastní zkušenosti mě překvapuje, že jsi po CS a nechávají tě přenášet a ještě navíc uvažují o indukci! Můj gynekolog mě už na začátku druhého těhu upozorňoval, že vzhledem k tomu, že jsem měla první porod CS, není možná u druhého porodu indukce (kvůli vyššímu riziku ruptury dělohy), že mám v podstatě na vybranou, zda rovnou opět CS nebo čekat do TP, zda se porod nerozběhne sám. I přesto, že jsem už byla dohodnutá na CS, v den termínu se porod rozjel a porodila jsem spontáně. Občas se opravdu nestačím divit, že co porodnice, to jiné „způsoby“…
Tak držím pěsti, ať zítřejší kontrola dopadne dobře a už máš svoje miminko u sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.07 11:18

Ahoj,
diky za povzbuzeni. O tom, ze by se po indukci a naslednem cisari nemela delat dalsi indukce, jsem tez cetla. Delali mi ale utz te jizvy a jeji tloustka byla pred cca 17 dny 4.3 mm, zatimco pry cisare delaji rovnou, jen kdyz je slabsi nez 3 mm. Navic hmotnost miminka na utz odhadli na 3.3 kg, coz mi prijde na tu dobu akorat, takze nevim, na co cekaji. V patek po te kontrole jsem to tez obrecela, protoze jsem se tesila, jak uz to budu mit za sebou a uziju si jeste par hezkych dni s miminkem venku, ale prislo jen zklamani. Nechci, aby na me zkouseli x zpusobu indukce a snazili se za kazdou cenu o prirozeny porod. Rikam jim to kazdou kontrolu, ale neberou me vazne, i kdyz se tak tvari. To by mi jinak nerikali, ze do konce 41.tt urcite porodim, resp. ze to dele nez tento termin nenechaji anebo ze neni problem se na cisari kdykoliv dohodnout.
Andy (41+0 tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
8.10.07 15:02

Ahoj, ja jsem prenasela 14 dni. A presne ve 42+0 mi zacali vyvolavat porod u Apolinare v Praze, tabletky (co mi zavadeli) nepomahaly (kontrakce sice prisly, ale zas odesly :-), pak mi zavedli infuzi na vyvolani, pichli plodovou vodu, a zacly docela obrovske bolesti :o , zavedli mi epidural, ale nakonec porod skoncil akutnim cisarem - mala mela omotanou pup. snuru. U Apolinare mi rekli, ze pokud nejsou zadne komplikace nechavaji normalne prenaset do 42+0 a pak vyvolavaji. Je ale fakt, ze uz jsem byla cca od 41+2 hospitalizovana - pry aby mne i miminko meli radeji pod kontrolou. Take mi casto rikali, ze chteji hlavne vsechno radeji prirozene, ze ty indukce jsou mnohem rizikovejsi, proto vzdy vyckavaji do 42+0, jestli se preci jen porod nerozbehne sam … samozrejme jen pokud je vse v poradku. Nicmene mne v tvem pripade zarazi, ze kdyz jsi po cisari, ze te nechavaji prenaset… protoze dle mych informaci bud planuji dalsiho cisare nebo se snazi rozjet porod v terminu… i kdyz vzdy zalezi asi na konkretnim pripade, a treba taky na vaze miminka, protoze nekdy po planuji po cisari dalsiho cisare, uz jen proto, ze miminko je hodne velke ( a to treba i par dni pred terminem). Drzim palecky, at vse dobre dopadne. Ja myslim, ze v Podoli jsou dobri lekari, a ze vse urcite dobre dopadne. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4271
11.10.07 09:22

Ahojky,

já jsem u prvního mimi kvůli cukrovce rodila pomocí indukce v Českém Krumlově. Jsem zastánce přirozených porodů, protože si myslím, že příroda ví nejlíp, co dělá. Pokud tedy není již v průběhu těhu nebo počínajícího porodu známka nějakého ohrožení plodu nebo matky. Takže já byla zklamaná. Ale myslím, že kdyby počkali 2-3 dny, porodila bych sama. Soudím z toho, že porod proběhl i přes vyvolání bezproblémově, trval 7 hodin a zvládly jsme ho s holčičkou obě dobře. Pokud jsi ale v pořádku a nemáš ty nebo mimi zjevné problémy, čekala bych na přirozený porod. Tělo ví, co má dělat a indukované porody ve spoustě případů dopadnou císařem, kleštěma nebo jinak nepřirozeně hlavně z toho důvodu, že tělo prostě ještě není připraveno, miminko není sestouplé, hormony nejsou v takové rovnováze jak by měly být, všechno souvisí se vším. Porod je složitý proces a komunikace s ještě nenarozeným miminkem je jeho nedílnou součástí. A když mimís cítí, že nechceš, aby se narodil (přirozeně, samozřejmě, jiný způsob on nezná, neví, že existuje indukce, která když přijde, tak ho tak zblbne, že už se mu nechce ven vůbec), tak se ani nechystá. Zkus s nim mluvit, říkat mu, jak se na něj těšíš a že to spolu zvládnete, uvidíš, že to zabere.
Já nechci nikoho hodnotit nebo soudit, jenom píšu svůj názor, možná se v tom najdeš, možná to odsoudíš, je to taky cesta, jak se dá v pohodě mimi přivést na svět.
Držim palce a pak se ozvi, jak to dopadlo.
Andrea + Agátka 21m, mimi 11tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.3.08 14:22

Vyvolání porodu

Ahojky všem!!!
I mě museli dva porody ze tří vyvolat z důvodů přenášení…
První dceru jsem čekala v roce 2000,porod museli vyvolat.Trval 10.5 hod,což si myslím,že na prvorodičku není tak dlouhá doby.Na porod vzpomínám ráda.
Druhý v roce 2004 mi vyvolat nemuseli,stihli jsme to dřív,i když taky po termínu,dcera se narodila po 5.5 hod,i když to bylo kratší něž první,tak byl porod pro mě těžší,i když bez problémů.
Třetí porod v roce 2007 mi vyvolali ve 41+5tt,u nás nenechají přenášet déle jak do 42 tt,to už je pak císař.Syn se narodil 20 min.od začátku bolestí.Teda já měla „bolesti“,ale tak moc slabounký,že se to tak nedalo ani nazvat.Když začaly bolesti a praskla mi pl.voda,tak se za 20 min.narodil syn.
Takže vím,že kdybych se někdy rozhodla ještě pro mimi,i když to už asi nehrozí,tři mi stačí,tak budu pravděpodobně zase přenášet. 8O

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama