Výživné a dovolená

2
15.8.21 23:01

Výživné a dovolená

Dobrý den přeji, mám dotaz. Jsem 4 roky po rozvodu a máme dva kluky 10/12 let. Výživné poctivě a pravidelně platím. Děti si pravidelně beru na víkend co 14 dní a 2 týdny na letní dovolenou. Dotaz zní, pokud jsou děti o dovolené u mě což je v podstatě 14 dní nepřetržitě živím, mám tedy nárok na půlku výživného vymáhat od EX manželky? Děkuji za ohlasy a informace v této záležitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23482
15.8.21 23:10

To je tedy sprostota od Tebe, Ty jsi fakt dáreček a to ještě hledáš ženskou. Kam ji pozveš, do bufetu na gulášovou polévku a na ubytovnu?

Příspěvek upraven 15.08.21 v 23:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
15.8.21 23:13

A Tobe by to nebylo trapne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3857
15.8.21 23:14
@focus2922 píše:
Dobrý den přeji, mám dotaz. Jsem 4 roky po rozvodu a máme dva kluky 10/12 let. Výživné poctivě a pravidelně platím. Děti si pravidelně beru na víkend co 14 dní a 2 týdny na letní dovolenou. Dotaz zní, pokud jsou děti o dovolené u mě což je v podstatě 14 dní nepřetržitě živím, mám tedy nárok na půlku výživného vymáhat od EX manželky? Děkuji za ohlasy a informace v této záležitosti.

Tak ty jsi vtipnej :lol: :lol: to jim Jakoze za těch 14 dni poridis veškeré oblečení na jedno období, vybavis vecma do školy, zaplatíš kroužky… za 2 týdny je dobrovolně vezmes na dovolenou a zaplatíš tak 3 tisíce za jidlo. Tvoje ex musí každému koupit jen na léto alespoň dvoje boty tj 4×1000,– oblečení cca 2×3000,– a to jsem sakra levná… počítat dal netřeba. Ne, nárok nemáš, s tím se v rozsudku počítá. Jinak fakt kádr. S deckama strávis cca 68 dni v roce (27vikendu x 2+14 dni) a ještě jim budeš vyčítat tři litry navíc za jidlo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 23:26

Výživné se platí po celý rok a je jedno, kde děti jsou.
Nevím jaké máte s ex vztahy, ale ber to tak, že dovolenou trávíš se svými dětmi a děláš to pro ně.
A něco pro zasmání, s mužem jsme měli v péči jeho dceru a když jela 1× za rok ke své matce (víc matka nejevila zájem), tak jsme ex ještě posílali peníze aby měla pro dceru na jídlo.

• Citovat
  • Nahlásit
16127
15.8.21 23:45
@hospodki píše:
Tak ty jsi vtipnej :lol: :lol: to jim Jakoze za těch 14 dni poridis veškeré oblečení na jedno období, vybavis vecma do školy, zaplatíš kroužky… za 2 týdny je dobrovolně vezmes na dovolenou a zaplatíš tak 3 tisíce za jidlo. Tvoje ex musí každému koupit jen na léto alespoň dvoje boty tj 4×1000,– oblečení cca 2×3000,– a to jsem sakra levná… počítat dal netřeba. Ne, nárok nemáš, s tím se v rozsudku počítá. Jinak fakt kádr. S deckama strávis cca 68 dni v roce (27vikendu x 2+14 dni) a ještě jim budeš vyčítat tři litry navíc za jidlo :roll:

Taky když nemá děti, bude ex platit nájem a služby jen půl měsíce :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10896
15.8.21 23:50

Tak jestli ti je matka předá a nedá jim sebou ani náhradní tričko a musíš jim vše komplet koupit nový, tak bych se možná ozvala. Ale to, že jim 14 dní budeš dávat jídlo není důvod aby si něco neplatil. Zvlášť před začátkem školního roku, kdy jsou náklady do tisíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
15.8.21 23:58

A není ti ze sebe trapně :lol: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
16.8.21 00:04

@focus2922 Na nic takového nárok nemáš. A liskni si jednu, prosím. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 00:34

:dance: :nevim: :dance: Nejsi ty můj bejvalej??? :mavam:
Jinak můj to loni taky zkusil a hned natvrdo, v červenci mi poslal na vyzivnem přesně půlku a když jsem mu posledního v měsíci psala zprávu kde je zbytek tak mi neváhal napsat ze v srpnu bude totéž, už si změnil v bankovnictví opět částku na půlku, protože měl našeho společného syna týden on a týden byl na táboře a v srpnu bude u jeho matky na prázdninách a další týden opět sportovní soustředění.
Na můj nesouhlas do konce léta nereagoval (a to jsem syna musela na tábor vybavit dokoupenim věcí, kufru, kapesního, dresu, koupila jsem mu na leto kolo a kolobezku a oba tábory jsem platila. )
Známy děla právníka, sepsal mi pro nej krátký dopis podepsal ho a poslal a do týdne jsem měla peníze zpět.
Perlička je ze exmanzel nouzi o peníze netrpí, děla ředitele velké firmy, ale tak proč trochu neutahnout synovi a exmanželem kohoutek :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1940
16.8.21 07:07
@Klopotkova píše:
To je tedy sprostota od Tebe, Ty jsi fakt dáreček a to ještě hledáš ženskou. Kam ji pozveš, do bufetu na gulášovou polévku a na ubytovnu?Příspěvek upraven 15.08.21 v 23:19

Však píše že má smysl pro srandu ne :mrgreen: Já bych mu s chutí jednu flákla blbečkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25960
16.8.21 07:21

@focus2922 Tak ty jsi teda otec roku. :mrgreen: Jak závratnou sumu manželce měsíčně na obě děti posíláš? Aby jsi se nedivil, až by Ti paní ex vyúčtovala, kolik hoši reálně ročně stojí a nechtěla po tobě doplatit půlku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
16.8.21 07:34

Podivej se do rozsudku o vyzivnem. Mas tam napsanou castku s vyjimkou dovolene?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
16.8.21 07:58

Tohle je neskutečné. My máme od muže dceru v červenci dva týdny… a teď v srpnu na tři týdny… posílala jsme plné výživné… a ještě jsem holce nakoupila věci do školy… vybané pouzdro, sešity, papuče, tenisky na tělák.. vše asi za 1500. Abychom ulevili matce, je hold sama z dětma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
16.8.21 08:23

Tyhle dotazy mě úplně vytáčí. Na tohle se může zeptat fakt je de…l.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat