Žádost o střídavou péči

10.2.20 16:38

Žádost o střídavou péči

Ahojte. Přítel má s exmanželkou syna( 8 let). Do teď fungovalo vše v pořádku, měli domluvu dohodou… kluk k nám chodil ob víkend a také v týdnu 2×. Teď chce přítel střídavou péči(myslíme, že pro malého by to bylo lepší a má tu brášku 2roky) Bydlíme ve stejném městě. Ale bývalá prvně napsala, že malý nechce. Pak se ho přítel ptal a on mu
sám řekl, že by to bylo nejlepší a nebyl proti. Chtěli jsme se domluvit bez soudu ale ona vůbec nereaguje na sms a evidentně se jí do toho nechce..asi kvůli alimentům. Tak teď nevíme co, řekla jsem příteli ať podá žádost u soudu. Máte někdo zkušenosti podobné jak to probíhalo? Děkuji za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1073
10.2.20 16:47

Podat žádost na soud přítel může. Soud zhodnotí situaci a pokud usoudí že se oba rodiče dokáží bez problémů postarat, tak střìdavou péči schválí. Jde o to že pokud se to bývalce nelíbí, že by pak neplatil alimenty tak se to může táhnout dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:02

@mamule42 já právě nevím jestli by ji třeba nějakou částku nedával ani mu o ty peníze nijak nejde ale jí to asi vrtá hlavou a proto neodpovídá… přitom přítel vše v klidu se snaží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
10.2.20 17:11

A nebo se bojí že klukovi bude líp u tebe a cítí se ohrožená, já mám taky syna ve střìdavé péči a je to v klidu, sice mě to trochu mrzelo že ho nemám pořád u sebe ale zvládla jsem to. A my jsme neřešili týden u mě a týden u otce, to jsme měli jenom na papíru. Jinak jsme dohodli dle potřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:15

@mamule42 to je taky možné..i když ona si celkem rozmazluje, že může být celý den na mobilu/PC a to klukovi dost vyhovuje :D No asi to bude ještě boj s ní i když jsme nechtěli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22116
10.2.20 17:21

Vždyť už fakticky střídavku skoro máte. Jinak než soudně to asi nepůjde.
Alimenty být můžou i u střídavky, záleží na příjmech obou rodičů a taky na tom, kdo bude co hradit ( běžné věci každý ve své době, ale dále oblečení, boty, školní potřeby a platby ve škole, obědy, kroužky, tábory, sportovní potřeby..), kdo bude na OCR atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
10.2.20 17:32

Popravdě, jako máma se jí ani nedivím. Neumím si představit každý druhý týden své dítě vůbec nevidět. A osmiletý je opravdu ještě docela malý. Nějak ale nechápu, když ho i přesto měl tak často, proč to tolik hrotíte? Máma je máma, ať je to jak chce. Navíc bych měla obavy, že to zbytečně naruší docela normální fungování. A to, že malý něco jiného říká mamince a něco jiného vám, je úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:41

Zkus si představit, že by se tvé dítě muselo harcovat týden tam a týden jinam. To dítě nemá 2 domovy…domov je totiž vždy jen jeden! To dítě pak nemá domov žádný. Střídavá péče je jako hodně dalšího jen hrůza v zájmu tatínků NE v zájmu dětí.

Takže znova, zkus si představit ve stejné situaci svého syna a to upřímě a opravdově… Nebo si zkus představit, že tvůj přítel s estřídá u syna doma a s váma je jen 1 týden a další pryč…místo popouzení otce svého dítěte, aby jinému svému dítěti dělal ze života něco co by sám nechtěl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:45

@andelka83 @Aduš8 věřte, že kdyby to nebylo nutné tak bychom to nehrotili.Ale události poslední dobou nás k tomu přiměli. Ano chápu to sama jsem máma ale já ji dítě nijak neberu a vím, že bez mámy v klidu vydrží a je u nás rád. Kluk u ní opravdu sedí jen na pc celé dny, žádné koníčky, venkovní aktivity k ničemu ho nevede. U nás chodíme ven, 2 x týdně florbal, bruslení, kolo, zahrádka,…Nechceme aby byl z něho pecivál. A navíc poslední dobou máma holduje před malým alkoholu dost a to právě byla poslední kapka minulý týden, když ji ho vracel tak stáli namol u vchodu s jejím přítelem a jejich kamarád obchcával barák a pak šli i s malým k nim. Těch důvodů je na ale to by byl román.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:51

@andelka83 @Aduš8 věřte, že kdyby to nebylo nutné tak bychom to nehrotili.Ale události poslední dobou nás k tomu přiměli. Ano chápu to sama jsem máma ale já ji dítě nijak neberu a vím, že bez mámy v klidu vydrží a je u nás rád. Kluk u ní opravdu sedí jen na pc celé dny, žádné koníčky, venkovní aktivity k ničemu ho nevede. U nás chodíme ven, 2 x týdně florbal, bruslení, kolo, zahrádka,…Nechceme aby byl z něho pecivál. A navíc poslední dobou máma holduje před malým alkoholu dost a to právě byla poslední kapka minulý týden, když ji ho vracel tak stáli namol u vchodu s jejím přítelem a jejich kamarád obchcával barák a pak šli i s malým k nim. Těch důvodů je na ale to by byl román. @pisisvori znám spoustu rodin kde střídavá péče funguje, je to o domluvě a přístupu. Navíc kluk vezme jen učení a má to k nám asi 2 minuty cesty. Ostatní u nás má. Těžko soudit, když nevíš všechny fakta. Žádám o rady ty kteří si tím prošli a jak to vše probíhá, když už dojde k soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@pisisvori píše:
Zkus si představit, že by se tvé dítě muselo harcovat týden tam a týden jinam. To dítě nemá 2 domovy…domov je totiž vždy jen jeden! To dítě pak nemá domov žádný. Střídavá péče je jako hodně dalšího jen hrůza v zájmu tatínků NE v zájmu dětí.Takže znova, zkus si představit ve stejné situaci svého syna a to upřímě a opravdově… Nebo si zkus představit, že tvůj přítel s estřídá u syna doma a s váma je jen 1 týden a další pryč…místo popouzení otce svého dítěte, aby jinému svému dítěti dělal ze života něco co by sám nechtěl…

Přesně tak :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Každej vidí jen alimenty. :zed: To jsi zakladatelko tak jednoduchá, že si umíš představit jako důvod, proč exmanželka nechce střídavku, jen alimenty? :think: Kdyby to bylo tvé dítě, taky bys to viděla takhle? Že by bylo lepší, aby bylo týden tam a týden jinde?
Střídavka je peklo, žádný domov, žádná stálá pravidla. To ať si ex strčí ty alimenty klidně do…, když ho tak bolí je platit, ale dítě ať nechá u mámy.
Btw. Je jasný, že dítě tvrdí něco jiného mámě a něco jiného tátovi. On je totiž má rád oba a nechce odporovat ani jednomu. Z toho nejde nic usuzovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Lulatorka ach je z tohohle je mi vždycky špatně…Úplně vidím mého bývalého manžela…děti znal jen kdyžse chtěl předvádět před kamarádama nebo neměl co dělat tak si hrál na tatínka…bylo mu jedno, že mě nechá doma těhotnou se 4letá straší, která má 40 horečku a zvrací a má šílený průjem…zábava byla přednější…nespala jsme roky nocí, protože dtěi byly nespavci, když mi umíral tatínek na rakovinu dělala zle…Nikdy k dětem nevstal nikd ynepohl při nemoci mé nebo jejich…A teď chodí k doktorvi tvrdit, že je špatně léčím, protože jim na kašel dávám léky a ne jitrocelový sirup…Je mi z těhle příběhů zle a ještě víc z toho, že ta maminka nemá šanci se bránit…Docela (v nadsázce) bych Vám přála, abyste za pár let byla na jejím místě…Jinak nikdy nepochopíte…

Příspěvek upraven 10.02.20 v 17:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
10.2.20 17:53

@Lulatorka a co pak vyřeší střídavá péče? 14 dní v měsíci u toho počítače stejně bude sedět, máma se může opíjet i tak a dítě bude mít akorát ve všem zmatek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:55

@Ann-Sylvie přesně a to, že táta mámě „ubližuje“ něčím jako střídavku, kterou přirozeně pro své dítě nechce, protože jí na dítěti záleží…to si taky každý myslí, že je v pořádku. Ale každé dítě je na mámu citově vázané…a i když s emaminka trápení snaží skrývat…dítě to ví…Otec, který dítě do tohle staví…že maminka mu řekne NE a on se potají vyptává kluka, který chudák nechce ublížit ani jendomu…myslí jen a jen sám na sebe a je úplně jedno jaké „dobro“ si pro svojí výmluvu vybere…jeslti moderní „právo dítěte na oba rodiče“ nebo začne schazovat výchovu maminky…
Pokud má otec své dítě rád jako rodič…upozadí své ego a své zájmy před jeho! A nikdy mu nebere domov!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:58

@Lulatorka znova opakuju jaký bys měla názor, kdy ten kluk byl tvůj…ale upřímný názor…NIC víc. Pak teprve popouzej někoho k soudům.
Mám 2 děti 5 a8 let a vím co s nima dělá rozvod a to, že musí k tátovi podle pravidel…místo, aby žili normální život… Umím si představit co by pro ně byla střídavka…ŽÁDNÝ důvod není pro takové ubližování dětem dobrým důvodem.

Kolik dospělých by chtělo takhle žít??? Jak to můžeme bez skurpulí dělat dětem…???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama