Záhon v truhlíku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lama Lama
Hvězda diskuse 51239 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 16:14
Záhon v truhlíku

Chci na zahrádku záhon. Ale malý, spíš jen tak na bylinky, na jaře možná nějaký špenát, rukolu, ředkvičku, hrášek. Do zahrady se klasický záhon moc nehodí, navíc máme i blbý podloží, skálu a jíl, nechce se nám to kopat.
Představovala bych si 2 takové záhony 1×1-1,5m, nad zemí, ohraničené, v podstatě 2 taková pískoviště s hlínou. Nevíte, kde něco takového koupit, nechat vyrobit?

Reakce:
Stevia
Závislačka 3696 příspěvků 03.11.14 16:31

@Lama Lama já jsem si pro stejný ůčel a ze stejného důvodu udělala takové pískovište ze starých cihel, proste jsem odtravnila potřebný kus travníku, postavila zídku z cihel, navozila hlínu…
Teda ale metr na metr máš dost málo, to ti zaroste jak nic, nic se ti tam nevejde…já mám 2,5× 2,5 a budu na jaře prodlužovat…

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 03.11.14 16:31

Nechat udělat a vylít betonem armatury a navozit pak hlínu :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51239 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 16:37
@Stevia píše:
@Lama Lama já jsem si pro stejný ůčel a ze stejného důvodu udělala takové pískovište ze starých cihel, proste jsem odtravnila potřebný kus travníku, postavila zídku z cihel, navozila hlínu…
Teda ale metr na metr máš dost málo, to ti zaroste jak nic, nic se ti tam nevejde…já mám 2,5× 2,5 a budu na jaře prodlužovat…

no, uvidíme, jestli mi to chytne. zatím nejsem žádná zahradnice, od kupování zeleniny nás to stejně nespasí, takže spíš jen to, co rychle vyroste a není s tím moc crcání a je fajn v malém množství čerstvé. Stejně tak to plánujem s ovoce, spíš něco na zobání - rbíz, angrešt, kanadská borůvka, žádné latifundie.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51239 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 16:37
@cizova píše:
Nechat udělat a vylít betonem armatury a navozit pak hlínu :nevim:

beton fakt ne. toho se naopak všude zbavujem

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 03.11.14 16:41

Tak potom navozit hlínu a dát kolem, toho zelené obrubníky(takové plastové, dají se, koupit v různých výškách a můžeš si je pak různě dokupovat, upravovat a když ti zahřadničení nepůjde tak to vytáhneš ze země a hotovo)

Stevia
Závislačka 3696 příspěvků 03.11.14 17:01

@Lama Lama jo, jo, to chapu, ja taky nemam cas se porad vrtat v hline…ale i kdyz nedodrzuju vzdalenost seti a sazeni tak stejne jak se to rozroste mista je pak malo, vsak sama uvidis…treba spenat je fain, ale to potrebujes zasit alespon 2 m2 abys mela tak na tri obedy, jinak je to jak nic…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >