Zahradničení v Praze

40
8.8.20 12:53

Zahradničení v Praze

Ahoj, jaké máte zkušenosti se zahradničením v Praze? :kytka: Využíváte komunitní zahrady? Nebo pěstujete zeleninu v truhlíkách, aby to bylo hezky bio pro mimčo? Nebo se staráte o zahradu nebo předzahrádku? A stíháte to s mimčem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57
8.8.20 13:09

Mám 4 rajčata, 2 papriky a nějaké bylinky v truhlikach na balkoně. Pro 3 člennou domácnost to stačí, zalevam v horku 1× denně, jinak ob den :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13213
8.8.20 13:10

@Floriska my máme zahradku a chatkou v Praze. Koupili jsme ji kdyz byl dceri rok, do toho jsem byla tehule a další mimco a taky jsem studovala.
Da se to.
Normalne pěstuji co mame radi, rajčata, okurky, papriky, cukety, dýně, spenat, kořenovou zeleninu.. Bylinky.
Sestřenice ma veliký balkon a pěstuje tam.
Sousedi si pěstují na betonovém dvorku v květináčích okurky a rajčata ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13316
8.8.20 13:23

S dovolením záložka pro inspiraci. Momentálně na balkoně stabilní muškáty, kytky z pokoje a řízek révy vinné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 13:45

Máme v Praze zahradu, 10 minut autem od bydliště. Máme jí už léta. Nejvíc jsem jí využívala, když byla dcera malá, chodila do školky a na první stupeň, jezdili jsme tam skoro každý den v létě, máme tam bazén, dcera houpačku, pískoviště, domeček. Teď už jí to tolik nebaví a přiznám se, že ani mě.:-)) Pěstuju meruňky, broskve, višně, třešně, maliny, ostružiny, jahody, borůvky, angrešt, rybíz, jostu, rajčata, dřív cukety a okurky, ale to chce dost zalévat a to je problém, když tam nechodím často. Teď už tam nejezdím moc v týdnu, ale o víkendu aspoň jeden den, když je hezky, lepší než sedět doma nebo chodit na procházky. Druhý den máme většinou jinou aktivitu, třeba výlet, návštěvu a tak. Občas se urodí tolik, že nejen využiju sama nebo rozdám v rodině, ale i pár kil prodám. Ale nejsem žádná super pěstitelka, to bych se opravdu o zahradu musela starat denně.
Ale rovnou píšu, že se to finančně nevyplatí, platíme nájem za zahradu, je to jen o tom, že máme nějaké ovoce, kvalitní, co dozraje na sluníčku a máme kam chodit v létě.
U nás v domě se sousedi starají o předzahrádky, na konci sídliště mají dokonce i záhon s rajčaty a je tu v okolí i nějaká komunitní zahrada.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 14:01

Máme balkon na jiho západní stranu a i když jsem se fakt snažila, zalévala 2* denně apod. tak vždy vše uschlo. Chce to mít balkoně bud jen jih nebo jihovychod tam pěstovat jde celkem dobře. Takže teď máme balkón plný netřesku, ty vydrží i týdenní dovolenou :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
13213
8.8.20 19:56
@Anonymní píše:
Máme v Praze zahradu, 10 minut autem od bydliště. Máme jí už léta. Nejvíc jsem jí využívala, když byla dcera malá, chodila do školky a na první stupeň, jezdili jsme tam skoro každý den v létě, máme tam bazén, dcera houpačku, pískoviště, domeček. Teď už jí to tolik nebaví a přiznám se, že ani mě.:-)) Pěstuju meruňky, broskve, višně, třešně, maliny, ostružiny, jahody, borůvky, angrešt, rybíz, jostu, rajčata, dřív cukety a okurky, ale to chce dost zalévat a to je problém, když tam nechodím často. Teď už tam nejezdím moc v týdnu, ale o víkendu aspoň jeden den, když je hezky, lepší než sedět doma nebo chodit na procházky. Druhý den máme většinou jinou aktivitu, třeba výlet, návštěvu a tak. Občas se urodí tolik, že nejen využiju sama nebo rozdám v rodině, ale i pár kil prodám. Ale nejsem žádná super pěstitelka, to bych se opravdu o zahradu musela starat denně.
Ale rovnou píšu, že se to finančně nevyplatí, platíme nájem za zahradu, je to jen o tom, že máme nějaké ovoce, kvalitní, co dozraje na sluníčku a máme kam chodit v létě.
U nás v domě se sousedi starají o předzahrádky, na konci sídliště mají dokonce i záhon s rajčaty a je tu v okolí i nějaká komunitní zahrada.

Mame to stejne. Holkam je 6 a 3 a jeste budu rok doma, tak to jde, ale jak pujdu do prace, tak uz na to taky nebude čas a budeme se divat po chate za Prahou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
9.8.20 16:35

Děkuji za nápady! Na balkóně mám truhlíky s koukoly, zeleninu a ovoce mám zatím od rodičů z venkova, ale dostáváme se tam teď tak jednou za měsíc. Proto jsem uvažovala o nějaké zelenině - rajčatech, paprice, bylinkách do polévky na balkóně.. Známá má pronajatou zahradu, ale jezdí přes půlku města, to bych asi už nestíhala.. Ale zjistila jsem, že tady na 17tce vznikla Komunitní zahrada i s různými akcemi, dokonce je to snad už 44 pražská komunitní zahrada! 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.8.20 14:13

Ahoj, tak jsem objevila takové úplně normální zahradnictví poblíž - na Bílé Hoře, co je jak na venkově, žádné načančané centrum nebo rychlírna jak v hypermarketech.. Nakoupila jsem žlutá keříčková rajčata, co už mají pár dozrávajících plodů ( a dál kvetou) a papriky, co už také mají malé papričky, za velmi přijatelnou cenu kolem 40Kč, pár bylinek za pár korun a jdu pěstovat. :kytka: Mají tam kromě jiných kytek i ibišky jaké jsem ještě neviděla, se stvoly (ne keře) a s obrovskými nádhernými květy. Prý jsou to ibišky bahenní. Ale na ty nemám místo, budou potřebovat zahradu.. :D Ale jsou úžasné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.8.20 15:00

Jen mě ještě napadá, drobná nevýhoda toho zahradnictví na Bílé hoře - neberou na placení karty. Naštěstí jsem měla nějakou hotovost s sebou a na nákup to stačilo.. Doufám, že tomu nepropadnu až moc, měli tam moc pěkné gazánie.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
13.8.20 14:44

Tak už mám první zralé žluté rajčátko. :D A další budou v příštích dnech. Chtěla jsem se ještě zeptat, máte zkušenosti s pěstováním cuket na balkóně? Že bych zkusila příští rok. Cukety jsou prý ale náročné na prostor a na živiny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama