Zakrslý králík a wc

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
AT1
6
21.11.21 01:00

Zakrslý králík a wc

Dobrý den, neporadí mi tady někdo tak odnaučit králíka aby nespal uvnitř WC. Ačkoliv měním ob den vnitřek WC, nás králík hrozně smrdí a má úplně žluté nohy což je škoda protože jinak je krásně bílý. Děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
273
21.11.21 01:13

Co zkusit záchod s roštem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
21.11.21 01:54

Jak má velkou klec? Má tam nějaký domeček do kterého může zalezt?
Můj králík si do WC občas taky lehne ale to spíš náhodou má svůj jeden kout kam chodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
21.11.21 02:03

Pořídit větší klec

Vevnitř mu to poprehazovat.

Někteří kralici jsou holt prasata a neuděláš s nima nic.

A neříkej mi, že když mu to denně čistis a dáváš mu tam dostatečnou podestýlku, tak je špinavej a smrdí. To jakože dost kecáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AT1
6
21.11.21 02:17
@Cenarius píše:
Pořídit větší klec

A neříkej mi, že když mu to denně čistis a dáváš mu tam dostatečnou podestýlku, tak je špinavej a smrdí. To jakože dost kecáš.

Králíka máme doma měsíc a se žlutými packami už jsme jej dostali ze zverimexu, podestýlku mu měním ob den, dávám dřevěné pelety cca 2 hrstí. Klec má 120 cm. V kleci je dno bez ničeho, takže každý den když ji doplním seno tak to rovnou i zametu a dám do koše a bobky do WC jelikož stále neumí chodit pouze do WC a tím pádem bobkuje i mimo WC. Packy jsem ji zkoušela umýt mokrým hadříkem ale nepomohlo to. A např. Dnes(sobota večer) jsem přišla a přes noc vytáhla všechno seno ven, a to seno co bylo ve WC bylo počůráne, a ona měla úplně mokré packy ikdyz jsem novou podestýlky ji dala ve čtvrtek večer. A když jsem si ji vzala k sobě na mazlení tak můžu říct že tričko letělo na praní protože to se nedálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AT1
6
21.11.21 02:21
@JiříkMazlík píše:
Jak má velkou klec? Má tam nějaký domeček do kterého může zalezt?
Můj králík si do WC občas taky lehne ale to spíš náhodou má svůj jeden kout kam chodí

Králík má 120 cm, domecek měl ale byl nějaký nekvalitní a králík když ho okousaval tak byly velké kusy tak jsme jej dali pryč. Ale oblíbil si plastovou mysku kde jsem měla klubíčka že jsme viděla že občas v tom spal když běhal po výtek. Tak jsem klubíčka vyndala, dala starý ručník a vidím že spí i tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AT1
6
21.11.21 02:22
@BaruTeri píše:
Co zkusit záchod s roštem?

A nemáte s nějakým dobrou zkušenost? Já mám totiž doma dva klasické rohové a na internetu mi nepřijdou o moc větší než co mám teď. Což by už bylo potřeba. Tak zda nevíte o nějakém z vlastní zkušenosti ze je dobrý a velký. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
21.11.21 02:33
@AT1 píše:
Králík má 120 cm, domecek měl ale byl nějaký nekvalitní a králík když ho okousaval tak byly velké kusy tak jsme jej dali pryč. Ale oblíbil si plastovou mysku kde jsem měla klubíčka že jsme viděla že občas v tom spal když běhal po výtek. Tak jsem klubíčka vyndala, dala starý ručník a vidím že spí i tam.

Byl to levný šmejd z měkkého dřeva. Koupit poradny z tvrdého dřeva, ale i tak jej beztak bude okusovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
21.11.21 02:37
@AT1 píše:
Králíka máme doma měsíc a se žlutými packami už jsme jej dostali ze zverimexu, podestýlku mu měním ob den, dávám dřevěné pelety cca 2 hrstí. Klec má 120 cm. V kleci je dno bez ničeho, takže každý den když ji doplním seno tak to rovnou i zametu a dám do koše a bobky do WC jelikož stále neumí chodit pouze do WC a tím pádem bobkuje i mimo WC. Packy jsem ji zkoušela umýt mokrým hadříkem ale nepomohlo to. A např. Dnes(sobota večer) jsem přišla a přes noc vytáhla všechno seno ven, a to seno co bylo ve WC bylo počůráne, a ona měla úplně mokré packy ikdyz jsem novou podestýlky ji dala ve čtvrtek večer. A když jsem si ji vzala k sobě na mazlení tak můžu říct že tričko letělo na praní protože to se nedálo.

Dáváš málo podestýlky. Ten králík se časem očistí sám, ale ne v případě, že pořád běhá v mokrým záchodě. Koupit pytel hoblin a celou klec tím vysypat, včetně záchodu. Nebo ten rovnou vyhodit a zkusit to úplně bez něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4969
21.11.21 02:46

My měli v králíka, jo byl to čuňas rad lehaval aj v záchodě když nebyl venku pod radiátorem, mohla jsem se stavět aj na hlavu. S jeho bílým břichem a tlakama se mi nikdy nestalo tě by byl žlutý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
21.11.21 04:07
@AT1 píše:
A nemáte s nějakým dobrou zkušenost? Já mám totiž doma dva klasické rohové a na internetu mi nepřijdou o moc větší než co mám teď. Což by už bylo potřeba. Tak zda nevíte o nějakém z vlastní zkušenosti ze je dobrý a velký. Děkuji

Máme Tommi, tvarem obdélníku, je o cosi větší, než ty rohové. Ty rohové jsou malé, to skončilo téměř vždy „nehodou“ (netrefila se). I u tohoto někdy, když nechala zadek venku, ale tak to už se stát může. https://www.jofikrmiva.cz/…cm-d6556.htm?…

Případně ještě větší jsou kočičí s roštem. Také často využívané i pro králíky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
21.11.21 06:37
@Cenarius píše:
Pořídit větší klec

A neříkej mi, že když mu to denně čistis a dáváš mu tam dostatečnou podestýlku, tak je špinavej a smrdí. To jakože dost kecáš.

Králík nemá mít podestýlku. Králík má mít wc v rohu přímo pod senem, a buď nějakej domeček, nebo pelíšek. V kleci žádnou podestylku, to je pro králíka totálně nevhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
21.11.21 06:56
@mackA159 píše:
Králík nemá mít podestýlku. Králík má mít wc v rohu přímo pod senem, a buď nějakej domeček, nebo pelíšek. V kleci žádnou podestylku, to je pro králíka totálně nevhodné.

To by mě teda zajímalo proč. A pod senem? Jasný, stojí tam často, tak aby dělal potřebu tam. Ale zase veškeré seno co mu odpadne, tak padá do bordelu a je znehodnocený. Tohle jsou „novinky“ chovatelů pet králíků, kteří chtějí ušetřit peníze a ulehčit si práci. S reálným chovem králíků to nemá co dělat. By mě zajímalo, kolik králíků v králíkárnách na WC a nemá žádnou podestýlku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
21.11.21 06:56
@Cenarius píše:
Dáváš málo podestýlky. Ten králík se časem očistí sám, ale ne v případě, že pořád běhá v mokrým záchodě. Koupit pytel hoblin a celou klec tím vysypat,včetně záchodu. Nebo ten rovnou vyhodit a zkusit to úplně bez něj.

To bych určitě nedoporučovala. Králík bude čůrat po celé kleci, když podestýlka co patří do WC bude po celé kleci. Takhle se nikdy nenaučí na záchod. To je základní chyba, která se pořád opakuje novým chovatelům.
Zakladatelko koupit záchod s roštem a podívej se na stranky kralici.cz je tam spousta rad a doporučení a také diskuze s lidmi, co tomu opravdu rozumí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
21.11.21 06:58
@Cenarius píše:
To by mě teda zajímalo proč. A pod senem? Jasný, stojí tam často, tak aby dělal potřebu tam. Ale zase veškeré seno co mu odpadne, tak padá do bordelu a je znehodnocený. Tohle jsou „novinky“ chovatelů pet králíků, kteří chtějí ušetřit peníze a ulehčit si práci. S reálným chovem králíků to nemá co dělat. By mě zajímalo, kolik králíků v králíkárnách na WC a nemá žádnou podestýlku.

Stačí kobereček nebo tak…samozřejmě se bavíme o králíkovi co se doma a ne venku v kralikarně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat