Nemocný králík, operace.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
17.11.21 12:30

Nemocny kralik, operace.

Ahoj.

Zajimal by mne nazor zen i muzu, milovniku zvirat.

Kdyz by vam bylo oznameno, po neustalych zdravotnich komplikacich a nescetnych navstev veterinare, ze situace je nyni jiz tak spatna, ze doporucuji uspani, nebo pokus o operaci, ktera vychazi na skoro 20 tisic Kc, jak byste se rozhodli? Podotykam, ze se jedna o kralika.

Dekuji za nazory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10884
17.11.21 12:31

Uspat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
17.11.21 12:32

Osobně bych se asi rozhodovala spíš podle stavu/věku králíka a pravděpodobnosti, že bude mít ještě nějaký spokojený život.
Pokud je to spíš drahé prodlužování trápení, tak bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65248
17.11.21 12:33

Uspat, pokud je nejistý výsledek..to trápení už je asi delší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
17.11.21 12:36

Já sama jsem nechávala na veterině za kralikovou hodně peněz, ale sami musíte uznat, kdy je to trápení zvířete a kdy je to ok.
Osobně bych ho nechala uspat.
Je to nelehké rozhodnutí, ale pokud ho máte rádi sami víte co bude nejlepší, i když si to nechcete hned připustit.
A co vlastně králíkovi je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2080
17.11.21 12:36

U králíka uspat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1402
17.11.21 12:37

Uspat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
17.11.21 12:39

Dejte si na misku vah vek zvirete, jeho kvalitu zivota a v nemosledni rade i Vase financni moznosti ( jestli je 20tis Vase vyplata, tak ma asi kralik smulu, jestli berete 120 tis, tak ma mozna sanci… )…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
17.11.21 12:45

Takhle, upřímně. Je to zvíře přítelkyně, která ho bezmezně miluje a já, který se snažím mít na tuto záležitost realistický pohled, jsem jí řekl, že uspání bude v této situaci nejlepší možnost. Bohužel ona to slyšet nechce a tvrdí mi, že mu chce dát šanci žít. Finančně se to teď také vůbec nehodí..

Králík má problém se zuby. Neustále se brousily, což tak u králíků bývá, ale nyní už se musí operativně velká část zubů odstranit a nejspíše může přijít i o zrak na jednom oku. Za mne je to spíše trápení toho zvířete, pro které to jsou už moc velké zásahy. Já ani nevěděl, že se králicí operují, myslel jsem, že v případě nemoci se rovnou uspávají. U psa bych to pochopil, ale tady bohužel moc ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
17.11.21 12:59

Je to živý tvor o kterého pečuje. Je jedno, jestli je to pes, kočka nebo morče, ale je to živý tvor.
Na mě platí: Dráha vidím to takhle a takhle a sdělení relevantních důvodu. Na konec říct, že ať se rozhodně jak chce, tak ji podpořiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2919
17.11.21 13:32

Promluvte si o uspání a slib jí štěně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
17.11.21 14:12
@ropucha 02 píše:
Promluvte si o uspání a slib jí štěně.
Úžasná rada.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
17.11.21 14:22

@ropucha 02 @Cenarius tak lepsi slibit stene nez dite :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
17.11.21 14:57

Oni králíci taky dost špatně snáší narkóze, tak abyste nedali 20tis a on stejně umřel, sestra nechala operovat králíka, maličký zákrok a málem nedal ru narkózu, mladé zvíře cca rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5788
17.11.21 15:25
@Adelka951 píše:
U králíka uspat.

Jasne, kdyby to byla civava, ktera je stejne velka tak operace, ze? Jak tomu kralicek prijde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat