Malý knírač x Shih-tzu

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
13.11.21 11:37

Malý knírač x Shih-tzu

Dobrý den, Prosím o radu
Máme rodinný dům s velkou zahradou kde jsou tři starší psy klidne povahy.
Chtěla bych dovnitř do bytu pejska, který nemá problém s dětmi (7 a 4) a ostatnimi zvířaty (kralik).
Pes by neměl být agresivní, hystericky, nervózní, ne příliš splaseny a aktivní
Naopak by měl být ucenlivy, mazlivý, hravý, kterého by na procházce zvladnul i 7 lety syn
Prostě rodinný parťák kterého můžete vzít bez problémů s sebou na dovcu
Nemohu se rozhodnout mezi malým kniracem a Shih-tzu. U knirace se bojím štěkání ale zas mi přijde jako lepší parťák při děti.
Předem moc děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54027
13.11.21 11:46
@Papajja píše:
Dobrý den, Prosím o radu
Máme rodinný dům s velkou zahradou kde jsou tři starší psy klidne povahy.
Chtěla bych dovnitř do bytu pejska, který nemá problém s dětmi (7 a 4) a ostatnimi zvířaty (kralik).
Pes by neměl být agresivní, hystericky, nervózní, ne příliš splaseny a aktivní
Naopak by měl být ucenlivy, mazlivý, hravý, kterého by na procházce zvladnul i 7 lety syn
Prostě rodinný parťák kterého můžete vzít bez problémů s sebou na dovcu
Nemohu se rozhodnout mezi malým kniracem a Shih-tzu. U knirace se bojím štěkání ale zas mi přijde jako lepší parťák při děti.
Předem moc děkuji za rady

Grifonka nechces? Je osklivej, ale naprosto bozi  :srdce:

Vybirala sem nedavno s podobnymi podminkami. Akorat misto kralika mame dve kocky. Nad shitzu i kniracem sem uvazovala taky, u knirace sem se trochu bala vztahu ke kockam, shitzu me trochu odradil temi chlupy.
Asi bych brala toho knirace, at nemusim coklikovi furt pucovat podvozek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
13.11.21 12:55

Měli jsme 2× kníračku malou a pak i pudlíka. Knírač bomba plemeno, hlídá ale rád štěká a potřebuje péči o srst, stříhání a trimování. navíc dnes kdy se už nekupírují uši ani ocásek, to je plemeno, které si mi nelíbí. pro pohodu bych si vzal asi to shih-tzu. Dobrý a nenáročný parťák je i jork. Přítelkyně ho má a je to nezmar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20764
13.11.21 16:24

Měli jsme naprosto skvělou lhasu-apso. Do bytu parádní pes, neštěkala, nebyla protivně aktivní, nebyl naprosto žádný problém ji kamkoli vzít (hotel…). Tchán nám ji po hlídání nechtěl pomalu vrátit. Ale potvrzuju, že péče o srst je náročnější, my jsme ji nakonec stříhali strojkem. Vypadala pak sice jako podvraťák, ale nemuseli jsme ji po každé procházce sprchovat. V létě to bylo ještě OK, ale jinak spousta práce navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
13.11.21 16:29
@Blashyrk píše:
Měli jsme 2× kníračku malou a pak i pudlíka. Knírač bomba plemeno, hlídá ale rád štěká a potřebuje péči o srst, stříhání a trimování. navíc dnes kdy se už nekupírují uši ani ocásek, to je plemeno, které si mi nelíbí. pro pohodu bych si vzal asi to shih-tzu. Dobrý a nenáročný parťák je i jork. Přítelkyně ho má a je to nezmar.

Přemýšlím také o biewer teriér. Je podobný Shih-tzu ale asi bude víc ustekany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54228
13.11.21 16:31

@Papajja k dětem těch vhodných je víc. knírač bude fajn, nebude to ještě moc nemocné plemeno ;) my máme grifonky, brabantík a ted i buldoček ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
13.11.21 16:32
@Novire píše:
Měli jsme naprosto skvělou lhasu-apso. Do bytu parádní pes, neštěkala, nebyla protivně aktivní, nebyl naprosto žádný problém ji kamkoli vzít (hotel…). Tchán nám ji po hlídání nechtěl pomalu vrátit. Ale potvrzuju, že péče o srst je náročnější, my jsme ji nakonec stříhali strojkem. Vypadala pak sice jako podvraťák, ale nemuseli jsme ji po každé procházce sprchovat. V létě to bylo ještě OK, ale jinak spousta práce navíc.

Hodně se u tohoto plemene mluví o štěkání. Ublafaneho psa máme venku a občas je to na palici 🙈
A také je těžko sehnatelny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20764
13.11.21 16:52
@Papajja píše:
Hodně se u tohoto plemene mluví o štěkání. Ublafaneho psa máme venku a občas je to na palici 🙈
A také je těžko sehnatelny

Naše Dolfi byla naprosto v pohodě. Kdybysme ji nevenčili, tak sousedi ani neví, že máme psa. Měli jsme Lhasu i když jsem byla malá a taky to byl super pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4973
13.11.21 17:57
@Papajja píše:
Přemýšlím také o biewer teriér. Je podobný Shih-tzu ale asi bude víc ustekany

Ten je dost maličký, tam bych byla akorát opatrná u menšího dítěte, aby nebylo moc hrrr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
13.11.21 18:05
@jita22 píše:
Ten je dost maličký, tam bych byla akorát opatrná u menšího dítěte, aby nebylo moc hrrr.

Máme dva zakrslé králíky a děti už jsou naučené jak s nimi zacházet. Takže velikost si myslím nebude problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54027
13.11.21 18:14
@Markéta80 píše:
@Papajja k dětem těch vhodných je víc. knírač bude fajn, nebude to ještě moc nemocné plemeno ;) my máme grifonky, brabantík a ted i buldoček ;)

Ukaž je :cert: Už sem z Tebe lámala fotku v jiné diskuzi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
13.11.21 18:33

Když jsme jako děti měly 10 a 8, dostaly jsme shih-tzu, do roka si stejné plemeno pořídili i prarodiče. Náš byl většinou ostříhaný na krátko, v zimě nosil obleček, takže odpadlo každodenní česání, navíc nelíná, takže nikde nebyly chlupy. Venčení jsme zvládaly v pohodě od mala. Říká se o nich, že přijímají povahu své „rodiny“, to na těch našich mohu potvrdit. Jeden byl celý život jak štěně, pořád si hrál, mazlil se, lítal, skvělý parťák, druhý měl tu povahu prarodičů - klidnější procházky, víc takový rozvážný. Kdybychom měli čas a podmínky, pořídím si dalšího, fakt doporučuju.
S knírači zkušenost nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
13.11.21 22:14

Shih-tzu x biewer teriér

Tak knírač byl vyřazen že hry a máme novou dvojku kdo z koho :)))
Vůbec jsem netušila že může být nejaka rasa York ktera by mě zaujala ale na biewer slyším hodně chvály :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4973
13.11.21 22:26
@Papajja píše:
Tak knírač byl vyřazen že hry a máme novou dvojku kdo z koho :)))
Vůbec jsem netušila že může být nejaka rasa York ktera by mě zaujala ale na biewer slyším hodně chvály :think:

A v čem se má lišit biewer od normálního jorka kromě barvy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
13.11.21 22:32
@jita22 píše:
A v čem se má lišit biewer od normálního jorka kromě barvy?

Podle toho co jsem kde četla, má klasicky york sklon k agresivite vůči ostatním psům prostě je to asi větší drzoun :D
Ale za me je to i vzhled, zbarveni biewer se mi líbí víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat