Problém se psy sousedů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 10:30

Problém se psy sousedů

Holky jsem už z toho nešťastná. Už je to nějaký čas, co jsme se přestěhovali z města na „periferii“ 8) Se vším jsem tu spokojená, kromě chování některých majitelů psů. Předem chci napsat, že zvířata máme rádi, sami jsme měli čtyři svoje psy a několik dalších zvířat. Postupně zemřeli a momentálně rekonstrukce bere hodně času, takže teď psa nemáme, ale do budoucna asi zase mít budeme. Vůbec neřeším, že někteří psi v okolí opravdu hodně často štěkají - fakt to neřeším, z H na botech, které se tu oproti městu prostě skoro neuklízí ani na chodníku radost nemám, ale dobře. A neřešila bych ani pobíhání psů na volno, které tu lidi venčí vypuštěním z domu a čau - když zavřu oči před tím, že ti psi běhají po silnici… Problém jsou nezvládnutí a nevychovaní psi a přístup jejich majitelů. Například tu máme paní, která měla dva X belgičáků, nebo čeho, nevychované, napadali jiné psy, absolutně neposlouchali. Ženská věčně v lihu, zřejmě i zdrogovaná, kolikrát někde vyvalená nepřítomná a psi se spíš starají o ní, než ona o ně. Jeden ten pes jí umřel, za pár dní měla nové štěně, něco jako ČSV, starší, tak půlroční, opět agresor vůči psům a naprosto bez výchovy. Psi tu běhají volně, bez dozoru. Zatím člověka co vím nenapadli, ale mám z nich blbý pocit. No a je to teď tak půl roku, co jsou tady noví lidi, drahej barák, drahý auta, nezdraví, nějací snobové, ale budiž, tak ať nezdraví, ale dotáhli si nějakou speciální rasu psa (jsou to cizinci, nějací Asiati, ale jelikož nejsou komunikativní, ani nevím, jestli mluví česky, na anglické pozdravy též nereagují), pes zlej, útočnej, agresivní na lidi, chňape, štěká, vláčí je na vodítku. A teď si dovezli druhého, fenu. Je to taky dospělej pes a co jsou ti psi dva, jsou ještě agresivnější. Problém je v tom, že oni jdou třeba do lesa, na pole, tam ty psy vypustí a nejsou schopní si je odvolat, takže kde jsme rádi chodili na procházku, tam se teď s dětma bojím. Ti psi nejvíc útočí na všechna děcka, co tu bydlí, bojí se i ostatní lidi tady. V obci je na volno puštěné nemívají, ale co řeším nejvíce je, že když vychází ti lidi ze zahrady, kolikrát jim ti psi vyběhnou ven a na zahradě, kde je mají, je „plot“ z jedné strany jen z keřů, z ostatních stran je plůtek vysoký 50-60cm, psi na zadních, hlavy nad plotem a můžou zešílet, když někdo prochází, hlavně když jsou to děti. Bohužel mají tihle lidi barák tak, že pár metrů je jediné dětské hřiště, co u nás blízko je a ještě z druhé strany zastávka autobusu. Zatím jsem zkoušela promluvit se starostou, jen jestli si na ně někdo další nestěžoval, což mi právě řekl, že pár lidí se zmiňovalo, že se těch psů bojí, ale že ti lidi vlastně nic neporušují a dokud by se nic nestalo, tak je to asi neřešitelné. Hlavně z těchto druhých mám kvůli dětem fakt strach, není to takové to vyštěkávání za plotem a ve skutečnosti dobrý, jak to dost psů dělá, ti psi jsou fakt vzteklí, plot úplně nízký, upřímně se tam bojím jít i zazvonit a to netuším, jak by majitelé reagovali a jestli vůbec mluví česky. Nechci si tu dělat nepřátele, ale o děcka mám obavy. Prosím anonym, asi by se dalo pro známé poznat, kdo to psal a nechci se spojit s nickem, nemusí všichni vědět o všem, co doma řešíme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
531
9.11.21 10:44

Já bych normálně chodila ven s nožem nebo pepřákem a jakmile by se ke mě přiblížil tak by se vidělo. V dnešní době je to s těmito lidmi těžký. V lese pes nesmí být na volno. Je to škodná a myslivec může střílet. Nechápu že dneska musí mít každý pako tisíce psů a vůbec je nevychovává. Cvičák neznají ani z vesmíru a poveli neumí hlavně že jich mají tisíce. Hlavně máme blbý zákony. Bráníš sebe a dítě, zabiješ psa ale obviněný budeš ty. Hnus!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
9.11.21 13:05

Nos u sebe peprak, myslim, ze nic jineho s lidmi a jejich psi neudelas :nevim: lidi jsou ruzni no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 14:59

Pepřák je ale nutný umět dobře použít a když mi pes půjde po dítěti, nebo už ho nedejbože chytne, než stačím zabrzdit kočár a vylovit pepřák, nevím jestli to nenašplíchám víc na dítě, než na psa, nebo jestli tomu vůbec stihnu předejít a jestli vlastně by ten pepřák zabral, nevím jak je to u těch psů, kterých se to týká, ale jiní lidi tady mají staforda a majitel říkal, že když se jim popral s jejich druhým psem, že nechtěl pustit ani po paralyzéru. Je to na nic, nejhorší právě, že s takovýma lidma není normální domluva, normálně dát řeč, my bysme jim i na ten plot přispěli, kdyby už to nešlo nijak jinak, ale oni hlavně nemají zájem to jakkoliv řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
1099
9.11.21 15:05

Ano paralyzer na bojove psi nepusobi. peprak ale ano, mam vyzkouseno - teda kdyz se prali dva psi, lepsi to nastrikat a mozna se castecne netrefit a striknout i memu, nez ho nechat roztrhat… a ano, musi byt po ruce, treba zaveseny na kci kocaru a musis byt ry hla kdyz se ten pes blizi… ale podle me s lidmi nic nedokazes, max az ten pes skutecne nekoho napadne, do te doby je to,,jen,, nevychovany pes…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13890
9.11.21 15:05
@Anonymní píše:
Pepřák je ale nutný umět dobře použít a když mi pes půjde po dítěti, nebo už ho nedejbože chytne, než stačím zabrzdit kočár a vylovit pepřák, nevím jestli to nenašplíchám víc na dítě, než na psa, nebo jestli tomu vůbec stihnu předejít a jestli vlastně by ten pepřák zabral, nevím jak je to u těch psů, kterých se to týká, ale jiní lidi tady mají staforda a majitel říkal, že když se jim popral s jejich druhým psem, že nechtěl pustit ani po paralyzéru. Je to na nic, nejhorší právě, že s takovýma lidma není normální domluva, normálně dát řeč, my bysme jim i na ten plot přispěli, kdyby už to nešlo nijak jinak, ale oni hlavně nemají zájem to jakkoliv řešit.

Pralyzer si pořídit. K tomu noži, ten nápad, když už, tak loveckou dýku.
Ale já mám pořád paralyzer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
10.11.21 02:02

Pokud jsou ti psi nejaci pastevci z vychodu, tak jsou ve vlastnim teritoriu opravdu velmi nebezpecni, ale mimo pozemek by na lidi utocit nemeli (na psy ano).
Tim to nechci zlehcovat, jen upresnuju.
Majitel takoveho psa by mel mit prvorade perfektne zabezpeceny pozemek, protoze to fakt neni sranda.

Podle me by starosta mel minimalne zkusit s temito lidmi domluvit, proste vyzkouset vse, i kdyz se zatim nic nestalo.
Co se tyce pepraku, ten v tomhle pripade asi stacit nebude, paralyzer ano (neni to staford, ktery celist proste neuvolni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5921
10.11.21 07:04
@Lily007 píše:
Já bych normálně chodila ven s nožem nebo pepřákem a jakmile by se ke mě přiblížil tak by se vidělo. V dnešní době je to s těmito lidmi těžký. V lese pes nesmí být na volno. Je to škodná a myslivec může střílet. Nechápu že dneska musí mít každý pako tisíce psů a vůbec je nevychovává. Cvičák neznají ani z vesmíru a poveli neumí hlavně že jich mají tisíce. Hlavně máme blbý zákony. Bráníš sebe a dítě, zabiješ psa ale obviněný budeš ty. Hnus!!!

Ale jdi ty. Myslivec, že může na psa jen tak střílet? Kde jsi to vzala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
10.11.21 09:01

@Alriga jasne ze muze zastrelit psa na volno v lese viz : zakon 449/2001 par. 14 „Myslivecká stráž (taktéž myslivecký hospodář) je při své činnosti oprávněna usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení.
Mame nekolik znamych myslivcu a jejich postoj k volne pobihajicim psum v lese by se ti vazne nelibil a ani nam se teda nelibi… takze v lese psa max nekolik metru od nas :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5921
10.11.21 09:24
@llida píše:
@Alriga jasne ze muze zastrelit psa na volno v lese viz : zakon 449/2001 par. 14 „Myslivecká stráž (taktéž myslivecký hospodář) je při své činnosti oprávněna usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení.
Mame nekolik znamych myslivcu a jejich postoj k volne pobihajicim psum v lese by se ti vazne nelibil a ani nam se teda nelibi… takze v lese psa max nekolik metru od nas :pankac:

Kteří pronásledují zvěř. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
10.11.21 09:42

@Alriga promluv si nekdy s myslivci, uvidis co ti reknou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13890
10.11.21 14:27
@Alriga píše:
Kteří pronásledují zvěř. :cert:

Ono stačí, když pes vyběhne za zvěří. Pro vysokou je to fatální. Lidi jdou bezohledně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5921
10.11.21 14:28
@g.sandova píše:
Ono stačí, když pes vyběhne za zvěří. Pro vysokou je to fatální. Lidi jdou bezohledně.

Jak fatální?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 17:39
@Lucie_Sx píše:
Pokud jsou ti psi nejaci pastevci z vychodu, tak jsou ve vlastnim teritoriu opravdu velmi nebezpecni, ale mimo pozemek by na lidi utocit nemeli (na psy ano).
Tim to nechci zlehcovat, jen upresnuju.
Majitel takoveho psa by mel mit prvorade perfektne zabezpeceny pozemek, protoze to fakt neni sranda.Podle me by starosta mel minimalne zkusit s temito lidmi domluvit, proste vyzkouset vse, i kdyz se zatim nic nestalo.
Co se tyce pepraku, ten v tomhle pripade asi stacit nebude, paralyzer ano (neni to staford, ktery celist proste neuvolni).

To já až tak nevím, jsou to takový hodně chlupatý psi připomínající medvěda, ale ne tak velcí jako medvěd a barva hnědá s bílou. Nevím co to je zač, ale žádné jiné takové psy jsem nikdy nikde neviděla.

• Citovat
  • Nahlásit
15882
11.11.21 00:31
@llida píše:
Mame nekolik znamych myslivcu a jejich postoj k volne pobihajicim psum v lese by se ti vazne nelibil a ani nam se teda nelibi… takze v lese psa max nekolik metru od nas :pankac:

Tak porusuji zakon.

Strilet muze pouze myslivecka straz a to jen tehdy, kdy pes primo stve zver. A jeste jsou tam vyjimky pro psy sluzebni, lovecke, pastevecje atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat