Zánět dělohy u desetileté fenky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
487
4.9.13 09:21

Zánět dělohy u desetileté fenky

Máte někdo zkušenost se zánětem dělohy u desetileté fenky? Jak postupoval váš veterinář? V sobotu začala být fenečka více spavá a unavená, už nic nejedla. V neděli začala občas padat na zadní nohy, tak jsme s ní jeli na veterinu a tam byl zjištěn zánět dělohy. Dostala antibiotika v injekci a další injekci na bolest. Po příjezdu domů trochu ožila, najedla se a byla čilejší. Včera jsem s ní byla znovu na vyšetření a dostala znovu antibiotika v injekci a injekci na bolest a veterinář říkal, že by dnes na tom měla být mnohem líp, ale neřekla bych. Odpoledne jedem na další prohlídku a UTZ.Od veterináře jsem moc informací nedostala, tak jsem načetla info na internetu a všude píšou, že u starších fenek se to řeší „kastrací“. Nelince je 10 roků… Mám o ní velký strach a nevím, zda postup na veterině je správný, jelikož včasný zásah při zánětu dělohy je na místě a operace je nutná. Jak toto řešil váš veterinář? Nevím zda nemám změnit veterináře a zajet na vyšetření i jinam. Děkuji za rady :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17608
4.9.13 09:25

Byla jsem vloni s čubou na veterině, bylo jí taky 10 let. Zjistili jí zánět dělohy, už to bylo dost akutní a šla okamžitě na operaci. Celou dělohu jí vzali a taky mi ji ukázali (nechápu, že v ní něco takového mohlo být). Ale tohle byl opravdu akutní případ. Možná u vás to tolik akutní není a chtějí zánět nejdřív zaléčit. Tuším, že operovat psa v zánětu není úplně bezrizikové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16421
4.9.13 09:33

Pokud by to bylo akutní, zřejmě by jí operoval. Ono operovat staršího psa je samo o sobě riziko. Navíc, když je oslabený takovýmto velkým zánětem. Priorita je určitě stabilizovat její stav. Zeptala bych se doktora, jak to bude pokračovat, zda se chystá fence dělohu odebrat. Pokud ne, asi bych raději volila jiného veterináře, protože tyhle věci se rády vracejí, proto se většinou přistupuje ke kastraci, protože příště už to může být velmi akutní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
4.9.13 09:37
@Antonie Bolavá píše:
Byla jsem vloni s čubou na veterině, bylo jí taky 10 let. Zjistili jí zánět dělohy, už to bylo dost akutní a šla okamžitě na operaci. Celou dělohu jí vzali a taky mi ji ukázali (nechápu, že v ní něco takového mohlo být). Ale tohle byl opravdu akutní případ. Možná u vás to tolik akutní není a chtějí zánět nejdřív zaléčit. Tuším, že operovat psa v zánětu není úplně bezrizikové

děkuji za reakci :* a je po zákroku vaše fenečka zdravá? Vím, že jsou tam rizika a fenka nemusí přežít, ale abych něco nezanedbala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
4.9.13 09:41
@Kakika píše:
Pokud by to bylo akutní, zřejmě by jí operoval. Ono operovat staršího psa je samo o sobě riziko. Navíc, když je oslabený takovýmto velkým zánětem. Priorita je určitě stabilizovat její stav. Zeptala bych se doktora, jak to bude pokračovat, zda se chystá fence dělohu odebrat. Pokud ne, asi bych raději volila jiného veterináře, protože tyhle věci se rády vracejí, proto se většinou přistupuje ke kastraci, protože příště už to může být velmi akutní.

Děkuji za radu :* Odpoledne jedem na další vyšetření, tak se zeptám. Vím, že je tam riziko při operaci, ale abych něco nezanedbala :think: Houbeles tomu rozumím a vím, jen tolik, co jsem načetla na internetu a veterinář moc zdílnej není a tak musím důvěřovat jemu, ale potom co jsem četla si už tak jistá jeho léčbou nejsem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14043
4.9.13 09:42

Nase 15 ti leta mela taktez, operace nebyla kvuli veku, resilo se to 2 mesice leky a pak musela byt utracena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
4.9.13 09:43

Ahoj, zrovna jsme to řešili u naší fenky. Veterinář nám říkal, že pokud má zánět poprvé, léčí se antibiotiky, pokud se opakuje, je nutná kastrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
4.9.13 09:47

Zanet delohy je urcite akutni stav. pouze antibiotika vetsinou nepomuzou. hodne zalezi i jak velka napln delohy je a jestli hnis vyteka ven nebo zustava v deloze. Vetsinou jsou dve moznosti: antibiotika a pripravek Alizin, ktery vypuzuje obsah delohy. Bohuzel je zde pak riziko opetovneho zanetu delohy. A nebo kastrace.Pred kastraci by bylo dobre nechat udelat predoperacni vysetreni vcetne odberu krve…snad vam to dopadne dobre. drzim pesti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26652
4.9.13 09:53

@janikhlavik našich fenka měla zánět dělohy v 11 letech. Při postupných vyšetřeních se přišlo na nádor a ten způsobil ten zánět, takže rovnou kastrace. Tu zvládla v pohodě, jen se jí pak ukázaly nádory na celíku, ty se taky povedlo odoperovat. Nyní je na tom teda zdravotně hůř, ale už jí táhne na 15 let, tak se není čemu divit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
4.9.13 09:57
@jizvíková píše:
Nase 15 ti leta mela taktez, operace nebyla kvuli veku, resilo se to 2 mesice leky a pak musela byt utracena

To je mi líto :hug: Mám o Nelinku strach a tak hledám informace…Počkám na odpolední vyšetření a popřípadě dojedu na konzultaci na jinou veterinu. Ona na deset vůbec nevypadá, před zánětem byla hravá a veselá a hlavně je to miláček celé rodiny, vůbec si nedovedu představit, že by tady už nebyla :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17608
4.9.13 09:59

Ona hlavně určitě nepřežije s akutní zánětem dělohy. Rizika tam v tom věku jsou, ale já jsem v té rychlosti ani neměla čas na nějaké rozhodování. Čuba je šikulka, operaci zvládla bez problému a následnou léčbu taky. Oni jí potom ještě našli močové kameny a nádory na mléčné žláze, takže měla ještě dvě další operace. Všechny zvládla a užívá si dál života ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
4.9.13 10:03
@LE.nova píše:
Ahoj, zrovna jsme to řešili u naší fenky. Veterinář nám říkal, že pokud má zánět poprvé, léčí se antibiotiky, pokud se opakuje, je nutná kastrace.

Děkuji za reakci :* Tak uvidíme, co nám řekne veterinář dneska. Nelka to má poprvé a vůbec poprvé je nemocná. Jinak je strašně hravá a veselá a poprvé ji vidím v takovém stavu a je mě jí strašně moc líto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
4.9.13 10:08
@silnice píše:
Zanet delohy je urcite akutni stav. pouze antibiotika vetsinou nepomuzou. hodne zalezi i jak velka napln delohy je a jestli hnis vyteka ven nebo zustava v deloze. Vetsinou jsou dve moznosti: antibiotika a pripravek Alizin, ktery vypuzuje obsah delohy. Bohuzel je zde pak riziko opetovneho zanetu delohy. A nebo kastrace.Pred kastraci by bylo dobre nechat udelat predoperacni vysetreni vcetne odberu krve…snad vam to dopadne dobre. drzim pesti…
Řekla bych že Nelince zůstává hnis v děloze, protože má sice na pipce trochu hnisu, ale je zaschlejší a víc ven nejde a ani se sama nečistí, tak bych si všimla, že toho jde ven více. Právě, že takový uzavřený zánět je nebezpečnější a řeší to pouze antibiotikama a pak ještě dostává další injekci, ale veterinář říkal, že je to na bolest :nevim: Uvidím, co nám řekne dneska, bude dělat další UTZ a pokud dostane jen další antibiotika, tak s ní asi raději zajedu ještě jinam :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
4.9.13 10:10
@Aspera píše:
@janikhlavik našich fenka měla zánět dělohy v 11 letech. Při postupných vyšetřeních se přišlo na nádor a ten způsobil ten zánět, takže rovnou kastrace. Tu zvládla v pohodě, jen se jí pak ukázaly nádory na celíku, ty se taky povedlo odoperovat. Nyní je na tom teda zdravotně hůř, ale už jí táhne na 15 let, tak se není čemu divit.

Děkuji za reakci :* Doufám, že Nelka to taky zvládne a bude tu s námi ještě dlouho. Uvidím, co nám vet. řekne odpoledne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
4.9.13 10:11
@Antonie Bolavá píše:
Ona hlavně určitě nepřežije s akutní zánětem dělohy. Rizika tam v tom věku jsou, ale já jsem v té rychlosti ani neměla čas na nějaké rozhodování. Čuba je šikulka, operaci zvládla bez problému a následnou léčbu taky. Oni jí potom ještě našli močové kameny a nádory na mléčné žláze, takže měla ještě dvě další operace. Všechny zvládla a užívá si dál života ;)

Tak to je dobře, že to zvládla, počkám, co nám řeknou odpoledne a podle toho budu jednat. Nechci nic zanedbat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat