Zánět dutin a jiné....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 09:45
Zánět dutin a jiné....

Prosím o radu. Už začínám pomalu šílel z nemoci. Malá měla na konci listopadu spalovou anginu. Na konci prosince začala smrkat, 31.12 dostala atd do nosu a nepomohli, tak od 2.1 ma atb celkový. Od toho 31.12 smrka fakt zelenohnedy hnus a smrka to ještě dnes. Je to možné? Atb má po 12hod. Už ma v sobě 4 davky po 12hod. Do toho má v puse atd, tak nechce moc jíst. Vypadá chudinka hrozně. Teď si stěžuje že ji po sladkým bolí bříško. Je mi ji tak líto a hlavně už ztrácím trpělivost :( nekamenujte mě za vystreslou matku, jdu jen pro nějaká slova… dekuji.

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 2 inzeráty 04.01.19 09:56

A na co má ty ATB? Zánět dutin? To asi neprejde po necelých 2 dnech, všude se uvádí, že zabírají po 3 někdy 4 dnech. A pokud ty ATB do nosu byly Pamycon, tak bych s těmi celkovými pockala, nic ti nezabere hned.
A jestli je u dcery běžně, že má tak často ATB, tak bych se pokoušela posilovat imunitu a nemoci léčit jinak, ATB volit jako poslední možnost.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 04.01.19 10:01

Ono to tak bývá, že to začne jednou nemocí, pak má oslabenou imunitu a lepí se na ni každý bacil :(. Zelená rýma může ještě chvilku trvat, teprve atb začala brát, tak držím palce, ať to brzo zabere. Při rýmě a nemoci bříško bolí, to je normální, nemusí to být vyloženě z jídla, někdy je to i ze spolykaných hlenů. Sladké jí nedávej, nachystej jí jablka s mrkvičkou např. a nějaké kuře s rýží k obědu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 10:03

@chaela ona právě vůbec nemarodi.ted ma snad poprvé rýmu. Je jí 6 let a ano atb ma na zánět dutin. Mě zas každý tvrdí že stb zaberou do 48hodin… ach jo. Pamycon měla dva dny a po dvou dnech dostala horečky, tak mudr nasadila celkový stb.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 10:05

@Tiger-lily moc dekuji :hug: ona teď marodi asi po dvou letech.

reny14
Ukecaná baba ;) 2444 příspěvků 04.01.19 10:13

Tak za 2-3dny ATB kapky do nosu nezaberou. Třeba má ty celkový zbytečně. Po těch prvních má sníženou imunitu, teď to bude ještě horší. Hlavně ji dávej probiotika, kysané mléčné výrobky, pokud ti je sní. Nase dr.se snaží, aby rozestup mezi antibiotiky byl min.pul roku. Po měsíci by je nenapsala, jen pokud by to bylo opravdu vážné a nešlo léčit jinak.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 04.01.19 10:30

Přesně jak píše @reny14 tak důležitá jsou už od prvních antibiotik dobrá a kvalitní probiotika, bohužel těch je v lékárně malo kvalitních. Kysané mléčné výrobky a kysané zelí jsou :palec:

Osobně bych k probiotikum přidala Narosan borůvkový. Jednak jsem justacka a taky matka, která s tím má ohromné zkusenosti. Okamžitě po jednom balení výrazně lepší krevní obraz a investice stojí za to . Mnohem lepší volba než utrácet v lékárně za něco, co nezabírá. Dítě má živiny, které tělo 100% vstřebá a díky železu není anemicke.

Neboj s antibiotiky to je začarovaný kruh, pokud s tím něco jako zodpovědná matka sama neuděláš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 13:02

@MarketinkaKo­pretinka probiotika dávám. Dávala jsem měsíc..... A stejně se nám přihodilo tohle. Ted jsem je nasadila nanovo k atb. Ono se lehce řekne, zkusíme to bez atd po tak krátké době, ale ta holka Je unavena, rýma hnus, horečka. Týden budu čekat, možná to odejde a za měsíc mi lehne znovu :(

cverunka
Závislačka 2718 příspěvků 04.01.19 13:26

Mně obvoďačka řekla, že na dutiny atb zabírají špatně. Měla jsem dvoje, než se mi ulevilo. a stejně se mi zánět neustále od té doby vrací. Zkuste nosní konvičku. Je to fakt zázrak. Vypadá to děsně, ale není to nic hrozné, dcera má taky 6 a dělá si ji od 4 let sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 15:56

@cverunka tak o te jsem už taky slyšela. Zkusim dekuji :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >