Zánět ledvin - večerní

512
27.1.16 13:17

Zánět ledvin - večerní

Prosím o radu či zkušenost.
Mám 4.měsíčního syna, momentálně se týden léčí se zánětem ledvin, první 4 dny v nemocnici, nyní doma.
Nějak jsem nepochopila proč se děti nesmí koupat ve vaně, ale sprchovat?
Je to z důvodu prochladnutí, nebo infekce?
Koupeme syna od narození v kyblíku, kde je po bradu ponořený, což mi z hlediska prochladnutí přijde méně rizikové než sprchování…
Máte někdo zkušenost?
Syn vodu miluje a koupání patří ke každodennímu rituálu, nedovedu si představit sprchování takového drobečka, hlavně tak aby mu bylo teplo???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
27.1.16 13:21

@enyem pár dní bych jen otírala, jde skutečně o teplo, ledviny nesmí prochladnout.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23849
27.1.16 13:22

Našemu tenkrát zakázali jen koupání venku v bazéně. SPíš než o infekci jde o to prochladnutí. Takže jestli kyblíčkuješ a máš teplounkej kyblíček, kde je malej chvilku, tak bych klidně kyblíčkovala. Tam jde o to, že si dítě dá vanu 32 °C a pak v ní trčí, dokud nemá na ruce varhánky :-) a voda dávno studená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
27.1.16 13:35

Koupání venku a plavání s kojenci jsem pochopila, že je z důvodu prochladnutí, to budeme muset tentokrát oželet. Ale koupání doma v kyblíku oproti sprchování mi z hlediska prochladnutí přijde bezpečnější. Koupeme 5 max 7 minut ve vyhřáté koupelně, tak to by snad mělo být o. k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
27.1.16 13:39

Já měla zánět ledvin teď a doktorka v nemocnici mi taky koupání zakázala, prý prohřívání vodou ten zánět podporuje :nevim: asi bych malého pár dní jen otírala, hlavně ať je brzy fit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1424
27.1.16 13:42

Maly mel zanat ledvin loni v jeho mesici. Jde o to, aby neprochladnul. Prvni tyden po navratu z nemocnice byl ve vode chvilku. Pak uz normalne, taky vodu miluje. Ale davam si porad pozor, aby nekde neprochladnul, ledviny jsou po zanetu pry nachylbejsi a rado se to vraci. Do roku jsme meli zakaz do verejnych bazenu, v lete se koupal doma v bazenu a kazdorocni UTZ do peti let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
27.1.16 13:44

To nevím. náš nejmenší měl zánět ledvin v 11 dnech, 3 dny v nemocnici, a pak doma, a o zákazu koupání nám nikdo nic neříkal…doma jsem ho normálně koupala v umyvadle napuštěným. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
27.1.16 13:57

@paandatko
To jsi mě trošku potěšila, že zákaz koupání ve veřejných prostorách jen do roka, samozřejmě pokud se to nevrátí a bude zdravý, já jsem někde četla minimálně do 3.let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9727
27.1.16 14:05

@enyem Zánět ledvin není sranda, držela bych se pokynů doktora a sprchovala případně jen rychle otřela. Pár dní se to dá vydržel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1424
27.1.16 14:31

@enyem Nam to tak rekli na nefrologii a to jsme byli 10 dnu v nemocnici a pak jeste doma bral atb, byli jsme na vysetreni refluxu, nastesti nic a ani ted nic. Jako asi bych to brala s mirou..my pres zimu do bazenu nechodime a v lete pokud obcas zajdeme…stejne ti mali porad behaji a cakaji, ze se primo v te vode moc nezdrzi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
28.1.16 11:04

Tak se mi podařilo dovolat k naší dětské lékařce a krátkodobé koupání ve vaničce, nebo kyblíku je prý bezpečnější než sprchování, co se týká prochladnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama