Zánět ledvin,jak se projevoval?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 30.03.19 12:22
Zánět ledvin,jak se projevoval?

Dvouletá dcerka má od včerejšího večera docela vysoké teploty, večer kolem 38,5-38,8,ráno dokonce 39,5!Jinak je úplně v pohodě, veselá, hravá, unavená není, normálně jí i pije, čurá ještě do plenky ale připadá mi že dostatečně a moč nemá žádný divný zápach. Zkoušela jsem jí i poklepat na bedra a smála se, žádný náznak že by jí něco bolelo. Volala jsem na pohotovost a tam mi právě řekli že se může jednat o zánět ledvin, což mě popravdě vyděsilo, samotnou by mě to nenapadlo.Je víkend a na pohotovosti to bude děs, ale zase mám strach čekat abych něco nezanedbala.Zase si říkám, když jí jinak nic není? Může to být klidně i něco jiného že, napadla mě i 5 nemoc. Zajímalo by mě, jak se zánět projevoval u vašich dětí, moc děkuji

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9431 příspěvků 30.03.19 12:31

Jestli neni moc nijak citit, zanet ledvin bych vyloucila. Mela jsem zanet ledvin, a moc byla kalna a cpele hodne. A to jsem mela jen 36,9. Ledviny me bolely hodne, bolesti jsem se kroutila. :nevim:

Ja osobne bych pockala.

markyska82
Závislačka 2704 příspěvků 35 inzerátů 30.03.19 12:37

Pátá nemoc se neprojevuje horečkou.Může to být cokoli. Nevím,proč je na pohotovosti hned napadl zánět ledvin,když kromě teploty nemá žádné jiné příznaky.počkala bych,dbala na pitný režim,dávala něco na teplotu.Řešila bych pokud by teplota neklesala ani přes sirup/čípky

Janli
Echt Kelišová 8197 příspěvků 30.03.19 12:57

Horečkou se projevuje šestá nemoc. Už se mi několikrát stalo, že děti měly horečky bez zjevné příčiny. Zánět ledvin to nebude, ten bolí jako prase.

Dsarka
Stálice 52 příspěvků 30.03.19 13:00

Já bych jela, raději dřív než potom něco zanedbat. :roll:

ugluk
Hvězda diskuse 45825 příspěvků 30.03.19 13:29

Dcera měla JEN ty teploty od středy, v pátek k tomu začala zvracet, jinak nic. Ale taky měla x-krát jen ty teploty a druhý-třetí den to samo přešlo.

lampicka11
Závislačka 3624 příspěvků 2 inzeráty 30.03.19 14:29

Měla jsem 40tky 3dny, pořád spala a bolelo mě na jedné straně kde končilo na zádech žebro. Málo jsem močila, byla tmavá a zapáchala. Byla jsem v nemocnici 5dni na kapackach. Bylo mi 13 tenkrát

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 15:16

U kojence se to 2× projevilo jen horečkou, na základě vyšetření moči a CRP jsme skončili v nemocnici.

hofka
Neúnavná pisatelka 15045 příspěvků 30.03.19 16:45

dcera měla zánět ledvin ve dvou letech, měla horečky 40 a moč teda pekelně smrděla

Azeretereza
Závislačka 2671 příspěvků 30.03.19 16:47

Taky se priklanim k tomu, že zánět ledvin to nejspíš nebude, já neměla horečku, ale bolelo to jako sviňa a jak píšou holky výš, tak i z moci to bylo poznat.

Ela025
Kecalka 217 příspěvků 31.03.19 15:06

Především to bolelo jako prase, doslova, bolest je v boku, jakoby místo posledního žebra, když tam doktor nebo někdo poklepe, bolí to o to intenzivněji, každý zánět ledvin -horečky kolem 38-40, jednou dokonce i skoro 41, zimnice, velká únava, tlak při močení, někdy i řezání (to ale být nemusí, pokud to je už v ledvině), někdy i zvracení nebo průjem, ne ale jako při klasický střevní viroze a moč na první pohled hnus- buď krvavá nebo zakalená jak mlíko, doslova a silný zápach po hnisu nebo čpavku

u malých dětí ale může být zánět ledvin kromě horečky bez příznaků ( i když ve dvou letech už je to většinou bolí jako dospělé v břiše a zádech), zkus odchytit moč a dones jí k lékaři…než půjdeš k lékaři, dávej jí hodně, opravdu hodně pít a drž jí v teple

Váš příspěvek
Reklama