Zánět spojivek syna, může s tím jet na hory?

Poison Eve
12.2.16 19:47

Zanet spojivek a hory

Mile kolegyne, nebot nemam zkusenost, prosim o info. Syn 3,5 dnes dorazil ze skolky se zarudlym okem, ted je s muzem na ceste z pohotovosti s mastickou a kapkami. Rano mame odjet na hory. Muz dostal od extremne neprijemne mladicke Dr. sodu, ze nad horami uvazuje. Jakou mate zkusenost - jet ci nejet? Posunula bych odjezd na pondeli ci utery, zanet rozjety neni, zadny kolektiv deti tam nebude. Nebo dovolenou ozelet? Pokud jsou hory za teto situace nesmysl, dovolenou ozelim, syn bude sice zklamany, ale oci ma je jedny (dve).

Zkusenejsim za radu predem diky :).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
12.2.16 19:49

Ja bych tedy normalne jela, mate dystak pobliz nejakou nemocnici? Nasadila bych synovi slunecni bryle a nejak bych to nehrotila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
12.2.16 19:53

Počkala bych na vývoj. podle mě už v neděli bude mít to nejhorší zaléčené. vzala bych sluneční brýle a jela. kdyžtak režim přizpůsobíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
12.2.16 19:55

Noooo, my zrovna doma bojujeme se zánětem spojivek, první den jen zarudlé, třetí den to gradovalo. Nyní je to pátý den a malej nezvládne koukat ani na záchodě, když si rozsvítí. Bolí ho oči, stále má po ránu zalepené oči. Doma máme celý den zataženo, svítíme zakrytou lampičkou.
Výrazně to zhoršuje ostré světlo /sluníčko, zářivky, lustr/, ale i vítr nebo prach. Takže je to určitě riziko, navíc vydrží tříleťák celý den s brýlemi??
Průšvih je v tom, že pokud ty oči nebudou v klidu, tak se mu to může táhnout i měsíc :think:
A bacha, je to silně infekční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
12.2.16 19:56

Jela bych. Malá to měla v létě, přešlo to i bez léků. Dostala je, ale odmítala si je nechat dát. Já to samozřejmě chytla, takže jsem si vzala ty její léky a bylo :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
12.2.16 19:58

Jak daleko jedete? Jestli by mělo smysl jet a v nejhorším se druhý den otočit domů…
teď čtu pořádně ještě jednou - ten posun určitě. Pokud ste to chytli včas, tak by to do úterka mělo být zaléčené. I tak ale s opatřeními (opatrně na vítr, brýle, mastičku s sebou), co jsem slyšela, tak se to rádo vrací, když hned po zaléčení dítko pobíhá např. ve větru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
12.2.16 20:00

Rezim bych urcite uzpusobila a ven by chodil s lyzarskymi brylemi. Bobovani, staveni snehulaka a pri silnem vetru pekne doma. Urcite to nebude o tom, ze bude cely den na lyzich venku. Je rozumny a bryle si sundavat urcite nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
Poison Eve
12.2.16 20:02

Jedeme jen po CR, nemocnice cca tricet km daleko, takze nejedeme lan cesty…

• Nahlásit
  • Citovat
50112
12.2.16 20:15

Ja s tim na podzim bojovala sama a dr. mi rikal, ze prochazky na chladnem vzduchu mi jedine prospeji. Pokud budete po CR s doktorem v dojezdove vzdalenosti, jela bych, v nejhorsim se budete motat u chaty, ale asi lepsi nez se povalovat doma a bude na cerstvem vzduchu. Ja s tim i chodila do prace s pozehnanim dr., samozrejme jsem dodrzovala nezbytne hygienicke standardy, nehrabala si do toho a v pohode. Jen se mi to teda za 14 dni vratilo, i kdyz to svadim na to, ze jsem doma nemenila kosmetiku apod. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2450
12.2.16 20:26

Nejela bych. Pokud jedete za sněhem, tak to je na oči se zánětem opravdu velká zátěž. A je to i velmi infekční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
12.2.16 20:30

Tak asi jak které dítě, já Tě povzbudím. Dcera mi za poslední rok přišla s červeným a slzícím okem cca 10krát, vždy to během 1-2 dní po kapání Ocuflashem přešlo. Takže po svých zkušenostech bych jela, ale jak tady čtu, bývá i horší průběh :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
12.2.16 20:41

No, máme docela bohaté zkušenosti, ony ty atb kapky a masti zabírají vcelu rychle, tak čtvrtý den to bývá už snad lepší, ale je fakt, že je to opravdu hrozně infekční.. dcera dostala zánět spojivek v den odjezdu na školu v přírodě a doktorka ji nepustila, bez diskuze. brečela 3 dny v kuse, to jí taky moc nepridalo, jak byla neštastná.. syn to chytil okamžitě taky. Navíc je oko hodně citlivé na světlo..
pokud tam nebudou jiné děti a dítě je schopno třeba nosit sluneční brýle, at ho sníh nedráždí, budete si hlídat ručníky a hygienu, tak bych možná jela.. ale nevím, no, může se z toho třeba zanedbanou léčbou vyvinout zánět rohovky, a to je horší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
12.2.16 20:57

Já tedy nemám zkušenost u dětí, pouze u sebe, ale u mě tedy nastane zlepšení hned po 2 dnech s ATB kapkami a ani to nikdy děti nechytly a to po mě lezou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
13.2.16 06:45

Problem vyresen, ditko zacina kaslat, plny nos, pobyt doma jasny. Vsem dekuji za rady a preji prijemny vikend.

• Nahlásit
  • Citovat
13648
13.2.16 07:53

Ach jo. tak ať je brzo fit! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie