Zápal plic - mám jet?

478
8.2.15 09:05

Zápal plic - mám jet?

Ahojte,

máme poprvé nemocného syna (20 měsíců) a já už nevím, jak mu pomoci. Od pondělka rýma, teploty cca 38 a v noci horší dýchání. Ve středu v noci začal sípat a byl dušný, jeli jsme na pohotovost, byla to laryngitida. Dostal léky, větrali jsme, vlhčili vzduch, ze čtvrtka na pátek se už krásně vyspal (sice s rýmou, ale bez otoku hrtanu a sípání). V pátek se k neustále přítomné rýmě přidal silnější kašel (předtím jen tak občas zakašlal, ani ho to nebudilo), kašel je dráždivý, suchý, teploty má znovu nahoře (opět je max. kolem 38), rýma zintenzivěla, a tuhle noc už spal špatně, budil ho kašel a hlavně blbě dýchá, sípe, chrčí to v něm, nemá skoro hlas - ale nepláče, působí jinak docela v pohodě. Nejí. Má nasazený Stoptussin, fenistil kapky, tymiánový sirup a tymiánový krém na zklidnění na hrudníčku, když teplota vyleze výš, srážíme na doporučení lékaře nurofenem (max. dvakrát denně - hl. večer, než jde spát). Dušný není.

Potřebuju poradit: může to být normální nachlazení, které trvá tak dlouho? Nebo to může být i zápal plic a máme raději jet znovu na pohotovost (je neděle…) nebo počkat do rána k obvodnímu lékaři? Nevím už, jak mu mám pomoci… a nějaká finta, jak na něm udržet zábal? Snaží se jej strhnout a pláče… Nepodařilo se mi mu jej na noc dát… :-(

Díky moc za rady,

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

zrzana2
8.2.15 09:09

Já bych jela a na teplotu 38bych zabal asi nedávala

• Nahlásit
  • Citovat
317
8.2.15 09:12

Zavolej si na pohotovost, popis jim to a oni ti poradej. Laryngitida se ráda vrací, tak by bylo dobrý mit pro jistotu nějaký léky. Je to hnusna nemoc, bojovali jsme s tim na podzim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56064
8.2.15 09:13

@Klarinetka2 u nás toto vždy trvá dlouho…
na průdušky, bronchitidy a laryngitidy trpí od mala…
nemáš doma prothazin?? půlku na noc na sklidnění…aby se vyspal a ráno na poslech k dr.
a nebo aspoň možnost si někde půjčit inhalátor??
Ale je celkem prcek ještě…klidně bych jela na pohotovost, at si ho poslechnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
8.2.15 09:14

Vyloženě dušný není - jako byl před čtyřmi dny, kdy mu diagnostikovali laryngitidu - slezlo mu to níž a zní tak, jak kdyby měl děravý průdušky… hrozně :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
8.2.15 09:15
@Petra Z píše:
@Klarinetka2 u nás toto vždy trvá dlouho…
na průdušky, bronchitidy a laryngitidy trpí od mala…
nemáš doma prothazin?? půlku na noc na sklidnění…aby se vyspal a ráno na poslech k dr.
a nebo aspoň možnost si někde půjčit inhalátor??
Ale je celkem prcek ještě…klidně bych jela na pohotovost, at si ho poslechnou…

Prothazin nemám, ale ve městě je non-stop lékárna, takže pokud není na předpis, mohu tam zajít… Ještě zkusím zavolat na tu pohotovost, jestli mi nějak poradí… možná pojedeme :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
8.2.15 09:16

Jela bych na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9931
8.2.15 09:17

Prothazin je na předpis. Já osobně bych jela na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
8.2.15 09:20

Tak jo, jedeme znovu… ve středu se mi tak ulevilo, vůbec mě nenapadlo, že pojedeme na pohotovost za 4 dny znovu… jsme s manželem trochu vyplašení, on byl doteď zdravý jak řípa a najednou je už týden v takovémhle stavu a já mám pocit, že dělám maximum a stejně mu nemůžu nijak pomoci… náročné… to asi znáte :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56064
8.2.15 09:44

@Klarinetka2 jeďte a hlavne at je prcek brzy v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33134
8.2.15 09:47

Já bych jela. Už pro jistotu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
8.2.15 10:03

Také bych jela, drzim palce a dejte vedet jak jste dopadli :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
8.2.15 12:50

Syn dostal laryngitidu, dala jsem mu čípek rectodelt, další dvě noci byly dobrý, ale pak jsem mu ho musela dát znovu. Taky se mu víc zhoršila rýma i kašel. Po druhým čípku se to už pak začalo docela rychle lepšit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6747
8.2.15 12:57

No, naše Kamila byla doma od půlky října do konce roku a pořád nemocná:-( Byl to takový koloběh, který zakladatelka popisuje. Laringitida z toho viroza která končila zánětem středního ucha. Týden +- dobrý bez horeček a nanovo-horečky hnusnej kašel, zánět ucha a kašel měnící se na laringitidu. Nejhorší je, že ji nikdo pořádné léky nedá. Na laringitidu kortíky, ale na suchý kašel jen stoptusin a srážet teploty. Vždy nám řeknou, že to je viroza. No, teď neodchodila do školky ani celej leden a kašle s horečkam jak o život:-(
Takže zakladatelko, se připrav, že je možné, že se Vám to bude točit dokola jak u blbejch na půdě :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
8.2.15 17:28

Tak jsme zpátky s diagnózou bronchitidy - naštěstí to není zápal plic. Nicméně dostali jsme spirodent na roztažení průdušek, aby mohl v noci dýchat a jinak zvýšit dávky stoptussinu a srážet teploty: uvidíme… (předchozí pokyny platí a stále je dodržujeme: studený vzduch, větrat, vlhčit, odsávat atd…), tak snad to bude lepší, není lehké se z toho vylízat, tak uvidíme… :think: díky za rady! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama