Zase ta jména - co pro kluka?

Anonymní
27.2.21 17:31

Zase ta jména - pro kluka

Ahoj dámy, prosím o zachování anonymu, zatím to tu nemohu psát pod svým nickem, ale přemýšlíme o jménu pro kluka a líbí se mi spíš něco neobvyklého. Nejde mi sem vložit odkaz stránek, kde jsem hledala, ale chceme něco od S a našli jsme Samuel, Sven, Sevin, Sáva, Soter. Všechna ta jména by měla v ČR už existovat, takže o povolení nejde, ale zajímalo mě, jak přijímáte lidi s neobvyklým jménem, jestli jste třeba v rozpacích, jak oslovovat, nebo tak celkově, jaké to je pro to dítě. Jak se Vám případně líbí ta uvedená? Děkuji za názory :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1523
27.2.21 17:35

Samuelů je za mě hodně :think: ostatní jsou tedy na mě hodně netradiční, ale nejvíc se mi líbí Sven, kdybych měla vybrat. Jinak ať si každý dává, co chce a co se mu líbí. Ale třeba nad jménem Mercedes jsem se v,, duchu,, trošku pozastavila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
27.2.21 17:40

Na jméno Samuel jsem už alergická. V mém okolí je jich hromada :nevim: z těch co píšeš se mi líbí jen ten Sven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
27.2.21 17:41

Z tvého výběru Sven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5973
27.2.21 17:41

Neobvyklá mi vůbec nevadí, lepší než padesaty Matýsek nebo Adélka, ale samozřejmě, ne že by se mi každé líbilo.. Z těch co jsi vypsala, se mě osobne líbí jen Samuel, což není neobvyklé.. Před 23lety jsem ho měla vybrané pro případného kluka, nakonec nebylo klučičí jméno potreba :D Jinak si myslím, že dnešní děti i mladí lide divnost jmén tolik neřeší jako předchozí generace, prece jenom posledních 25let se používají různá jmena od staroceskych po americká..

Příspěvek upraven 27.02.21 v 17:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
27.2.21 17:42

Jak už píše @DaniLo je opravdu hodně. Zbytek mi přijde dost netradiční. No a s přijetím člověka s netradičním jménem problém nemám, jen mám kolikrát dilema, jak jej oslovovat. Jen tedy pozor na to, aby se dítěti pak nesmáli ve škole /školce, atd… Například já si pod jménem Sven pokaždé vybavím toho soba z Ledového Království :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
27.2.21 17:45

Mě se líbí Sebastian, Simon i Šimon. Swen je hezké, ale za mě v ČR psí jméno. Vetsina cizích je u nás pouzivano u psů mi přijde.
Z cizích na S hezky zni Stuart.

Příspěvek upraven 27.02.21 v 17:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1465
27.2.21 17:47
@Anonymní píše:
Ahoj dámy, prosím o zachování anonymu, zatím to tu nemohu psát pod svým nickem, ale přemýšlíme o jménu pro kluka a líbí se mi spíš něco neobvyklého. Nejde mi sem vložit odkaz stránek, kde jsem hledala, ale chceme něco od S a našli jsme Samuel, Sven, Sevin, Sáva, Soter. Všechna ta jména by měla v ČR už existovat, takže o povolení nejde, ale zajímalo mě, jak přijímáte lidi s neobvyklým jménem, jestli jste třeba v rozpacích, jak oslovovat, nebo tak celkově, jaké to je pro to dítě. Jak se Vám případně líbí ta uvedená? Děkuji za názory :kytka:
Člověk si zvykne na všechno a nakonec se mu to třeba začne i líbit když je s dotyčným v častém a pravidelném kontaktu.
Jinak za mě-Samuel -hezké, ale je jich dost, Sven :palec: Sevin-děs, Soter-ještě horší, Sáva je kluk? do teď jsem myslela, že holka :) -a je to hrozný, Sven se mi líbí
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20513

Kdyz už neobvyklý tak dej Soter opravdu se tvoje dítě nebude muset nikdy nikde 2× představovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590

Sven je super. Sáva jsem myslela, že je holčičí. :nevim:
Jinak mě se líbí neobvyklá víc, než ty zcela běžné Janinky a Jeníčkové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21765
27.2.21 17:50

Nelíbí se mi jméno Samuel, evokuje mi salmonelózu, z Tvého výběru je moc pěkné Sven. Malého Svena má i Ornella Koktová. Jméno Sáva vnímám vyloženě jako holčičí.
Sebastian se mi nelíbí, někdo říká zkráceně Bastík, což zní jako bastard. :oops:

Příspěvek upraven 27.02.21 v 17:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
27.2.21 17:51

Samuel a Sebastian jsem měla v záloze, kdyby mi neprošel Gabriel. Ale prošel :srdce: Samuelů je opravdu hodně, no Sebíci taky získávají na oblibě, i když s Gábou ve školce zatím žádný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
27.2.21 17:51

@prokr Mně se Soter z těch jmen zrovna líbí nejvíc :nevim: Je to aspoň české jméno a oslovení Terek je taky hezké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1465
27.2.21 18:07
@Nora4 píše:
@prokr Mně se Soter z těch jmen zrovna líbí nejvíc :nevim: Je to aspoň české jméno a oslovení Terek je taky hezké.

Soter je české jméno??? 8o :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
27.2.21 18:09

@prokr My jsme ho také měli v úzkém výběru a já ho nenašla na internetu ale ve starém českém kalendáři. Možná teda nebude české, ale používalo se tu už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat