Zasmrádlé oblečení :D

55
25.5.16 12:53

Zasmrádlé oblečení :D

Ahoj všichni, stručně a jasně - vyprala jsem prádlo, a zapomněla ho v pračce. Když jsem si na něj vzpomněla, pračka už páchla. Vyprala jsem ho znovu, a dala do sušičky. Oblečení ale pořád smrdí. Nemáte na to někdo nějaký trik? Je to fakt příšerný, smrdí i pračka. :zed: :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4876
25.5.16 12:54

Přidat do pračky ocet místo aviváže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24162
25.5.16 12:55

@Alienellie vyper to s octem, ten pohlcuje zápach. Případně prožeň pračku na 90st s octem a pak znova to prádlo s octem a pak pokud by jsi cítila ten ocet, tak znova vyprat s práškem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
25.5.16 12:55
@Salorka píše:
Přidat do pračky ocet místo aviváže

To je zajímavý, nebude to smrdět pak octem? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
25.5.16 12:57
@lleennttiillkkaa píše:
@Alienellie vyper to s octem, ten pohlcuje zápach. Případně prožeň pračku na 90st s octem a pak znova to prádlo s octem a pak pokud by jsi cítila ten ocet, tak znova vyprat s práškem

A mám ten ocet prostě nalít do přihrádky na aviváž?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
25.5.16 13:00
@Alienellie píše:
Ahoj všichni, stručně a jasně - vyprala jsem prádlo, a zapomněla ho v pračce. Když jsem si na něj vzpomněla, pračka už páchla. Vyprala jsem ho znovu, a dala do sušičky. Oblečení ale pořád smrdí. Nemáte na to někdo nějaký trik? Je to fakt příšerný, smrdí i pračka. :zed: :potlesk: :potlesk:

Prádlo nechat uschnout venku, vítr smrad vyfouká. Nejlépe na slunku a nechat úplně přeschnout. Pak vyprat znovu. Ale před tím ještě pračku vyčistit - např. na vyvářku s octem.
Mě se to taky občas stane, prádlo po vytažení ze sušičky nesmrdí, ale jakmile je trošku vlhké, tak hrůza. Ale stává se mi to u ručníků, hodím je do pračky znovu, nechám vyprat na klasický bavlněný program (60 stupňů) - žádné zkrácené programy nebo méně stupňů. Pokud to jde a prádlo snese vyvářku, tak klidně bych dala vyvařit. Ale to už dneska většina prádla nesnese.

Příspěvek upraven 25.05.16 v 13:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24162
25.5.16 13:00

@Alienellie jo :-) Většinou ten ocet necítím, ale když toucítíš, tak to prostě vypereš znova s práškem a aviváží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
25.5.16 13:02
@Alienellie píše:
A mám ten ocet prostě nalít do přihrádky na aviváž?

Ne, tam kde dáváš prášek. Ať se to pere s octem celou dobu. Pračce to neuškodí, naopak, odstraňuje vodní kámen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
25.5.16 13:03
@mall1976 píše:
Prádlo nechat uschnout venku, vítr smrad vyfouká. Nejlépe na slunku a nechat úplně přeschnout. Pak vyprat znovu, pračku vyčistit - např. na vyvářku s octem.
Mě se to taky občas stane, prádlo po vytažení ze sušičky nesmrdí, ale jakmile je trošku vlhké, tak hrůza. Ale stává se mi to u ručníků, hodím je do pračky znovu, nechám vyprat na klasický bavlněný program (60 stupňů) - žádné zkrácené programy nebo méně stupňů. Pokud to jde a prádlo snese vyvářku, tak klidně bych dala vyvařit. Ale to už dneska většina prádla nesnese.

Já bych hrozně ráda nechala uschnout prádlo venku, mám to tak mnohem radši, přijde mi to pak mnohem čerstvější :dance: jenže bydlíme v bytě, nemáme balkon ani zahrádku, a místo na sušák vevnitř taky ne :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
25.5.16 13:06
@Alienellie píše:
To je zajímavý, nebude to smrdět pak octem? :nevim:

možná chvilku, dokud to bude vlhký… ale jak to uschne určitě né…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
25.5.16 13:07
@Alienellie píše:
Já bych hrozně ráda nechala uschnout prádlo venku, mám to tak mnohem radši, přijde mi to pak mnohem čerstvější :dance: jenže bydlíme v bytě, nemáme balkon ani zahrádku, a místo na sušák vevnitř taky ne :,(

Tak to je blbé, to chápu. Tak to vyper s tím octem.
Nevím teda, co to máš za oblečení, ale jestli to jde, tak opravdu na min.60 stupňů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
25.5.16 13:12

@mall1976 Jsou to všechno trička.. Ještě jsem je já pečlivka krásně poskládala do komínků, aby se tam jako ten puch ještě víc zatlačil. Až přítel mi ráno řekl že mu nějak smrdí trička. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
25.5.16 13:25

@Alienellie Takže v tom případě bych asi do 60 stupňů nešla. Pokud teda nejsi připravená se s tričkama třeba i rozloučit. třeba by to přežily, ale třeba taky ne. Takže nezbývá asi nic jiného, než pokus - omyl. Každopádně první vyčisti pračku, jak jsem popsla výše. Klidně jen ocet a voda, žádný prášek, bez prádla.

Potom vyper to prádlo na 40 (to by mohly snést) klasickým programem, já bych dala trochu prášku a k tomu ocet.
Nebo si dej do škopku (umyvadla, vany) ocet s vodou a namoč to třeba na půl hodiny, pak k tomu čichni, pokud ucítíš jenom ocet tak pak vyper, pokud ucítíš i zatuchlinu, tak ještě nechej. Nevím, jak je ten puch silný, musíš zkoušet. A octem nešetři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
25.5.16 13:39
@mall1976 píše:
@Alienellie Takže v tom případě bych asi do 60 stupňů nešla. Pokud teda nejsi připravená se s tričkama třeba i rozloučit. třeba by to přežily, ale třeba taky ne. Takže nezbývá asi nic jiného, než pokus - omyl. Každopádně první vyčisti pračku, jak jsem popsla výše. Klidně jen ocet a voda, žádný prášek, bez prádla.Potom vyper to prádlo na 40 (to by mohly snést) klasickým programem, já bych dala trochu prášku a k tomu ocet.
Nebo si dej do škopku (umyvadla, vany) ocet s vodou a namoč to třeba na půl hodiny, pak k tomu čichni, pokud ucítíš jenom ocet tak pak vyper, pokud ucítíš i zatuchlinu, tak ještě nechej. Nevím, jak je ten puch silný, musíš zkoušet. A octem nešetři.

Děkuju!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
25.5.16 14:20
@Alienellie píše:
Ahoj všichni, stručně a jasně - vyprala jsem prádlo, a zapomněla ho v pračce. Když jsem si na něj vzpomněla, pračka už páchla. Vyprala jsem ho znovu, a dala do sušičky. Oblečení ale pořád smrdí. Nemáte na to někdo nějaký trik? Je to fakt příšerný, smrdí i pračka. :zed: :potlesk: :potlesk:

dej pracku jen tak na 90 prat a padlo na 60 hodne avivaze ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama