Jsem zoufalá z hald oblečení

12199
20.5.16 20:28

Jsem zoufalá z hald oblečení

Jak jste na tom s oblečením? Já jsem z hromad hadrů zoufalá a mám někdy chuť přestat se v nich přebírat a naházet je do kontejneru nebo podpálit.( A přitom nic nekupuji, maximálně boty. Např. na nejmladšího mám už soustu věcí, co mu budou třeba za půl roku, za rok. Na jednu stranu jsem nemusela nic kupovat, na druhou stranu to člověk pořád třídí, vytahuje, ukládá apod. Už teď vím, že všechno to určitě neunosí, ale zase se nejedná o nějaké staré nemoderní věci, to vyhazuji případně rovnou. Nicméně i tak toho mám plné zuby. Jak to případně řešíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6529
20.5.16 20:31

@eva valoi Prodávám, daruji, vyhazuji. Jinak to prostě nevyřešíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18410
20.5.16 20:31

@eva valoi No a to ty jako zkusena matka jeste poznas ty velikosti. Ale k nam se hrne obleceni, ktere ma na cedulce nejakou velikost, ale ve skutecnosti moc neodpovida. A ja vubec nevim, jak se v tom vyznat a jak to roztridit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zun
133
20.5.16 20:32

Vyber si par veci z kazdej velkosti, na doma viac, na paradu staci menej, zvysok daruj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1717
20.5.16 20:34

Mam to uplne stejne, a to mam jen dve holky (pulrocni a triletou) ta mala nosi po te vetsi, ale nejak toho mam strasne moc…
ted se naskytla prilezitost tak po te mladsi, jakmile z toho vyroste tak to posilam manzelovo kolegovi - budou mit dvojcata.
Tak aspon neskladuju ty mini veci…
Dalsi mimino neplanujeme a kdyby prislo tak to proste pokoupime, pripadne oslovime zname :)
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
20.5.16 20:35

Ja daruji, jenze ja Mazdy mesic koupím 3-4 klobouky, 3-4 boty, 4-5 kabelek a cca 15 kusu oblečeni :mrgreen: jsem magor do módy, ale jen moje a deti, daruji, ale manželovi na ty nemohu ani sáhnout a to ma 3 velke skříně :mrgreen: nelze mu nic vyhodit! :zed: což me pekne vadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5860
20.5.16 20:36

Pokud je to slušný, posíláme dál. Takhle už některé věci prokolovaly pět dětí a jedou dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199
20.5.16 20:37

A to už zase mám dvě krabice oblečení po malém, co už je zase malé. To budu taky muset asi už zlikvidovat, protože další už asi fakt nebude, jsem stará větev.
Mám třeba krabici bund různých velikostí, některé jsou zimní, jiné spíš na jaro a podzim.. Pak až malej doroste, tchýně mu koupí k narozeninám nebo svátku poslední top model a krabice bude moct jít do kontejneru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199
20.5.16 20:37

@Cuddy Tak u těch dětí ne vždycky všechno sedí. My máme ustavičně dlouhé rukávy u všeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1154
20.5.16 20:39

To znám! Na půdě mám ve skříních krabice od plen a v nich roztříděné oblečení. Podle druhu (body, kalhoty,…), poslední dobou se s tím nemažu a třídím a vyhazuju ( posílám dál, nebo do kontíku na oblečení). Nechala jsem si to přerůst přes hlavu a stálo mě to tři hodiny přebírání :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
20.5.16 20:44

Pro mě je to tragické období jednou za čas, kdy syn nebo dcera mění velikost na tu další, větší. :mrgreen: A já musím začít tahat nové oblečení z jednoho pytle, a vyřazovat to malé. Ovšem nikdy nevyřadím vše naráz, protože z toho vyrůstají postupně. :zed: Takže ubírám/přidávám, a než všechno zpakuju, nafotím a prodám, uteče věčnost. :zed: :mrgreen:

Ale aspoň jsem ve stádiu, kdy nemám oblečení, které by neunosily. Mají toho oba tak akorát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26559
20.5.16 20:45

Mám 5 krabic, v nich rozdělené podle druhu oblečení. Rozdíl mám mezi holkama 3 roky.
Na sezonu vždy prohrábnu, vytáhnu to, co už jí je.
Každopádně je toho taky dost, i když teď jsem před týdnem odeslala 3 tašky pryč a za týden mi napsala kamarádka, že je na tom špatně, bez peněz, tak jsem ještě na její čtyřletou holčičku vybrala další dva pytle oblečení. A zbylo toho stále dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12736
20.5.16 20:46

Pokud je oblečení velké (čeká se až špunt doroste), tak to mám roztříděné, podle ročního období - léto a zima pak mám bednu s uni a to je podle velikost.
To co je malý mám zatím v tašce, přemýšlím jestli zkusit prodat jako pytel nebo rovnou vyhodit.

Jinak u nás oblečení recyklujeme, partner si ho nosí do dílny jako hadry ;)

PS: jestli jsi myslela oblečení co dítěti je, tak to si nechávám jen to co se mi skutečně líbí. I když je to hezké, ale mě se to úplně nelíbí dávám pryč. Jinak by jsme se v tom množství utopili :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
20.5.16 20:49

Já jsem to zredukovala, sobě i dětem.

Oblečení dávám do kontejneru na oblečení, dětské jsem poslala na Ukrajinu (teda ještě je to u známého, ale až pojede, tak to odveze).
Dětem jsem nechala každému dvě velké krabice z Ikei a zbytek šel do světa.

Svoje oblečení jsem probrala tak, že mám v jedné skříni široké 1 m pověšené bundy, sukně i šaty. Nic už nemám v krabici, obtěžuje mě to přendávat. A je mi dobře :dance:.

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
20.5.16 20:52

Ještě doplním, že mám dvojčata 10 let, kluka a holku. Oblečení, které jsem jim nechala, si sami vybrali. Zjistila jsem, že je blbost mít deset triček do školy s krátkým rukávem, deset triček s krátkým rukávem na doma a po deseti tričkách s dlouhým rukávem do školy a na doma, protože to děti stejně neunosí. Šest z každé hromádky je až dost.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama