Zateplování paneláku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 12:53
Zateplování paneláku -

Ahoj :)

Dostala jsem cenově ok nabídku bydlení v bytě, v jehož domě začne zanedlouho probíhat rekonstrukce (zateplování a nevím, co ještě). Hledám bydlení na půl roku až 2 roky. Byt je dost daleko od centra města a zvažuji, zda do něho jít či jestli úmorně hledat dál :/
Jedním z faktorů, podle kterých budu rozhodovat, je asi to, jak moc velká otrava ta rekonstrukce je. Jak dlouho u vás trvala (zde jde o panelák asi o 7 patrech, 4 byty na patře)? Pociťovali jste nějaká omezení v komfortu bydlení? S jakými úskalími mám počítat?

Potřebuji dát pánovi do večera vědět, zda beru / neberu a vůbec se nedokáži rozhodnout (roli hraje dalších x věcí, které zde nechci veřejně vypisovat a moc nemám, s kým se poradit..)

Moc a moc děkuji za případné názory

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Russet
Extra třída :D 11637 příspěvků 12.07.18 12:56
@Anonymní píše:
Ahoj :)

Dostala jsem cenově ok nabídku bydlení v bytě, v jehož domě začne zanedlouho probíhat rekonstrukce (zateplování a nevím, co ještě). Hledám bydlení na půl roku až 2 roky. Byt je dost daleko od centra města a zvažuji, zda do něho jít či jestli úmorně hledat dál :/
Jedním z faktorů, podle kterých budu rozhodovat, je asi to, jak moc velká otrava ta rekonstrukce je. Jak dlouho u vás trvala (zde jde o panelák asi o 7 patrech, 4 byty na patře)? Pociťovali jste nějaká omezení v komfortu bydlení? S jakými úskalími mám počítat?

Potřebuji dát pánovi do večera vědět, zda beru / neberu a vůbec se nedokáži rozhodnout (roli hraje dalších x věcí, které zde nechci veřejně vypisovat a moc nemám, s kým se poradit..)

Moc a moc děkuji za případné názory

Je to otrava, ale přežít se to dá. Když se to protáhne, trvá to i pár měsíců. Nejhorší jsou okna. To je sice krátkodobý, zato velmi intenzivní rambajz. U nás už po dvě léta rekonstruují přilehlé domy a slyšíme to taky. Pokud neděláš noční, dá se to vydržet. Je víc prachu a špíny v domě.

Monchichik
Kelišová 5113 příspěvků 12.07.18 12:57

Teď tady zateplují panelák vedle, jestli chodíš do práce, tak se budete míjet, oni pracují v době, kdy budeš v práci i ty. Vypadá to tak zhruba na 2 měsíce, největší pakárna asi je, že ti ze začátku zalepí folii okna a je kolem dokola lešení, takže se ti míhají za oknama chlapi. Takže základ je zatažené žaluzie a vše pořádně zavřené, protože tady minule vykradli snad 5 bytů v baráku.

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 12.07.18 13:03

U nas zrovna probíhá..trvá to teda půl roku u nás ( 7 pater - tři vchody ). Chodím do práce, takže je to v pohodě, pracují stejnou pracovní dobu jako já..je ale fakt že makaj i o víkendech a svátcích - takže je tu hluk pokud jsme doma, ale to asi nedělají všechny firmy. Omezení je teda v tom hluku trošku a jinak pár dní kdy dělají na patře a pohybují se kolem oken a balkonu, takže není soukromí, jinak to není žádná hrůza.. :nevim:

jinak nám teda okna neměnili - měli jsme už plastové, ale ti kteří mají ještě staré a je tudíž výměna nutná, tak tam je omezení že musí být někdo v době výměny přítomen..to nevím jak dlouho trvá, jestli den nebo dva.. :nevim:

Příspěvek upraven 12.07.18 v 13:04

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 13:03
@Monchichik píše:
Teď tady zateplují panelák vedle, jestli chodíš do práce, tak se budete míjet, oni pracují v době, kdy budeš v práci i ty. Vypadá to tak zhruba na 2 měsíce, největší pakárna asi je, že ti ze začátku zalepí folii okna a je kolem dokola lešení, takže se ti míhají za oknama chlapi. Takže základ je zatažené žaluzie a vše pořádně zavřené, protože tady minule vykradli snad 5 bytů v baráku.

Vykradli? To je strašný :?
Uff, tak to nevím, jestli mi nastěhování sem stojí za to (zcela nepokrytě přiznávám, že se mi tam spíše nechce a chci proto slyšet argumenty proti :D - ale možná mám jen zbytečné obavy a přijdu jinak o fajn byt. Buď anebo :,( )
Okolo je tu x nezateplených paneláků tak by mě zajímalo,

Pracuji z domova a mou náplní je hodně konferenčních hovorů - tak si říkám nakolik by to narušovalo mou práci :think: (vůbec nemám představu jak moc hlučné to je). Okna jsou jen na 1 stranu, takže utéct do jiné místnosti nelze.

Mantisa
Povídálka 24 příspěvků 12.07.18 13:05

Uff, tak to nevím, jestli mi nastěhování sem stojí za to (zcela nepokrytě přiznávám, že se mi tam spíše nechce a chci proto slyšet argumenty proti :D - ale možná mám jen zbytečné obavy a přijdu jinak o fajn byt. Buď anebo :/
Okolo je tu x nezateplených paneláků tak by mě zajímalo, nakolik může být otravný hluk z okolních domů. (Přiznám se, že NEhlučný byt bylo 1 z mých hlavních kritérií při výběru. Ale kdyby byl bomba, tak 2 měsíce zřejmě přežiju).

Pracuji z domova a mou náplní je hodně konferenčních hovorů - tak si říkám nakolik by to narušovalo mou práci :think: (vůbec nemám představu jak moc hlučné to je). Okna jsou jen na 1 stranu, takže utéct do jiné místnosti nelze.

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 12.07.18 13:06
@Anonymní píše:
Uff, tak to nevím, jestli mi nastěhování sem stojí za to (zcela nepokrytě přiznávám, že se mi tam spíše nechce a chci proto slyšet argumenty proti :D - ale možná mám jen zbytečné obavy a přijdu jinak o fajn byt. Buď anebo :,( )
Okolo je tu x nezateplených paneláků tak by mě zajímalo,Pracuji z domova a mou náplní je hodně konferenčních hovorů - tak si říkám nakolik by to narušovalo mou práci :think: (vůbec nemám představu jak moc hlučné to je). Okna jsou jen na 1 stranu, takže utéct do jiné místnosti nelze.

hlučné to je jen v době kdy dávají lešení ( musí vrtat do panelu )..a pokud budou dostávat lodžie prostřední okna - kde nebyl balkon, tak vyřezávání panelu pro balkonové dveře..jinak pokud je toto hotové už žádný velký hluk není

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 12.07.18 13:08

Hele takto velký panelák muze trvat klidne i rok. Nez se postaví lešení, nez to nalepi, navrtaji, zbrousi, natáhnou omítky atd…taky záleží zda delaji i střechu, vnitřek…z venku je omezující pres den akorát hluk, více prachu v byte a sem tam drobné omezení jako den bez elektřiny, atd. Pokud se děla i vnitřek, je to horší např kvůli výtahu, věcně binec, chodíš po prknech…ale pokud nemáš berle/vozík/kocar s deckem, tak je to v poho. Prezit se to da (vím o čem mluvím, zažila jsem to se dvěma malyma detma).

Monchichik
Kelišová 5113 příspěvků 12.07.18 13:08

@smurfka kromě toho, že po sobě sprostě řvou a nebo si pouští nahlas rádio :lol:

Monchichik
Kelišová 5113 příspěvků 12.07.18 13:10

@Mantisa to vrtání do panelů netrvá tak dlouho, ale když si celý den doma, tak je to na zbláznění, to zas jo, aspoň mě to leze na nervy fest :lol: , ale vydržet se to dá, je nesmysl kvůli tomu nevzít byt, který by ti jinak vyhovoval

Mantisa
Povídálka 24 příspěvků 12.07.18 13:11

Moc děkuji za příspěvky.
Okna jsou, tuším, již plastová (v tomto bytě určitě, jak v ostatních, to bohužel netuším).

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 12.07.18 13:15
@Monchichik píše:
@smurfka kromě toho, že po sobě sprostě řvou a nebo si pouští nahlas rádio :lol:

no to u nás moc ne :think:..u nás mě více se*e, že když se pohybují okolo nás tak tam vyhulují a všechno jde k nám dovnitř..klasi­ka..nesnášíme oba s mužem kuřáky no..
rádio si také nepouští..asi jiná liga..fakt makají jak šroub..jsou dokonce před plánem..to naproti to dělá nějaká firma a to je samí čmoud, bordel všude, no humus..mají i jiný styl zateplení než mi ( asi za mín peněz ) no vypadá to tam hrozně, zbytečně prošutrované peníze

alialiali
Kecalka 194 příspěvků 12.07.18 13:39

tak jestli pracuješ jen z domu tak já bych do takového bytu nešla bydlet, když jde o přechodný nájem, budeš v tom hluku každý den …

Zoe1
Kecalka 240 příspěvků 12.07.18 14:40

Nám teď zateplují, už od dubna a teprve teď se dostáváji na druhou podélnou stranu..kvůli tomu polystyrenu jsme mohli větrat jen z jedné strany, lidí co mají okna jen na jedné straně jsou na tom úplně nejhůř…jinak tady nikomu nikdo nic neukradl i když jsme měli žaluzie vytažené, ale ten hluk je otřesnej, je třeba si obrnit nervy…praci z domova bych přitom nedala…ten hluk je strašně individuální, někdy je dopoledne klid a odpoledne neslyším ani televizi a jindy zas naopak, jsem doma na mateřský, takže nějak tak vím, jak je to během celého dne…někdy jsem kvůli tomu musela jít ven, protoze se to nedalo poslouchat. Jinak je to sedmipatrová bytovka se 4 vchody. V některých vchodeh 2 byty, jinde 3 na poschodí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 19:48

Zbývá mi hodina na rozhodnutí a pořád nevím - děsný. Nechala bych to být, ale teď v létě se bydlení shání strašně těžko :/
Kéž by byl v okolí alespoň nějaký park / přiroda kam by se dalo utéct :( (anebo vanu 8) s větší koupelnou kam by se dalo se zavřít..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >